Kokoške za dvorište

Pokusao sam da ti posaljem p.p. ne ide da li ti je pun inboks.Da li si izbrisao visak poruka primljenih poslatih:ppozdrav:
 
Pokusao sam da ti posaljem p.p. ne ide da li ti je pun inboks.Da li si izbrisao visak poruka primljenih poslatih:ppozdrav:
Ваљевац је ли то за мене, ако има нешто пошаљи ми број телефона, пилићи, коке ... не знам шта је са порукама...
 
moja zivina
ip6slx.jpg
 
evo i ja da probam da postavim sliku po prvi put.
2.februara stigli new hampshire pilici 40 kom sa zivinarske zadruge novi sad.
Castili sa 5 leghorna.slikani sa 3 dana starosti



Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 18:13 ---------- Prethodna poruka je at 18:11 ----------

ako pocnu restrikcije izgleda ca zavrsiti svoj mladi zivot,a bilo bi bas steta.Kako da ih ugrejem na par sati ako nestane struje pitanje je sad.
 
malimedo38;[COLOR=Silver je napisao(la):
---------- Poruka napisana u 18:13 ---------- Prethodna poruka je at 18:11 ----------

[/COLOR]ako pocnu restrikcije izgleda ca zavrsiti svoj mladi zivot,a bilo bi bas steta.Kako da ih ugrejem na par sati ako nestane struje pitanje je sad.

Naj lakse ces ih zagrejati tako sto ces u plasticne flase nasuti tople vode i postaviti 2-3 po kutiji. Pilici ce lezati pored njih i tako se grejat, kutiju dobro ususkati. Ako se voda ishladi, Jovo nanovo.
 
Imam momci dosta godina i restrikcija struje preko glave. Jos jedan savet ali nema veze sa restrikcijom. Ako hocete da povecate grejnu povrsinu sijalice, onda stavite sijalicu negde na polovinu visine u teglu za kiseljenje krastavaca. Lepo svetli, a pilici se rasporede oko tegle i lepo dzonjaju. Ako su mali curici u pitanju onda vrh tegle nekako pokriti, posto oni skacu kao nenormalni.
 
Kolege ja bih rado nabavio pilice ali ih kod nas nema a Novi Sad je bas daleko, kako dostavljaju pilad ovi sa zivinarskog instituta postoji li neka mogucnost dostave.Inace uzeo bih 20 komada banatskog golosijana i 10 sasexa za svoje dvoriste.Pozdrav iz sneznog i hladnog Leposavica.
 
Ne radim za njih pa nije red da ih bas reklamiram al ajde.

Roba se preuzima svakog cetvrka,moras da rezervise unapred ali ne mora i da se plati unapred.
Znam da imaju svoje prodavce po srbiji a sami razvoze po vojvodini.
Ti se bas daleko tako da nemam pojma sta ti je raditi.mozda ti je lakse nabaviti tu malu kolicinu od nekog uzgajivaca dole sa juga.
 
evo i ja da probam da postavim sliku po prvi put.
2.februara stigli new hampshire pilici 40 kom sa zivinarske zadruge novi sad.
Castili sa 5 leghorna.slikani sa 3 dana starosti

Koliko su kostali pilici?...Ja kuci imam upravo ove dve rase ali mislim da je New Hempshire neprevazidjen za seosku avliju...krupna zivina, lepa a i solidno nosi a kad dodje vreme za pod noz ima i mesa.
 
Možeš da napišeš cenu za to forum i služi da se razmenjuju iskustva i takve stvari, ako bude problem samo će obrisati post.
 
onda ajde da napisem

hew hempshire sam platio 60 din kom
ubacili 5 leghorna gratis na 40 hempsira

jedino se secam da je saseks 100 din
golosijan je isto 60 din, mislim
 
Meni se svidja vijandot i saseks zbog izgleda i leghorn zbog jaja. Da li je pametno trzati tri rase zajedno ili je bolje samo jednu? Jos me zanima ako znate da li sa zivinarske zadruge na neki nacin kontrolisu koliko je zenskih a koliko muskih pilica? Prosle godine sam kupio na pijaci 20 komada i od toga je bilo 11 petlova....
 
Nazad
Vrh