WINTERSTEIGER

glavas

Član
Učlanjen(a)
9 Jan 2010
Poruka
154
Lokacija
Novi Becej
Danas kad sam se vracao iz NS video sam interesantan kombajn,da li neko zna malo vise o njemu.Cini mi se da mu je namena da vrse semensku robu.
27092010605.jpg

8a24662759c0a244c877eeffb47ea502.jpg
 
Wintersreiger je poznata Austriska firma koja proizvodi ovako male kombajne koji služe za ubiranje semenske robe na semenskim centrima u mikro i makro ogledima.Postoje verzije za suncokret, pšenicu i kukuruz.Osim kombajna oni proizvode i sejačice za širokoredne kulture stim da se seme broji i postavlja u odredjene kutije i seje se po odredjenom resporedu.
1zvsfhl.jpg
5wf3sy.jpg
fx3xgl.jpg

Svaki kombajn je opremljen savremenim uredjajima koji mere razne podatke koje su potrebne semenskim kućama.Neki su čak opremljeni i sa dva sedišta, jedno za kombajnera, a drugo za pratioca koji skuplja uzorke požnjevene mase u papirnu ambalažu.
Ovoj firmi pripadaju i kombajni i sejalice Hege koja je nekad bila samostalna, a od pre par godina pripojena je ovoj firmi.
 
Prosle godine je bio jedan ovakav kao ovaj na slici u vrsidbi u mom selu institut iz NS-a cini mi se vrsili su suncokret! zapamtio sam da su rekli kosta papreno spomenuli su neku cifru nekih 150 000evra cini mi se!
 
Video sam ih i u ZP i u NS institutu,odlicne masine,iskreno receno nisam znao za sta konkretno sluze dok nisam dobio strucno objasnjenje kolege Panonstib-a.
15qswhe.jpg

33zbixc.jpg

291fdxk.jpg

2qu2gzo.jpg
 
Upravu ste ove mašine su izuzetno skupe kao i njihovo održavanje.Institut za ratarstvo i povrtastvo iz Novog Sada ima tranportne prikolice kao na prvoj slici i pošto postavljaju oglede po celoj Srbiji prevoze kombajne do oglednih parcela i obavljaju žetvu.Mislim da tako rade i druge semenske kuće jedino što semenska kuća AS hibrida ima kombajn Allis Chalmers Gleaner umesto ovde spomenutog. :cao:
 
uh da mi je jedan mali onaj da zameni napaćenog kolumbusa :bravo:
inače ta firma proizvodi i moderne mašine za preradu drveta imaju transportnu strugaru koja izbacuje 20t građe na sat a opslužuju je 2 čoveka
 
Prvo suviše je mali da bi zamenio Claas Columbus-a, ali je zato toliko skup da može da se kupi neki veći novi kombajn. :cao:
 
Nazad
Vrh