Kultivatori (špartači)

Odg: Kultivatori (špartači)

na ove 3000e imam 30% posticaja to jest kad ga dobijem izace me 2100e talijano je talijano ::namigivanje::
 
Odg: Kultivatori (špartači)

talijano je talijano . Ali mislim da je Agromerkurov masivniji , naravno nije sve jedno od kog materijala se radi .
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Evo mog špartača Schmutzer. Fali sjedalo za pilota koje je skinuto zbog parkiranja.

 
Odg: Kultivatori (špartači)

i danas na vasaru u cantaviru je bio agromerkurov parac i jako je masivan kosta 1200 evra bez depozitora .... samo me interesuje kako se odradi zemlja iza njega i da li posece korov .. ima li kakvih slika?
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ja imam 4-redni AGROMERKUROV već 4 godine i prezadovoljan sam . Ostavi lepše urađenu zemlju nego klasični špartač , ima diskove pa može da se radi i kad je manji kukuruz , bez diskova malo zagrće , ne ostavi ni jednu travku a može da ide i dublje , ne guši se i ako je malo prljavije , može se ići sa njim i malo brže . Jedina mana je što je loša farba ispod farbe je korozija i ljuši se ili sam ja baš na takav naleteo .
 
Odg: Kultivatori (špartači)

~Kiki~ je napisao(la):
Ja imam 4-redni AGROMERKUROV već 4 godine i prezadovoljan sam . Ostavi lepše urađenu zemlju nego klasični špartač , ima diskove pa može da se radi i kad je manji kukuruz , bez diskova malo zagrće , ne ostavi ni jednu travku a može da ide i dublje , ne guši se i ako je malo prljavije , može se ići sa njim i malo brže . Jedina mana je što je loša farba ispod farbe je korozija i ljuši se ili sam ja baš na takav naleteo .
Nisi ti kiki na takav naleteo nego oni tako farbaju, bez pripreme!
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Potrebna mi je pomoc vas iskusnih.
Naime, izmedju vocaka imam 5 metara i obradjujem sa frezom od 1.85 m stoje sizifov posao na 8 ha i sporo mnogo.Pretpostavljam da to nije klasican spartac nego mora da se pravi ,naravno sa pacijim nogama i gusto da ne ostavlja travu iza .Slicno nesto je Becarina Pusta stavio sliku , on to zove roto drljaca. Ali me interusuje ko to pravi i gde to mogu naci? Da li se to pravi po porudzbini ? Koja je cena?
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Hvala na odgovoru,ali bi mi vise trebala informacija da li ima kod nas u Srbiji da se kupi i gde.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

sale, uopste ti ne treba spartac. spartac ti sluzi za medjurednu kultivaciju (npr. izmedju redova kukuruza) tebi treba poljski kultivator, koji obrdjuje celu sirinu prohoda. najjednostavnije ti je da zakacis setvospremac i cepaj. roto drljace jesu strasne stvari, ali trose poprilicno energije
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Cao Sale mozda bi ovako nesto pomoglo , mozda nebi bila zemlja tako sipka al malo snage treba za njega

image005small.jpg

Edited by mityoo: Dodati image tagovi
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Sale je napisao(la):
Potrebna mi je pomoc vas iskusnih.
Naime, izmedju vocaka imam 5 metara i obradjujem sa frezom od 1.85 m stoje sizifov posao na 8 ha i sporo mnogo.Pretpostavljam da to nije klasican spartac nego mora da se pravi ,naravno sa pacijim nogama i gusto da ne ostavlja travu iza .Slicno nesto je Becarina Pusta stavio sliku , on to zove roto drljaca. Ali me interusuje ko to pravi i gde to mogu naci? Da li se to pravi po porudzbini ? Koja je cena?

Sale nisi me skužio, ja imam na gruberu na desnoj strani rotodrljaču koja obrađuje samo 35 cm ispod voćaka, a ostatak reda obrađuje gruber od 2,7-2,5 m tako da to sve odradim u jednom prohodu. A do tada sam koristio obična dva sjetvospremača na koje sam umjesto noževa na S opruge stavio pačije noge širine 15 cm. Ta kombinacija ide samo tako. Odlično uništava i veći korov, nema grba iza njega i tlo ostaje ravno kao stol. Ima negdje slika na forumu di se vidi kako radi spremač na dubini od oko 15 i više cm. Ako ju nemoš nać stavit ću opet tu sliku. :cao:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Postovanje ja bih da kupim spartac sa 6 reda sa diskovima pa me zanima vase misljenje koji je najbolji do sad sam radio sa 4 rednim imt-ovim i sa 4 rednim olt-ovim ali sam uzeo sejacicu sa 6 reda pa ide sad i spartac unapred hvala.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Hudjik iz Temerina radi spartace i od sest redi odlicnog kvaliteta dodji treceg u rumu na vasar sigurno ce biti tamo. :cao:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

ja imam IMT spartac i imam problem sa njim ove mislim prosle sezone vukomije u stranu i nisam mogao nikako da ga nastelujem , moraosam ga fiksirati u lance.
Pitanje, s5ta da razmeri i da gledam da bi utvrdio sta mu se iskrivilo, udariosam ga prikolicom ali na pogled nista a u radu problemi
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Rale nemoj da se ljutis al moraju imajstori da zive,tako se kaze. :ppozdrav:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Rale
pa sada ga opet udari prikolicom ali sa druge strane mozda pocme raditi kako treba :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh