Trajanje tova svinja

perje

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2010
Poruka
346
Lokacija
okolica Zagreba - Hrvatska
Otvaram ovu temu da raspravimo koliko dugo tovite koju pasminu svinje. Znači od dana prašenja do dana klanja koliko prođe.
 
Moje iskustvo je 110 kg za 150 dana života, krmača V. Jorkšir osemenjena sa Topiksovim hibridom.
 
landras sa topiksom 5 meseci i 10 dana 130kg prosek hranjeni patentcomercovim premiksom
 
Landras (nije cist), od dana prasenja do utovara 6 meseci u dan, prosek 110 kg.

Hranjeni Sano koncentratima. Pigi i amino gold. ranije

Vise netovimo sa sugi hranom. :cao:
 
ja ih hranim sa IBEKA PANTOM, Mada sam cuo da je LIKRA bolja. Da li ima neko nekakvog iskustva sto se tice LIKRE?
 
kikinda je napisao(la):
ja ih hranim sa IBEKA PANTOM, Mada sam cuo da je LIKRA bolja. Da li ima neko nekakvog iskustva sto se tice LIKRE?

Kako si ti zadovoljan sa Ibeka Pantom? Ja radim samo tov od 25 do 100-110 kg sa Sanom i razmisljam da ubacim Panto. Moje iskustvo je 25 do 110 kg 120 dana otprilike
 
Kod mene je trajanje tova oko 6 meseci a kilaža od 106 do 115 kg.Prasice počinjem da ranim sa Gebijevim granulama(do oko 15-17 kg)pa reelazim na Sugi do oko 30 kg,Pa na kraju prelazim na Šaumanov premiks.
 
Ne ... Jos nisam krenuo sa tovom . Tek sam odlucio prasice (11 komada) pa se pitam sta mi je ciniti :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1282939850[/time]
_________________________________________________
Do sad sam im davao gotov pred starter 100%, A za dalje cu da vidim... A krmaci sam davao gotovu smesu za dojilje, Zemunski...
 
level3 je napisao(la):
kikinda je napisao(la):
ja ih hranim sa IBEKA PANTOM, Mada sam cuo da je LIKRA bolja. Da li ima neko nekakvog iskustva sto se tice LIKRE?


Kako si ti zadovoljan sa Ibeka Pantom? Ja radim samo tov od 25 do 100-110 kg sa Sanom i razmisljam da ubacim Panto. Moje iskustvo je 25 do 110 kg 120 dana otprilike
To ti je slicno i sa IBEKA PANTOM, samo ovde imas vise mogucnosti. Ako kreces uzmi PANTO MS PROFI. Konverzija nebi trebalo da ti prelazi 2.9
 
Trećeg septembra će biti tačno četiri meseca kako sam kupio prasiće prosečne kilaže 21kg.
Sada su tu negde oko 110kg.
Hranim ih po već ranije napisanim recepturama, bez skupih sugija i sličnih gluposti.
 
Satrost svinja od rođenja do kraja tova 6 meseci i 4 dana prosek bio 135 kg. Koristio sam običan premiks ali sam sam dodavao aditive (lizin, enzime, probiotike). Na kraju tova preko 100 kg sa u smešu stavljao samo 6% sojine sačme.
 
Nazad
Vrh