Samogradnja kunićarnika ,, štapom i kanapom''

Kavezi po mom ukusu. Ono 100% žica asocira me na kaveze za kanarince i papagaje. Žičani pod da, ali i ja na pola njih imam drveni. Za sada na ovu količinu stignemo mi sve da očistimo.
 
@ dino
Kavez je ok. Samo bi ja ceo kavez podigao od zemlje bar jedno 20sm. Glodai misevi pacovi se motaju nocu oko kaveza i nedaj boze da ti donesu neku zarazu.
 
Pa da u pravu ste ja cu pokushati nekako jer to je dosta tezak kavez konstrukcija je metalna ali cu probati i zbog misheva i pacova i zbog vlage jer ovima koji su na donjem spratu stvara se vlaga i mogu da se prehlade pozzzzz :cao: :cao:
 
Ovako ,,upakovan,, sigurno je u prednosti zimi, mada se čini mi se sada nalazi negde napolju. Nadam se da ćeš ga uneti na toplije mesto. A u vis svakako.
 
Vjerovatno cu ga unijeti u shupi zimi ali nije u Podgorici toliko hladno zimi rijetko se kad spustaju temperature ispod nule :cool:
 
To se zove dobra klima. Srce Vojvodine bude nekada i -20. Ja sada pravim još dve kotilice , ono po sendvič sistemu. Između zidova stiropor. Mislim da će to biti dovoljuno s obzirom da imam uslove da kavezi sa ženkama budu u zatvorenom. A i za velike vrućine bi trebalo da je pogodno.
 
Problem ti je jedino voda da se ne smrzne. U kotilici zecica napravi gnezdo i ususka mlade sa dlakam tako da im retko bude hladno. Zato su najbolji kada se prave od drveta, Dasaka i da dobro dihtuju vrata gde mozes da pogledas okot.
 
Meni je pregrada izmedju dvije zecice od stiropora i nije se pokazala kao dobra morao sam je maci jer jedna zecica pokusala da udje kod druge i sve je izgrickala stiropor tamo je bio haos tukle su se jer se nepoznaju pa sam to morao krpiti stavljao sam neku dasku pa je ona opet je pravila rupe i na kraju sam ga makao tako da nikome ne preporicujem da mu je bilo shto u kunicarniku od stiropora jer ce oni to sve da izgrickaju .A shto se tice kotilica meni su kotilice od drveta i pokazale su se za sada kao najbolje jer je toplo i lako ih je napravit :ppozdrav: :ppozdrav: :D :cao:
 
@ dino
Stiropor je između dva materijala. Zečevi nemogu do njega. U fazi sam izrade. Poistaviću foto. Uverićeš se.
 
Imam jedan problem planiram da malo prosirim kunicnjak pred zimu za jos jedno 4 - 6 zenki ali se dvoumim dali da im stavljam na pod mrezu, daske sa razmakom ili puno dno.dosad sam uvek na kavezima imao puno dno, zimi im stavim dosta sena, ususkaju se i nema problema.takodje se bojim zuljeva jer su moji prilicno buckasti.
hvala unapred :cao:
 
igorp93
Definitivno je najbolja mreža,ali nemoj kao ja stavljati ispod žice nikakve poprečne letvice(eventualno samo ispod same pregrade) jer se tako prljavština i vlaga tu zadržavaju,a znamo kud to vodi.
A ako su "buckasti" nije problem staviti nekakav pločasti materijal radi odmaranja mekuša,ili malo više slame. :ppozdrav:
 
Sta mislite na kombinovanu podlogu pola mrezu a druga polovina tvrda podloga?
 
:bravo: naravno ručno! Nećeš bagerom! ::namigivanje::
Bitno je da je podloga ravna,znači bez nekih letvica kao pojačanje ili da ti se dio s mrežom preklapa preko djela s daskama jer se prljavština s takvih djelova skoro pa ni nemože očistiti.
Ako pravite podlogu pola žica a pola daska da vam nedođe rub žice preko daske -već ispod.
Ali s tim kombinacijama drvo -žica uvjek nekih problema i preinaka
istina da je jeftinije 2 ili 3 puta ali kavez kompletan od žice tj.mreže je naravno najbolji.
 
Svi pricate o kavezima , ili sa zicom i li sa punim podom , ja sam oduvek pravo kaveze sa podom od letvica sirine 1,5 cm i razmakom izmedju od 1 cm. Oko toga nemam nikakvu dilemu i nebih to nikada menjao, problema sa zulevima kunica nisam nikada imao.
 
or8aw7.jpg

2ahw7ld.jpg


Samo da pokazem kako napreduju radovi sa mojim kavezima iako su trenutno prazni....zavrsetak spremanja i radova je za koji dan...u ovoj izgradnji kostali su me ekseri i moj vreme sve ostalo je za dzaba...
 
@MikiPalic
Lepi kavezi nema sta ali samo dok su novi i nekorisceni a posle godinu dana eventualno dve propadaju i moraces stalno nesto da popravljas, krpis, menjas e zato sam ja odlucio da malo ulozim vise od exera i napravim kaveze od gvozdja (zice i lima ) i bice veciti. Vec mi je dosalilo da svake godine menjam neke daske ili zicu! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh