Kukuruz 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Alikunde je najvece sranje, gori od najgoreg. Ponco se kod nas pokazao dobro, samo se malko teze bere. Mi sejemo ove godine 60-tak lanaca kukuruza, hibride AS 62 i 72, KWS Mikado i Grecale, Pioneer F02 i P88 i ZP 684.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Alikunde je najvece sranje, gori od najgoreg. Ponco se kod nas pokazao dobro, samo se malko teze bere. Mi sejemo ove godine 60-tak lanaca kukuruza, hibride AS 62 i 72, KWS Mikado i Grecale, Pioneer F02 i P88 i ZP 684.
Jel si sejao ranije zp684? kako se pokazao? Ja ga sejem vec 3 godine i nikad nije podbacio
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ja sam bio na predavanju za LG i sve lepo pričaju pa ne znam da li posejem par jutara da probam i ne znam koje hibride da sejem.Ajde mala pomoć ili iskustva sa terena za LG. :ppozdrav:
Sejao sam ih i dosta su se dobro pokazali bar kod mene.uU prinosu su mi bili kao i pionir k67 stim da mi je pionir polegao a oni su ostali da stoje.Jel neko probao sindjentin Pako? mene je odusevio i sigurno cu ga sejati ponovo :D
lg poncho, lg 25.33, lg 34.75
 
@Lala iz Banata
Probao bih ove godine neki od Syngentinih hibrida.Šta preporučuješ za ove naše polupasivne krajeve?A dobio sam i poziv za putovanje u Mađarsku od njihovog zastupnika.
 
as 62 sam cuo da ima i dobar prinos. a sta treba za silazu?isto sto ima vise proteina??
 
ja sam sejao as 62 i 72 dobri i jedan i drugi.ali ags 83 je bio ekstra samo jako sporo otpusta vlagu.ove godine cu probati jos neki od ags-a.
 
Mi smo sejali AGS 83 pre nekoliko godina, tek se bio pojavio. Kukuruz bio u pm, al samo sto jako tesko otpusta vlagu. Za silazu bi bio :D, visok, lisnat. AS 62 ima proteina, al za silazu :nono:, mali je dosta.
 
jel to stvarno :D za silazu?ili koji je jos dobar ili bolje od ovog? kazu da je mikado najbolji
 
KWS je sigurno jedan od najboljih za silazu. Koji god smo vrsili do sad bio je visok bar 2,5 m sa stablom debljine kao kod omanjeg bagrema i sa klipom od 50 cm. Ali zato prinos zrna je bio katasrofa,a vlaga da se ne prica. Znaci po meni samo za silazu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh