Pšenica 2010/11

Koliko ste posejali pšenice ove godine.


  • Ukupno glasača
    105
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Narode apach neka bude kao ove godine i bićemo zadovoljni,rodi barem 30 posto više nego domaće rađen ogled na istoj njivi sa istom agrotehnikom i đubrivima dao više 47posto nego drugi hibrid neću da imenujem da nebude rasprave.Mi smo se uverili i netreba niko više da me ubeđuje nek radi ko kako hoće
 
mirmag je napisao(la):
Jutros bi u zadruzi da vidim uslove za prenicu...kaze mi gazda da ce semenske kuce izaci na trziste sa semenom klijavosti od samo 70%...pa su mi predlozili proslogodisnje seme svih vrsta koje kazu da je opet bolje nego ovogodisnje..sta mislite o ovome :sta: inace kod mene ce i ove godine glavno mesto zauzeti Apac...
kakvi su pariteti i cena ovogodišnjeg i prošlogodišnjeg
 
mirmag je napisao(la):
Jutros bi u zadruzi da vidim uslove za prenicu...kaze mi gazda da ce semenske kuce izaci na trziste sa semenom klijavosti od samo 70%...pa su mi predlozili proslogodisnje seme svih vrsta koje kazu da je opet bolje nego ovogodisnje..sta mislite o ovome :sta: inace kod mene ce i ove godine glavno mesto zauzeti Apac...
pametno za proslogodisnje seme. mi imamo rapsodiju od prosle godine i stavili smo na naklijavanje pre par dana klijavost preko 90%.
sto se tice apaca, ne znam sta da kazem. kome je dobra sorta stvorena pre dvadeset godina u ceskoj, napred. mislim da ce se dokazati u narednim godinama ns sorte, isto kao sto su se dokazale domace sorte soje.
 
Danas cu otici ponovo do njh,jer mi juce nisu znali reci nista oko cene i pariteta...pa ovi tvrde da proslogodisnje je tu na oko 90%klijavosti...
 
KishRobert je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
pola :sta: čega pola :sta:
pa ako si planirao 10kj da posejes,asocijacija predlaze 5kj ili nista.


to je samo primer!
Svaka cast,cenim i postujem Vasu akciju.........samo agitujte na svakom koraku i gde god stignete
Kakav ti je nas narod.......ove godine dobra cena i odmah pomama da se seje zito......samo sejte da imaju tajkuni koga da shishaju ili sisaju krv i znoj
 
zcurcic je napisao(la):
kome je dobra sorta stvorena pre dvadeset godina u ceskoj, napred. mislim da ce se dokazati u narednim godinama ns sorte, isto kao sto su se dokazale domace sorte soje.
ne znam kad je stvorena, ali se na trzistu pojavila 1999.
trenutno zauzima 25% francuskih povrsina i daleko iza sebe je ostavila konkurenciju.
 
Prostran:Uslovi za setvu pšenice odlični ove godine
Tanjug - Pre 23 sata
BEOGRAD - Uslovi za setvu pšenice ove jeseni su odlični jer se cena na domaćem tržištu kreće oko 20 dinara, pa se zato očekuje da će tom žitaricom biti zasejano najmanje 550.000 hektara, izjavio je danas Tanjugu sekretar Udrženja za poljoprivredu u Privrednoj komori Srbije Milan Prostran.

Post je spojen: [time]1285496465[/time]
_________________________________________________
Kako nas samo mame ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
gresis.galetin ne vuce ni na jednu stranu.govori ono sto jeste.
cena je ta i ta, kol'ko ce biti dogodine - nemamo pojma.
 
Poljoprivrednici veoma zainteresovani za setvu pšenice
Tanjug - Pre 12 sati
BEOGRAD - Proizvođači su ove jeseni veoma zainteresovani za setvu pšenice, zbog visoke cene na tržištu, izjavio je ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Saša Dragin.

Eto vam malo propagande!!! :zli: :zli: :zli:
 
Kod nas
apač 50din-kg.
renesansa,simonida,dragana,pobeda i jevropa 34din-kg.
ječam 525 34din-kg.
tritikal odisej 37din-kg.
 
Ponovo navlakusa :zli:
Poljoprivrednici veoma zainteresovani za setvu pšenice
Postavio Dejan Budić
Thursday, 30 September 2010
Proizvođači su ove jeseni veoma zainteresovani za setvu pšenice, zbog visoke cene na tržištu, izjavio je ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Saša Dragin. Ministar je, u intervjuu za današnji broj novosadskog lista "Dnevnik", u dodatku "Poljoprivreda", izrazio očekivanje da će pod ovom kulturom biti zasejano od 550.000 do 600.000 hektara. "Površine pod pšenicom se poslednjih godina kreću oko 500.000 hektara i imaju višegodišnji trend pada, zbog toga što se poljoprivrednici okreću profitabilnijim kulturama", kazao je Dragin.

Nemojte biti naivni i nasedati na njihove price.Sto se vise psenice poseje to ce biti manja cena :zli: :zli: :zli:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh