Stočni grašak

Planiram da posle kukuruza izvučem stajnjak, zaorem i posejem kombinaciju ozimog stočnog graška i ozimog ječma.Ako može koji savet koliko kila semena, odnos grašak-ječam, koja sejačica (ja bi voleo ako može žitna) zbog veće mase, treba mi za ishranu ovaca i dali stiže u neko redovno vreme
, da posle toga može ići soja.
Unapred zahvalan.
 
Juče kupio seme ns pionir cena 75 dinara. Sejaću ga sa ozimom zobi za vršaj. Zob je prioritet grašak samo 20% tek da začini.
 
Istekla mu deklaracija. Nema drugo daj šta daš. Nebi trebalo da bude problema. Inače dok je bilo ovogodišnjeg bio je nešto preko 100 dikara.
 
Planiram da posle kukuruza izvučem stajnjak, zaorem i posejem kombinaciju ozimog stočnog graška i ozimog ječma.Ako može koji savet koliko kila semena, odnos grašak-ječam, koja sejačica (ja bi voleo ako može žitna) zbog veće mase, treba mi za ishranu ovaca i dali stiže u neko redovno vreme
, da posle toga može ići soja.
Unapred zahvalan.
radili smo kod kolege neki dan grašak +ovas. 150kg graška i 70kg ovsa jesenjeg na 1,3ha baš za senažu za ovce. Znači 2:1 a po hektaru oko 160kg. To mu preporučio neki profesor.
 
Jel neko nabavljao seme jarog stocnog graska
Jesam ja narucio i trebao bi da dodje za dan dva.Tako mi obecali.:osmeh:
Novosadski Junior.Cijena 2.3 km.Malo skuplji od eura.
Jedino nemam nikakvog iskustva.Jer sijem prvi puta.
pa ako neko ima neko iskustvo sa tom sortom neka to podijeli sa nama,
Inace ja sam u planu sijat nekih osam dunuma za sjenazu.
 
radili smo kod kolege neki dan grašak +ovas. 150kg graška i 70kg ovsa jesenjeg na 1,3ha baš za senažu za ovce. Znači 2:1 a po hektaru oko 160kg. To mu preporučio neki profesor.
Plasimse dace ovas ugusiti grasak
Gradacac
Ja sam ga sejao 130graska i 30kg ovsa izvanredno , toje kombinovana sorta za kosenje i vrsenje . Ja sam vro
 
Meni je doslo seme Ns Junior, jos neka kolicina ce doci sutra i ceka se da se krene sa setvom cim vreme dozvoli
 
I meni je prijatelj kupio seme Junior-a i planiram da posejem sa ovsom mešano... koji odnos ovsa/ graška vi koristite? Ja planiram da ga skidam kombajnom u zrnu.... Znači ne za silažu...
 
Mi sejemo cist grasak za zrno ne za senazu,Ns Junior zavisi od mase zrna negde do 250kg semena po ha
 
ja cu ovog proljeca po prvi put da posijem grasak sa zobi(ovasom) koliko je potrebno graska a koliko zobi na 1ha.
i dali moze da se sije posle skidanja jecma, mislim dali moze da stigne za sjenazu
 
moj se dosta zgusnuo kako su pale ove kiše , jedino što vidim da ima tu i tamo novoniklog korova ali sad je valjda preveliki za prskanje. inače sam ga dvaputa prskao ali ovo je niklo iza predzadnje kiše. sorta je erby za zrno.

a1121eb3.jpg


b4edea15.jpg
 
Kakve neželjene efekte bi imalo prskanje protiv korova u ovoj fenofazi, osim toga što bi napravio tragove(gaženje točka)?
 
Nazad
Vrh