Kultivatori (špartači)

Odg: Kultivatori (špartači)

kako pravis hidrauliku prednju ovo i mene zanima! :bravo: :bravo: :sta: :bravo:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ja imam neke crteže u 3D , ali je sve još u razradi . Prednja hidraulika je prava stvar , još ako može sem transporta i da radi nešto npr. šparta nema okrećanja glave nazad pa posle ti bude lakše da traktor kući voziš u rikverc . Video sam FEND-ove koji imaju špartač između prednjeg i zadnjeg mosta negde gde je kod klasičnih traktora motor , kažu da se greške vozača kod takvog agregata "više" praštaju,tj. manje se prenose na špartač.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Sada sam trenutno u zastoju zbog aktuelnih poljskih poslova i malo manjka ::novac::.
Postaviću slike.
Inače kompletna ideja i planovi su od člana HR foruma - Zjockoo. Izuzetan čovek.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

ma mogu li dobiti te skice potrebno mi je jako to jos sam video daca izvadili i kardan u prednjinu!!to je zakon!i to bi mogo da uradim aliza ovo??
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242936049[/time]_________________________________________________
nisam na HR-u registrovan!
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Kardan , najlakše preko hidromotora . Kod nekoh traktora može da se koristi i unutrašanja pumpa preko spoljnih izvoda (naravno ako ima dovoljan protok i pritisak) , ali za prskalicu bi sigurno bilo dovoljno .
 
Odg: Kultivatori (špartači)

aha ja sam video nesto mehanicki sa desne strane iz zvona izvadjeno cini mi se pa ide pored haube i onda preko lancanika i lanca do sredine haube i onda sklop sa kardanom! a poteznice i to kako bi mogle da se podignu nerazumem vas
 
Odg: Kultivatori (špartači)

To u vezi Dajca imaš u temi Prednja hidraulika.

Ove skice su prilagođene Belorusu.
A morao bih najpre da pitam Zjocka.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Branko jel prednju hidrauliku stavljaš na Rusa ili Ursusa?

@kombajner: Prednji kardan na rusu u Jurvalu nisu dobro rješili jer osovina ide sa zadnjeg kardana (iz prijenosnika koji se ugradi na zadnju osovinu) ispod cijelog traktora i to onda jako smanjuje klirens traktora. Gledao sam to na MTZ-1025 koji kod nas na autocesti kosi sa prednjim i zadnjim malčerom. Jedino što znam da je njemački Zuidberg, te još jedan prizvođač, uspio rješiti prednji kardan na odgovarajući način kao i kod svih ostalih traktora.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

@Bećarina

PH ću postaviti na Rusa.
U temi o PH ti si naveo dovoljno prednosti iste, i mogu ti reći da su me upravo tvoje sugestije navele na ozbiljno razmišljanje o PH.

Hvala.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

aha pa dobro onda sigurno zeznuli i zadnji kardan?? a branko tebi hvala za ovo! pitacu vas sto mi nije jasno pa da uradimo to!
 
Odg: Kultivatori (špartači)

kombajner je napisao(la):
aha pa dobro onda sigurno zeznuli i zadnji kardan?? a branko tebi hvala za ovo! pitacu vas sto mi nije jasno pa da uradimo to!

Prednji kardan se uključuje ( skupa sa zadnjim što baš nekad i nije praktično, jel.

Mi već drugu košnju u voćnjaku obavljamo sa malčerom na prednjoj hidraulici. Ma milina radit.

Poljaci ugrađuju prednju hidrauliku i na Ursusa C-360, a ima čak i rješenje za prednji kardan na njemu.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

To će biti sledeće ako se na Rusu pokaže praktična PH, jer mi je Ursus idealan za lake radove.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ja za prednju hidrauliku planiram da razradjujem detalje nazimu...
 
Odg: Kultivatori (špartači)

danas mi je stigo kultivator sutra odma ide u akciju na probu


 
Odg: Kultivatori (špartači)

Mislim da je Agromerkurov oko 1200€ bez kutija . Kutije nebi trebale biti skuplje od 800€ i onda je to 2000€ .
Ja ga imam bez kutija i ide kao metak ,ako ima dobrog vozača .
 
Odg: Kultivatori (špartači)

vozac je najvazniji! a ja imam dva imt sa kutijama i neki plavi neznam cici je ali je masivan i tezak sacuvaj boze uglavnom plavi sa amli metalnim tockovima extra je !
 
Nazad
Vrh