Samogradnja kunićarnika ,, štapom i kanapom''

edmon je napisao(la):
Tepsije se izvlace , istresu pa vrate ne vidim problem u tome.
nije problem,i ja imam tepsije i još maske ispred da se tepsije nevide.ali da sad pravim kaveze bili bi slični onima što ima kopajko-kosi lim,pa sa gornjih katova to pada u zajedničku tepsiju,pa umjesto 15 tepsija vadim i čistim 5!!! inače kavez ti je :D
 
žećo

U redu je to kao sto je kopajko napravio i ja bi tako napravio da sam mogao.Prostor sam iskoristio maksimalno ne bi stao ni 1 cm ni visi ni duzi jer se odma iznad nalaze kotilice od drugog kaveza.tako da to je sto je , nije ni to komplikovano za cistiti , u svakom slucaju lim ukoso je bolji. :ppozdrav:

Da, i hvala svima na podrskama i pohvalama za moj amaterski rad.
 
Evo jednog od kaveza po sistemu ,, Štapom i kanapom ''.
Vinklice 20x20 od stare kapije. Letve crepne ostaci od izgradnje krova šupe. Žica na vratima i bokovima šestougaona, višak od pregrade za piliće. Patos 60% letvice od gajbi za voće. Žičani deo poda raspakovana korpa iz samoposluge. Uglovi na vratima limeni i šarkice samoizrada.
Pa sad koliko traje da traje koštalo je vremena i truda i ponešto , skoro, otpada.
Ostaje da se reši hranjenje i pojenje, a tu sam od vas poedinih sa foruma dobio par dobrih ideja((plastične flaše, kanistri, vojničke čuturice, betonirane PVC cevi itd.)
 
Ovih dana treba da odvajamo male od dve zenke.Dali mozemo da spojimo dva legla u jedan kavez?Dimenzije kaveza su 50X50X170.I koliko malih moze da bude u ovakvom kavezu?
 
Nebojša-M je napisao(la):
sgq4a0.jpg
Povoljno
Bogami,ovo treba napuniti kunićima!Koje su dimenzije?
 
akacija je napisao(la):
Ovih dana treba da odvajamo male od dve zenke.Dali mozemo da spojimo dva legla u jedan kavez?Dimenzije kaveza su 50X50X170.I koliko malih moze da bude u ovakvom kavezu?
Može 15-ak kunića. Ako su podjednako stari, mogu zajedno u kavez.
 
@ akacija

Kako kaze perje mozes ih staviti zajedno i ako je razlika nekoliko dana sve zavisi od rase, koliko mogu da naeastu.Sve zavisi dali su srednje ili velike rase.
 
Pre dve nedelje ,,sastavio,, sam dva legla razlika 6 dana. Nisu ni primetili. Čak mislim da im se sviđa društvo. Znači sasvim slobodno. E, kada krenu nagoni, strast, onda je sasvim nešto drugo.
 
Nebojsa

Jesi ti to preradio boxove od kerova:haha:

inace super kavez
 

Krenule da se kote pa dorađujem kotilice. 35x30x50. Iverica od stare fotelje i daska zamenjena na balkonskoj ogradi.
 
2cwx841.jpg

Ovo je moj kunicarnik pod mi je od drveta pa ga cistim svaki dan a hranilice i pojilice su iznutra za pocetak pa cu kasnije staviti boce kao pojilice vani
 
Super su kafezi, ja volim da je sve lepo i funkcionalno, ma kolko to nekad bilo nemoguce da se spoji.
uzivanje u svom napravljenom kafezu sa lepim zechevima nema para ko da plati, pravi lek za dushu i stress.
::svaka cast:: :ppozdrav:
 
U pravu ste ::svaka cast::ja po cijeli dan provodim s njima uvijek imam neshto oko njih da uradim da im neshto dam da jedu da im ocistim kavez i tako u potpunosti se slazem da vama :cao:
 
Nazad
Vrh