Paor predsednik opstine ?

markodanube

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
490
Kada bi ovakvih slucajeva bilo vise kod nas bilo bi nam sigurno bolje :bravo: :bravo: :ppozdrav: :bravo:


Pera Milankov (49) prvi i zasad jedini predsednik opštine u Srbiji koji je po zanimanju zemljoradnik

NOVA CRNJA - Domaćin, nema šta!
Već dve godine opštinom Nova Crnja rukovodi zemljoradnik Pera Milankov (49), kome je to i prvo zvanično radno mesto. S godinu dana mlađim bratom Radovanom obrađuje oko 200 hektara plodne banatske crnice.

S njim ne deli samo prihod s imanja, nego i predsedničku platu, koja je, kako kaže, među najnižima u Vojvodini i iznosi 65.000 dinara. Mada mnogi smatraju da mu je upala kašika u med, predsednik jedne od najmanjih i najsiromašnijih opština u Vojvodini ne misli tako.

- Kao i na njivi, bez domaćinskog odnosa i puno rada nema ni berićeta. Nema neke veće razlike između rukovođenja opštinom i velikim poljoprivrednim gazdinstvom na kojem se godišnje proizvede stotinak vagone robe. Zbog obaveza ređe sedam za volan traktora ili kombajna. Na početku mandata bukvalno sam iz kabineta odlazio u brazdu.

Na imanju smo se tako podelili da brat vodi računa o proizvodnji, a ja o finansijama. Po dolasku na ovu funkciju skresao sam administraciju, pa sada opštinska uprava ima 33 zaposlenih. Dok su mnogi predsednici u dugovima do guše, račun naše opštine nikada nije u minusu - kaže Milankov.

Sagovornik Kurira priča da se siromaštvo novocrnjanske opštine ogleda u velikom broju nezaposlenih lica i staračkih domaćinstava. U opštini s 13.500 stanovnika zaposleno je tek njih deset odsto. Od socijalne pomoći živi 25 procenata žitelja. Četvrtina stanovnika ima više od 65 godina.

- Veliki investitori, koji nam sve češće dolaze, u meni vide ozbiljnog pregovarača. Za njih je vreme novac. Ovog posla se nisam prihvatio zbog stranačke majice ili uhlebljenja nego da bih pomogao svojim zemljacima - otvoren je i do kraja jasan Milankov.
 
Evo da i ja predstavim našeg načelnika opštine,za kojeg kažu da je jedan od uspješnih voćara ovoga kraja.

Načelnik na traktoru

Ova vijest mogla bi se svrstati u rubriku zanimljivosti,jer zaista,prava je rijetkost u ovoj našoj državi vidjeti nekog od političara da udobnu fotelju iz svog kabineta za dane vikenda zamijeni za neudobno traktorsko sjedište i onako apetitli prihvati se posla na obradi svojih voćnjaka

11iluds.jpg


Nevjerovatno,ali istinito,načelnik Opštine Čelić,Sead Muminović,svaki slobodan trenutak provodi na svom imanju,zasađenom šljivom i višnjom.
prenešeno sa bloga
http://nasivrazici3.blogger.ba/arhiva/2010/04/30/2485977
 
Nazad
Vrh