Aronia melanocarpa

cena je 600 dinara od tri godine, a od dve godine su 400 dinara. Ali bolje uzeti sadnice od tri godine pošto odmah cvetaju.
 
Pozdrav svima!Lepo sto g provac navodi primer "kajmaka" koji je nazalost istinit,pogotovo na prostoru balkana!Odlucio sam da na jesen posadim aroniju,koju kolicinu jos uvek ne znam ali sigurno hocu(naravno,u srbiji)!Nov sam u svemu tome ali sva sreca imam tasta koji uziva u samoj ideji a ja sam sklon radu,tako da verujem da ce biti dobro!Sto se tice same biljke,informacije sam dobio,"na svu srecu",dok sam lezao u bolnici zbog upale pluca a delio sam sobu sa uspesnim hemicarem dr profesorom Giorgosom Agiorgitisem koji je zivio u Nemackoj a sad predaje u Americi!Sto se tice same moci koju pruza biljka,sto zbog vitamina,sto zbog kolicine antioksidanata koje sadrzi u sebi,kako je naveo i sam profesor,verujem da je istina!Naravno,istina je i slaba kupovna moc nase zemlje pa se trziste treba traziti i van srbije!Treba napomenuti da bi kooperativnost sigurno donela bolje rezultate a i izbegavanje onih koji "beru kajmak"!
 
Pozdrav!Evo ponovo danas diskutujemo o aroniji i zelim OPET da naglasim da samo saradnja medju proizvodjacima moze da urodi plodom(profitom)!Prijatelj mi je napomenuo da u Nemackoj otkupljuju za 8 eura-kg a i jako je trazena!Takodje,spada u porodicu ruza i mesanjem sa borovnicom,kupinom,malinom itd daje odlican sok!Pravi se i jako dobar liker,koriste je za vocni jogurt pa cak i za pravljenje sladoleda,a naravno i caj!Medjutim,da moze da se sadi svugde nisam siguran!Ustvari,ovde dole u Grckoj jedan prijatelj je pokusao ali nekako je sva zakrzljala i nesto nije rodna a i ptice obrste ko lude i to malo sto bude!Pozz
 
Pozdrav ...? dali ovo obecava kakav rod imam ih 320 komada sto u dvoristu sto pored maline u 1 vrsti
2cyf72e.jpg

slikano 05 05 11

2i6dkj6.jpg

slikano 21 04 11

kada pocinje da cveta aronija
 
Uzeo sam ja i jednogodisnju u saksiji i ostavio sam je i ove godine u malo vecu saksiju i na jesen je sadim,a ona je malo manja od te na slici,ako vase ne rode sada bolje se se formirati za sledecu godinu.
 
meni se tako cini,moje te koje su cvetale su losije od vasih,lisca skoro da i nema i ima jedna rodna grancica,cekam jos koji dan da vidim dali se oprasilo.Ja sam izeo malo jednogodisnjih i nesto dvogodisnjih sadnica,za kucnu upotrebu.
 
Pa zato sam ja i kupio dvogodisnje sadnice,a ove male vidim da ih je napala neka Vas,moram malo sa nekim insekticidom da dejstvujem.
 
nema potrebe, nece usi nista napraviti, samo ce malo sporije rasti taj mladi dio.

ako vec spricate onda juhu od koprive , to ce potjerati usi.

:sreca:
 
Nisam ti dobro objasnila,pet do šest grozdova ima na svakoj grančici...a grančica ima u proseku oko 4-5...ako budem u mogućnosti poslaću sliku.
 
:osmeh: Danas sam bio na sjmu i svratio na superior-ov stand ...objasnjenje je da sam dobio jednoipo-godisnje sadnice ..al to vise nema veze
Zapanjen sam imaju sok od aronije 2dl a cena neverovatna 900 RSD Od zbunjenosti i neverice nisam ni pitao posto im je cem od aronije, na moje pitanje dali imaju plodova zaledenih ili susenih odgovor je NE
Pitam se dali je ono samo sok ili je lek kad je tolika cena. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh