Kultivatori (špartači)

Odg: Kultivatori (špartači)

ali i cena.....hudjik 165o a merkur 1300e,cini mi se bar na slici da je kod hudjika manje rastojanje izmedju tanjira,jel se oni steluju,mislim medju razmak tanjira
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Pa mislim da je rastojanje slično ,ali mogu izmeriti kod Agromerkurovog . Tanjiri mogu i da se dodiruju . Tanjiri su vezani na nosač motičice , tako da pomeranjem tog nosača pomeraš u disk. S-oprugu možeš još posebno šetati po tom nosaču tj. pomerati širinu . :cao:

2wd3vpc.jpg
 
Odg: Kultivatori (špartači)

pogledaj sredinu tanjira,jedva da se moze prst sraviti izmedju,a na sajtu agromerkura bar na slici ima vise prostora a koliko vidim ovde se nemoze vise rasiriti,verovatno se skidaju kad je kultura veca
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Pa kad je kultura veća onda ti ni netrebaju tanjiri...
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Pa taj razmak možeš da podešavaš pomeranjem nosača 1 na kome se nalazi i disk , a S-oprugu 1 možeš pomerati po tom nosaču . Disk se može skinuti po potrebi . To sve važi kod Agromerkurovog .
Ovde mi se čini da podešavanja diskova nema , jer je nosač 1fiksni. Na nosaču S-opruge se nalazi kuka za podizanje diska kad nije u funkciji tako da ni tu pomeranja nema .

t5rqli.jpg
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Imam takav hudjikov parac i radi odlicno.Diskove mozes malo stelovati i pomerati a inace ih koristim u suncokretu.Cim se vidi na red prodjem sa spustenim tanjirima i odlicno rade. Kad suncokret naraste skinem diskove i gassss(drugi put nekih 20+ km/h i odma ga blago zagrnem. U kukuruzu ga koristim u jednom prohodu bez diskova. :ppozdrav:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

ovaj voli u rikverc :haha:
@spajki,uzeo sam od hudjika 4 reda na sklapanje,sa cim ga vuces(koji traktor)dal moze 539 da upravlja sa njim,jel prelagan za to :sta:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Kako se kreću cene polovnih četvororednih futoških (Tupanjac) špartača u dobrom stanju? Nešto se razmišljam da kupim jedan pa da znam kako da se vladam kad budem tražio. :ppozdrav:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Uh, danas popodne sam otišao da pogledam jedan špartač a on prodat pre podne. :udri:

Šteta, bio je u odličnom stanju, malo je jako radio a i bio je na sklapanje. Prodat je za 400 evra. Ko zna kad ću ponovo naleteti na takvu priliku. :zli:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Zdravo svima imam IMTov dvoredni spartac za kukuruz kupio sam ga polovnog pre tri godine.Ali neznam kako se steluje koliko da stavim uze moticice od reda sejalice koliko je prednja motika vislja od zadnjih . Krivi se u jednu stranu i ta niza strana ide dublje .
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Postavi ga na beton, i izravnaj zadnje motike, da sve stoje ravno na betonu, a prednje motike nasteluj tako sto ces da stavis dasku od jednog cola ispod njih, i opet po toj dasci da ih nastelujes.

Tako ide skolski, ali to nece verovatno biti ok, jer ni njiva nije bas ravna, zbog tragova od traktora i sl....Ja uvek ostavim malo sire, oko 20-22 cm zonu oko kukuruza, ali moze i manje, jer ne volim bas da pazim.

A to za krivljenje, bas ne razumem :sta:.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Kad krenem da spartam nakrene se na jednu stranu ne uvek na istu i ta strana ide dublje a suprotna grebe po povrsini.Cemu sluze ona tri toplinga na spartacu,imam prilicno lufta u poteznicama na traktoru mozda je i to razlog sto se navija na stranu.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

samo je prednja greda malo drugacije gde se baterije stavljaju i stezu a ostalo pljunuto isto
 
Nazad
Vrh