Ventilacija i grijanje u prasilištu/tovilištu

perje

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2010
Poruka
346
Lokacija
okolica Zagreba - Hrvatska
Zanima me kako osiguravate grijanje i ventilaciju u vašim objektima. Naravno, oni koji to rade :D284974999[/tim

Evo,kad nitko ne piše, napisat ću ja za svoj objekt. Ventilacije nema, ima 10 prozora i 4 vrata na objektu od 100 m2. To je otvoreno po ljetu, a po zimi se zatvori da nije hladno. Od gore je izolirano daskama.
Prasilište nema grijanja. Griju se praščići, sa žaruljom u svaki boks.
Malo smrdi, ali još nemam ventilacije.
Očekujem i da drugi komentiraju u temi.
Pozdrav :ppozdrav:
 
Kod mene su povezani objekti na prasilištu imam ventilator(6000m3/sat) koji izvlači bočno i gura u tovilište a tu na sredini imam plafonski (4000m3/sat) koji izvlači preko tavana na krov a ovaj je sa bočnim prozorom povezan sa čekalištem za krmače .Grejanje nemam ali prasilište je stari objekat gde su zidovi 60 cm debljine tako da zimi već dve krmače sa dva infra grejača solidno utople a ostale objekte zatvorim i napunim zimi tako da imaju prirodno grejanje i kad je hladno nikad ne sledi voda :ppozdrav:
 
farma ima 120m2 .. troje vrata prasiliste je posebno ventilacija obavezna ..dva ventilatora u samom kalkanu (izvlace vazduh)gde je najtoplije leti je pralepo.. zimi imam staru klimu greje ..plus kvocke(sijalice) u odnosu na spoljnu temperaturu + 15 stepeni ako je potrebno dodajem i grejalicu od 2 kw :D :D
 
U tovilistu zimi samo otvoren jedan prozor i ventilator povremeno zbog mirisa i pretoplo je
Leti - sve pootvarano i opet toplo. preko dana zatvaramo sve, nocu sve pootvaramo ishladi se pa se nekako izdrzava. Muve nas ubise, zive vage ih ima valjda vise nego tovljenika

Prasiliste - hladjenje leti i grejanje zimi - oba obavezna!
 
Gde si to pisao? Kako si resio taj problem? Kod mene je katastrofa jer imam kanale u tovilistu
 
ima li ko kakvu ideju za grejanje u prasilistu?planiram na leto da podzidam jedno polje pod senjakom,bice ciste mere 10x4m iznutra.nije mi palo na pamet resenje koje pominje "crni gruja" klima npr.i dal bi moglo da zagreje tu kvadraturu idealno a da ipak bude rentabilno,jer cena struje raste a cena nasih proizvoda ::lose::.pa ipak treba gledati neku racunicu.ja imam nekakvu ideju za podno grejanje a da izvor toplote bude protocni bojler(grejac je 1-2kw) i besumna pumpa od klasicnog grejanja.kakva je to ideja?molim za vase misljenje i ideje? :ppozdrav:
 
Veci ti je problem velika vrucina leti. Po mom iskustvu cim prasilje pocnu da skapavaju od vrucine, gube mleko nerado jedu i eto ti problema. Nastranu sto se u tim uslovima i infekcije lakse razvijaju

Moj ti je savet dobra izolacija objekta, i u kriticnim periodima klimatizacija, jednim udarcem resis i dogrevanje zimi i hladjenje leti

Cene nisu bas najbolje, ali jos gore je da imas gubitke u prasilistu, onda si propao!
 
Nazad
Vrh