Kultivatori (špartači)

S3RiOUS

Član
Učlanjen(a)
3 Feb 2008
Poruka
270
Lokacija
Novi Karlovci
koji spartac koristite, i kako ste zadovoljni njegovim radom?
 
Odg: Kultivatori (spartaci)

OLT 4 reda, u suštini sam zadovoljan jer sam ga izuzetno jeftino nabavio, a i dobro "radi", jedino mi se ne sviđa što mu je noseća greda dosta niža od IMT-ovih, pa time ograničava period ulaska u usev.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

kako vam se cini IMT 4redsa planiram neki da kupim al neznam koji ,
svidja mi gesapardo 4 reda sto se moze sklopit za transporta jer 4 reda kad se ne sklope siroko izgleda za transporta
 
Odg: Kultivatori (špartači)

IMT je izuzetno dobar, i naravno jeftiniji od Gaspardo-a. Inače nije to mnogo široko, malo šire od sejalice.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ja koristim špartač proizvodnje Jugodent - Novi Sad. Na ovom forumu sam video negde u krajičku neke slike deo takvog špartača (narandžaste boje), ali sad ne mogu da se setim gde :sta:. On je koncepcijski isti kao Tupanjcov špartač, (samo što je od četvrtastih cevi dok su prvi futoški špartači bili od okruglih cevi), ima sedište za pratioca koji može da upravlja špartačem i koriguje eventualne greške vozača traktora i mnogo preciznije se obavlja kultivacija. Mašinska radionica Tupanjac iz Futoga proizvodi takve špartače dugi niz godina i oni su praktično njihov zaštitni znak. Sad prave dvoredne, četvororedne i šestoredne špartače sa ili bez mogućnosti preklapanja krajnjih baterija (zgodno za Mladena).
 
Odg: Kultivatori (špartači)

dukej znasli kolko kosta cetvoredni tupanjcov spartac al sa mogucnosti sklapanja.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

mladen je napisao(la):
dukej znasli kolko kosta cetvoredni tupanjcov spartac al sa mogucnosti sklapanja.

900 evra (nisam siguran ali mislim da u tu cenu ulaze samooštreće motike)
 
Odg: Kultivatori (špartači)

pa to mi je nesto malo para da seti nisi zafrko u pisanju,
imasli kau sliku od ti kultivatora ili mozda link od te firme
 
Odg: Kultivatori (špartači)

mladen je napisao(la):
pa to mi je nesto malo para da seti nisi zafrko u pisanju,
imasli kau sliku od ti kultivatora ili mozda link od te firme

Nisam se sigurno zafrkno jer sam na vašaru u Temerinu uzeo njihov prospekt i na njega napisao cene. Evo šta sam još zapisao: četvororedni špartač bez preklapanja krajnjih sekcija je 800 evra, zadnje motike su 5 evra obične (koje se otkivaju) a 10 samooštreće.
Ta firma pravi pored špartača i drljače radnog zahvata 3,4 i 5 metara sa ili bez rotora. Četvorokrilna drljača je 580 evra bez rotora i 820 evra sa rotorima. Na sve proizvode daju garanciju dve godine.
Slike imam, tj. taj prospekt ali nemam načina kako da ih okačim na forum jer nemam ni fotoaparat a ni skener. Bubišin kolega je kupio takav šestoredni špartač sa preklapanjem krajnjih sekcija pa ću ga zamoliti da ga slika i okači sliku na forum.
Evo sad gledam u taj prospekt i piše da proizvode špartače sa dva, četiri, šest, osam i dvanaest redi.
Inače što se tiče tih špartača, kod mene ih ima mnogo i praktično važe za standard. Jako lepo rade a jedino što sam ja primetio je da ako su tupe motike koje idu za tragom točkova onda one teže ulaze u zemlju. Za upravljanje se koristi sistem sa dva upravljačka točka tako da pratioc apsolutno bez napora "vozi" špartač. Naravno ako nemaš pratioca može se upravljački sistem fiksirati i onda radiš kao i sa kultivatorima bez upravljanja.
Ne znam da li ta firma ima svoj sajt ali sam video da su svake godine na NS sajmu i na većim vašarima (ja sam ih ove godine video na vašaru u Temerinu i Bačkoj Topoli). Evo adresa i telefon sa prospekta: Mašinska radionica Tupanjac, Futog ul. Cara Lazara 57, tel/fax: 021/895-080. :ppozdrav:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

hvala na podacima i jos jedno pitanje dal ih rade sa depozitorima za gnojivo :cao:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

mladen je napisao(la):
hvala na podacima i jos jedno pitanje dal ih rade sa depozitorima za gnojivo :cao:

Mislim da ne, ali najbolje da ih pozoveš pa da ti oni odgovore (možda i mogu to da naprave ali ja još nisam video ni jedan sa depozitorima).
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ev ja koristim IMT-ov parac dvorerdni sa kutijama za vestak.......doduse ni netreba mi veci......prezadovoljan sam njime, a sluzio sam se i OLT-ovom(ni u avliju mi netreba).
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ja sam dva dvoredna IMT spojio u jedan četvororedni.
Kada napunim depozitore volan na URSUS-u se okreće kao da je hidraulični... :D
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Evo i mog OLT-a iz '81 god.

dsc00198fz2.jpg
 
Odg: Kultivatori (špartači)

ja sam pre 3 godine kupio Futoski spartac "TUPANJAC" 4 reda jako sam zadovoljan. jedina mana sto neko mora da upravlja. Inace je jako dobar.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Evo i mog AGROMERKUR 4 redni . Biće i boljih slika !
 
Odg: Kultivatori (špartači)

@Kiki

Kako se pokazao taj špartač sa tim oprugama u odnosu na klasični sa motičicama?
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ja mislim da su i ovde na kraju opruga motičice.
 
Nazad
Vrh