Samogradnja kunićarnika ,, štapom i kanapom''

Evo kaveza u cistoj domacoj izradi od strane mene i moga brata... :ideja: :ideja:

jgin2r.jpg

29lmfcx.jpg

rabtwg.jpg

2rgkqqq.jpg

2hycu1s.jpg

2vs1ah2.jpg


Cista domaca radinost :haha: :haha:
 
svaka cast lepo izgleda i imace oni funkcionalnost samo su ti malo retke rupice na podu, ne treba da budu vece od 15 x 15 mm ostalo je Ok koliko se vidi, jedino nisi prikazao pojilice.
 
@ Sprej

Nisi uslikao vrata od kotilice jesi li digao malo vislje ili si pravio skoro ravno sa podom. Inace je majstorski nema sta.
 
Sasvim dobro izgledaju. Traže prostor pošto nisu na sprat. Dali su kose kutije sa obe strane isto za seno i detelinu? Ako jesu dali su potrbne s obzirom da postoje vrlo lepe i dobre jasle za ovu vrstu hrane.
 
Proletos sam pravio kaveze po uzorku na kupovne.
Kolega kopajko je dosta dobro obavio posao, ali imam par komentara onima koji ce da prave slicne.
Ukoliko kupite pomenutu zicu, nemojte seci pa sastavljati svaku stranu posebno.
Ja sam sekao po sledecoj semi:
zica je sirine 102 cm, pa kad se predvidi da budu dva kaveza jedan pored drugog, sirina svakog je ~50 cm.
Da bih imao potrebnu dimenziju 50x60, na zici merim po duzini kotura:

= 60/pod
+ 40/visina-front
+ 60/gornji deo-tavanica :haha:
+ 40/ledja
to je ukupno 2.0 m.
kad isecete zicu na dva metra, potrudite se oko savijanja prema gore opisanim dimenzijama i imate samo jedan sastav zice.
Zatim ubacite 3 vertikale-bocne strane, nakon toga isecite vrata i eto kaveza sa 2 boksa, dosta jaceg u odnosu da je svaka strana secena zasebno i naknadno spajana.
Ukoliko nekome trebaju slicni kavezi, moji su na prodaju po ceni ulozenog materijala ::novac::
Koristeni 2-3 meseca.
Sto se tice kotilica, ja sam pravio slicne kao ova gore na slici, ali je bolje ako se pravi kompletno od lima, lim nece "pojesti", a drvo, u kom god obliku bilo, ce trositi ostrenjem zuba.
Jedina prednost osb ploce je u laksem isecanju otvora za vrata, ali ukoliko se covek potrudi, ni to nije problem.
 
@zid-024

nije valjda da definitivno odustajes od kunica...
...ja i ako sam propao pravim mali nacionalni park za kunice ima i ovi iz evrope da mi zavide...ima jos par dana da se radi i to je to....bice slika...narucio sam nesto kunica...
i kod mene je radjeno stapom i kanapom ali dobija formu...
 
Odg: Samogradnja kunićarnika ,, štapom i kanapom''

deve je napisao(la):
svaka cast lepo izgleda i imace oni funkcionalnost samo su ti malo retke rupice na podu, ne treba da budu vece od 15 x 15 mm ostalo je Ok koliko se vidi, jedino nisi prikazao pojilice.

ovo je prvi pokusaj, aliu sada cu da zamenim plastiku aluminijumskim limom od vojnih cutura. odgovaraju savrseno :D :D
1zdp081.jpg


nov sam ljudi, nisam znao sta sve jedu.. :cool: :cool:



Post je spojen: [time]1283784514[/time]
_________________________________________________
szeki-telep je napisao(la):
svaka čast,lepo!Kolika su okca na podu,da nisu malo velika,sudeći po slici?

20x20 mm.. za sada nemaju problema sa zuljevima na nogama..
Post je spojen: [time]1283817073[/time]
_________________________________________________
peto1 je napisao(la):
@ Sprej

Nisi uslikao vrata od kotilice jesi li digao malo vislje ili si pravio skoro ravno sa podom. Inace je majstorski nema sta.


6 cm iz kaveza a 8 cm iz kotilice..

1zwl1qb.jpg


Post je spojen: [time]1283882379[/time]
_________________________________________________

alfaomeganb je napisao(la):
Sasvim dobro izgledaju. Traže prostor pošto nisu na sprat. Dali su kose kutije sa obe strane isto za seno i detelinu? Ako jesu dali su potrbne s obzirom da postoje vrlo lepe i dobre jasle za ovu vrstu hrane.
Pazi srednji boks je planiran za tov sa velikim jaslama, a bocni kavezi za kocenje. Ali sve pregrade izmedju kaveza su mobillne tako da se moze koristiti u zavistnosti od potrebe.. prostor mi nije problematican posto su kod keve na selu...
Post je spojen: [time]1283947394[/time]
_________________________________________________
eeee hvala na kometarima :bravo: :bravo: :bravo:

daj nadjite mi nekoga ko ima belgijske orijase, ocajan sam kod nas u kraju nema nigde :nono: :nono: :nono:
 
zid-024 je napisao(la):
Proletos sam pravio kaveze po uzorku na kupovne.
Kolega kopajko je dosta dobro obavio posao, ali imam par komentara onima koji ce da prave slicne.
Ukoliko kupite pomenutu zicu, nemojte seci pa sastavljati svaku stranu posebno.
Ja sam sekao po sledecoj semi:
zica je sirine 102 cm, pa kad se predvidi da budu dva kaveza jedan pored drugog, sirina svakog je ~50 cm.
Da bih imao potrebnu dimenziju 50x60, na zici merim po duzini kotura:

= 60/pod
+ 40/visina-front
+ 60/gornji deo-tavanica :haha:
+ 40/ledja
to je ukupno 2.0 m.
kad isecete zicu na dva metra, potrudite se oko savijanja prema gore opisanim dimenzijama i imate samo jedan sastav zice.
Zatim ubacite 3 vertikale-bocne strane, nakon toga isecite vrata i eto kaveza sa 2 boksa, dosta jaceg u odnosu da je svaka strana secena zasebno i naknadno spajana.
Ukoliko nekome trebaju slicni kavezi, moji su na prodaju po ceni ulozenog materijala ::novac::
Koristeni 2-3 meseca.
Sto se tice kotilica, ja sam pravio slicne kao ova gore na slici, ali je bolje ako se pravi kompletno od lima, lim nece "pojesti", a drvo, u kom god obliku bilo, ce trositi ostrenjem zuba.
Jedina prednost osb ploce je u laksem isecanju otvora za vrata, ali ukoliko se covek potrudi, ni to nije problem.
aj postavi slike tog kaveza kojeg prodaješ
Post je spojen: [time]1284022198[/time]
_________________________________________________
gde da kupim pocinkovanu žicu za pod tu o kojoj svi pričate.
 
@ zid-024

planiram taj sistem koristiti kod pravljenja kaveza za kuniće u tovu,predpostavljam da bi dimenzije trebale biti manje.koliku visinu i dubinu da napravim i koliko pregrada na širinu od 1 m,znači da se nemogu naganjati po kavezu kako ih volja.(nadam se samo da se neće opet javiti netko iz zaštite životinja ::namigivanje:: ) unaprijed hvala
 
Kod mene je okrugao ulaz u kotilicu precnik mu je 18sm a kotilica je drvena nigde nije naceta, jer lim ne mogu da grizu. Inace je to od cunka za zid i odsecen na debljinu daske i malo odnutra gde je secen obraden da se zecica ne moze povrediti na limu. A sto je najvaznije ima i poklopac tako da mogu i da zatvorim kotilicu da zenka ne moze da ude kad pregledavam okot.

auwrdf.jpg
 
peto1 je napisao(la):
Kod mene je okrugao ulaz u kotilicu precnik mu je 18sm a kotilica je drvena nigde nije naceta, jer lim ne mogu da grizu. Inace je to od cunka za zid i odsecen na debljinu daske i malo odnutra gde je secen obraden da se zecica ne moze povrediti na limu. A sto je najvaznije ima i poklopac tako da mogu i da zatvorim kotilicu da zenka ne moze da ude kad pregledavam okot.

auwrdf.jpg
Neverovatno dobra ideja, ono sa štucnom za čunke. Lepo, praktično. ,, Ukrašćemo'' patent, ako nas nebudeš tužio:
 
Samo vi kradite patente nikom necu nista da naplatim. Samo da koristi svrsi i da se lakse radi. :ppozdrav:
 
Eve mog najnovijeg produkta, nije ugao neki al moze da se vidi.(ne mogu bolje da slikam posto nema mesta u kunicarniku a dok je bio napolju nisam se setio)

15y8xv5.jpg
 
Ne moze da se pomera. Moze da se skine, ali nema potrebe tako je zamisljeno da budu dva boxa. :ppozdrav: .
 
Nevidim Kako je rešen problem Čišćenja, mislim na tepsije, ako ostaju ovako postavljeni. Inače ovako su više nego lepi.
 
Duzina celog 1,80m i sirina 60 cm, pa podeljeno na dva.Sa limom za tepsije i za hranilice oko 50e.
 
Nazad
Vrh