Dan polja ZP hibrida u Zemun Polju

rasa02

Član
Učlanjen(a)
21 Jan 2009
Poruka
1.978
Lokacija
Ruma
Juce je odrzan dan polja ZP hibrida u Zemun Polju.Okupilo se par hiljada polj.proizvodjaca,izvodjaca ogleda,predstavnika polj.preduzeca i zemljoradnickih zadruga kao i stranih predstavnika iz Rusije,Grcke,Republike Srpske,Makedonije,Rumunije,...Od clanova sa foruma bilo je svega nas cetvoro.Drustvo malo ali odabrano :haha: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
331ptza.jpg
sl1b0x.jpg
35hk02p.jpg
10oi914.jpg

Izvrseno je i merenje prinosa na ogledu u krugu Instituta za kukuruz.Prinosi su odlicni sem za neke hibride iz kasnijih grupa zrenja gde je uocen manji prinos.Po misljenju nas koji smo prisustvovali merenju,prinos kod tih hibrida je manji iz razloga sto je vlaga velika,preko 40% pa je sigurno doslo do velikih gubitaka pri kombajniranju.Naime poznato je da kod toliko velike vlaznosti kukuruza,dolzai do prevelikog loma zrna,mlevenja,u bubnju.
4ugx0h.jpg
sg7r4w.jpg
10igry1.jpg
291fdxk.jpg
2nimcfk.jpg
 
Imaju i ZP kamiona,pogledaj malo bolje ::namigivanje::
Onaj njihov sef Zeljko je odlican,kako je na sajmu isao u krug i nudio da se jede,pije tako je i sad,pozdravio nas sve,smestio...nije digao nos kao sto neki znaju... ::lose:: ::lose::
 
Evo i ZP traktora :haha: ali ZP kamion nisi slikao NA :haha: :cao: :ppozdrav:.A sef Zeljko je uvek takav,pravi domacin :ppozdrav:
11izecx.jpg
 
Mora biti slikano sa druma preko oranja na silose,nadam se da znas na sta mislim. :D

Mali su ali sam ih ipak uslikao. ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1283538973[/time]
_________________________________________________
P.S. Ajde me zaposli u ZP ali da mi Zeljko bude sef. :D :haha: :haha:
 
Evo tek sada sam primetio da se na toj slici vide ZP kamioni,mislio sam da si slikao oranje :haha:
fl9bp3.jpg

PS
Za posao tek kada zavrsis fakultet :D
 
Ja sam ti Kaker i Kakovao sam tvoj komp pa znam sta imas u njemu. ::namigivanje::
A ovo je oranje zajebalo vek,kao tacna izgleda. :cool: :cool:
Ne treba meni stalni posao,samo da mu budem asistent na takvim dogadjajima. :D :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Onda cemo ih pitati da na sledecem poljoprivrednom sajmu u NS nas nekoliko budemo asistenti(bar za pice) :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Moze posto cu ja tad biti student,zamisli uzivanja tamo pice besplatno,odsutan sa predavanja... :D :D


Eeee jbg ode cale na posao,u njegov telefon sam popisao koji su hibridi dobri uzivo(duboko zrno,da nisu previsoki,da imaju lep klip) pa da vidimo kakve su imali prinose i da ovako odredimo koji je bio najbolji.
 
Rezultat na tabli skroz desno je prinos po hektaru? Da li imate podatke o djubrenju ovog oglednog polja?
 
Jeste to rezultat prinosa suvog zrna po ha s'tim sto je vrsenje prekinuto zato sto je primeceno da usled velike vlaznosti zrna dolazi do prevelikog rastura i samim tim netacnih rezultata.Vidite da je kod kukuruza cija je vlaga bila oko 40 % prinos dosta manji bas zbog tog prevelikog loma zrna i samim tim rastura :ppozdrav:
 
Evo i izjave direktora Instituta za kukuruz date na danu polja:
Vodeći u Srbiji, blizu 40 odsto tržišnog učešća
Postavio poljopartner
Monday, 06 September 2010
Institut za kukuruz "Zemun polje" ove godine zauzeo je vodeću poziciju na domaćem tržištu, kada je reč o prometu semena ZP hibrida kukuruza, i njegovo tržišno učešće iznosi blizu 40 odsto, izjavio je Tanjugu direktor tog instituta Milosav Babić. Institut za kukuruz "Zemun polje" u prethodnoj sezoni je, takođe, uspeo da zadrži svoju poziciju i na inostranim tržištima, istakao je Babić, napominjući da se oko 30 odsto proizvodnje plasira van granica naše zemlje.



"Sve okolne zemlje, u manjoj ili većoj meri, uvoze naše seme kukuruza", kazao je Babić, napominjući da se po obimu plasmana semena ZP hibrida od bivših jugoslovenskih republika ističu Bosna i Hercegovina i Makedonija.
"Sa Hrvatskom postoje određeni administrativni problemi, ali naše seme nalazi put i do njihovog tržišta", ukazao je Babić, dodajući da "iako proizvođači prelaze i uzimaju seme za sopstvene potrebe, organizovan nastup još nije moguć".
"Naše tradicionalno najveće tržište je tržište Rusije", predočio je Babić i dodao da je seme ZP hibrida zastupljeno i u zapadnoj Evropi, Grčkoj, španiji, Austriji, Mađarskoj, Rumuniji, Bugarskoj, kao i tržištima Ukrajine, Kazahstana, Irana, Turske i drugim zemljama.
"Mislim da ćemo u sledećoj prodajnoj sezoni uspeti da napravimo kvantitativni, ali i kvalitativni pomak i pojavimo se na nekim tržištima na kojima nismo bili prisutni", kazao je Babić.
On je napomenuo da zauzimanje vodeće pozicije na domaćem tržištu svakako ne bi bilo moguće da Institut ne raspolaže hibridima koji imaju visok proizvodni potencijal i na poljima proizvođača ostvaruju izuzetne rezultate, ali i organizacionih i kadrovskih "pomeranja", promena u ukupnoj politici nastupa na tržištu, organizaciji distributerske mreže.
Institut za kukuruz "Zemun polje", koji posluje već 65 godina, ima priznata 603 hibrida kukuruza, a trenutno je u procesu priznavanja čak 50 novih hibrida kukuruza.
Institut, takođe, ima priznato sedam sorti soje, dve sorte pšenice, jednu sortu tritikalea, 14 hibrida suncokreta i tri sorte uljane repice, kao i banku biljnih gena sa više od 5.500 uzoraka, što je svrstava među 10 najvećih na svetu, kada se radi o kukuruzu.
 
usluzno brali,prinos auuuuu,na pola ha puna kamionska prikolica od 12t klipa!!!

hibrid je zp 434,sejan na 23cm,djubrenje 100kg npk pod plug i 100 kg urea pred spremac!
semenska kuca zaista domacinska!

bogami,jako mi se svideo hibrid,mislim da ce iduce godine dosta zp zauzeti moje povrsine!
1z4iqmg.jpg

2ihwd9j.jpg

t0g29l.jpg
 
Nazad
Vrh