Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam 4.10. posejao još 4 ha pšenice NS40S i sve odradio kembridžom pre ove sinoćnje kišice.Pa sad neka raste...
Išao sam oko 280kg semena po hektaru mada je preporuka dosta manja.Nešto će da ode na lošu klijavost,nešto na neusejano seme i to će biti to.
 
ja bacam obicno 350kg/ha, sa 300 mi dodje nekako retko, a najbolje sam prolazio sa 400kg/ha, mada ima ljudi kod mene koji seju svoje seme sa tavana i bacaju bar 500kg
 
koja sorta je u pitanju ja sam do prosle godine sejao pobedu, prosle renesansu i nisam bas zadovoljan
 
ljudi ja resio da sejem psenicu, ali da idem sa minimalnim troskovima, pa bice valjda nesto koliko da uskladistim kod kuce, da pokrije troskove i toliko, da imam za 'lebac za sledecu zimu a ovim gradskim dupetima ko j*** mater . kad znaju da kenjaju nek pasu travu po parkovima :cool: jel ima neka preporuka za sortu koja povlaciu najmanje vlage(zbog skladistenja)?
 
tarana je napisao(la):
talianu je napisao(la):
tarana je napisao(la):
nikad nisam bacio više od 230-240kg/ha.
Kod nas ovoliko bacaju po lancau(jutru 5755m2)!
a kukuruz seju na 5cm razmaka u redu?
duhovito!!
Nije zaje...cija stvarno ti kažem!!
Ja idem 250-275 po ha,komšija mi se čudio on je išao kako kaže sa 220 po lancu .
Prinos nam je bio otprilike isti.
 
preporuka jeste od 160-250kg/ha klijavih zrna zavisno od sorte :D al sta je sa klijavoscu :zli: i ja sam primetio da kada sejem vecu kolicinu semena bolje prodjem, al dam malo vise i djubreta
 
Ja sejem 170-180 kg/kj. Posto tanjiram za setvu zita, 10% ostaje napolju ili ne klija... naravno to nase sorte, ove strane nisam jos sejao :ppozdrav:
 
ja sam imao sa 300kg 15:15:15 zatanjirane u jesene i 250kg/ha AN prosek 5t/ha sa sortom pobeda, onda sam je promenio sa renesansom i prosao kao bos po trnju a semena bar 350kg/ha, najbolje 400kg
 
mi smo juče i danas posejali po 5kj, ukupno 10kj sorte evropa 90, seme iz 2008 koje smo nabavili od prijatelja po 12 din, seme ja malo lošije skaldišteno pa ima i malo žižljivo(a i malo više smo da dobili), pa smo išli sa setvenom normom od 175 kg po kj (5755)...posejaćemo još jutro i to je to za ovu godinu...bez ikakvog osnovnog đubrenja....površine ostale iste kao i ostale godine....
 
...bez ikakvog osnovnog đubrenja...

To za zito nikako ne valja!!!
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Da li neko od vas izvlaci stajnjak, osoku, sta se desava u takvim situacijama? Niko ne pominje tu opciju. Gde vam odlazi organska materija?

Na strnjiku ili tanjiran suncokret! :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh