Kultivatori (špartači)

Odg: Kultivatori (špartači)

To su klasične S opruge sa pačijim nogama , ima ih 5 u jednom redu . Nema zagušivanja (čak i ako je malo prljavije) , i ostavi lepo rastresenu zemlju sa korovom na površini . Postoje diskovi koji sprečevaju zagrćanje kada je kultura još mala . Puno brže može raditi sa njim nego sa klasičnim. Otpustim stabilizatore , Zetor u 4 i gas. :cao:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Pitam zato što imam u planu da napravim takav špartač, imam gredu od starog OLT špartača a ovo ostalo ću navariti i dodati.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Evo moj! IMT 6 redi prepravljen da sparta i zagrce u isto vreme po potrebi!
Mityoo041.jpg
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Daj da malo bolju sliku.
I kako si izveo da možeš da spartaš i zagrceš u isto vreme po potrebi?!??
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Vidiš da ima okrenute zagrtače prema gore , kada mu trebaju samo ih okrene prem adole !
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Tako je Kiki oko sokolovo! Branko kad budem isao onamo uslikacu iz drugog ugla da se bolje vidi! Nije mi kuci spartac!
 
Odg: Kultivatori (špartači)

branko je napisao(la):
Pitam zato što imam u planu da napravim takav špartač, imam gredu od starog OLT špartača a ovo ostalo ću navariti i dodati.

Sviđa mi se ideja, i ima šanse da prođe i kod mene :ppozdrav:
Kiki zahtevamo detaljne slike tvog špartača! :bravo:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Biće dobri ljudi , u šupi je pa čim budem išao kod dede , biće fotki ! :cao:
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ja sam napravio istu stvar, spojio dva špartača.
E sad, kada radim prvo špartanje idu motičice i gore bure od prskalice i pumpa, pa istovremeno radim i špartanje i zaštitu (ako treba) i folijarnu prihranu.
Kada idem da zagrćem, treba promeniti motičice, skinuti bure i pumpu, pa nabaciti depozitore... A iduće proleće obrnuti postupak.
Nije to neki veliki posao, ali mi je već tokom godina postao mučan. Zato hoću da imam dva špartača.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

jel zna mozda dali ima na prodaju posebno dodatci za spartac IMT da dodam da bude cetiri reda sad je dva !!!bas bi bilo extra da ima da se kupi jer mi treba a imam i teski spartac bez onih kanti za djubrivo taj radi extra a inace na imt-ovu bi dodao moze li neko da mi pomogne??
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Kupiš još jedan dvoredni, nađeš gredu ili ovu spojiš na sredini i gas...
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ili ovu preseces jednu gredu na dva pa stavis na sarke da bude na sklapanje! Mogu ti dati slike kako sam ja napravio da bude na sklapanje!
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Evo slike mog špartača sa dodatkom za rednu folijarnu prihranu.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

oldtimer je napisao(la):
Branko, svaka cast.Imas li posebno bure i pumpu, ili rasturas svaki put prskalicu:haha:

Pumpa i je sa stare Moravine prskalice a bure sam kupio novo. Razvod sam napravio sam.
Kada radim drugu, ili treću kultivaciju skinem sve ovo i stavim klasične depozitore i ušpartavam AN, ili UREU.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Razmišljao sam o tome i planiram da dodam klizače, ili tanjire da se spreči zatrpavanje kukuruza, jer bi prvi tretman trebalo da se uradi kada je kukuruz u fazi tri lista a korovi suviše slabašni da "prežive" kultivaciju.
Inače 300 litara rastvora 6-10 kg Kemire potrošim na 7-8 kj.
 
Odg: Kultivatori (špartači)

Ja sam sve to razmišljao , ali na prednjoj hidraulici tj. da napravim prednju hidrauliku. Što bi kasnije moglo koristiti i za nošenje dve mašine (sunce+presa , rasturač+drljača, prskalica+prikolica sa vodim...) . Čak bi mogao špartač da se prepravi pa da ga nosi prednja hodraulika u radu .
 
Nazad
Vrh