Kokoške za dvorište

Gde se moze nabaviti rasa Australop ili Brama,koja im je cena??
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241872077[/time]_________________________________________________
Zanima me koja su rasa braonkaste koke,njih najvise ima u ponudi na pijaci??
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241872240[/time]_________________________________________________
U kom periodu godine koke najbolje nose??
 
Interesujeme Brama,Orpington ili Suseks.Gde se mogu nabaviti i koja im je cena? Ja živim u Subotici. Do sada se nisam bavio ukrasnom živinom i nisam upućen . Video sam te predivne koke i mnogo su mi se dopale .
 
Pose'ujem povremeno golub;iju pijacu . Ranije sam držao papagaje,pa poznajem od prilike situaciju na golubčijoj pijaci,ono što nevalja ide na pijacu . Ja želim da znam od koga uzimam i šta uzimam.Kad već platim nešto onda volim da znam šta sam platio.
drugo:nov sam u ovome i mogu mi uvaliti bilošta.Od toga se plašim.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242315553[/time]_________________________________________________
Ivanhoe šta ti misliš o tim rasama. Dali možeš nešto da preporučiš.
 
Orpington je rasa za meso.Posto je kodnas potrosnja piletine postala aktuelna tek posle pojave brojlera tako rasa nije ni postala popularna+skloni su gojenju,slabog zdravlja,ne podnose maglu smog.Mi ga nikad nismo imali pa prenosim tudja iskustva i poaske!
Susex iako losije nosi (valjda podlozniji gojenju) mi se svidja dobrog zdravlja dobre su majke ali teske.
Nikad ih nismo drzali odvojeno u cistoj rasi.Najlepse su (za dvoriste) kad preuzmu osobine medjusobno.Jedino golosijane nevolim.
Narucio sam juhemsir pilice da opet zapatim zivinu za dvoriste.
Licno preferiram kredlike.
Za golupciju pijacu se neslazem u podpunosti stobom, donosi se i cista rasa (u parovima),ali pored mesanaca ne privlace paznju
 
Hvalati za ovo . Replika : Ne tvrdim da na golubčijoj ne može naći čista rasa,
samo puno ima mešavine ali mogu da budu i druge mane kao npr.nose ne oplođena jaja,tukuse,jedu jaja,itd....
poz.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242368092[/time]_________________________________________________
kada si već spomenuo kredlike ,dali znaš kod kokinkina kolikokoka ide na jednog petlića?Moja mama je dobila jedan par,koka sada leži na jajima a petlić šeta po dvorištu kao monah i mnogo je nervozan tuče sve što mu se približi.
 
Isto ko kod normalne zivine.dobro je imati bar 2 petla!Koke su ti qrve,vole da biraju.Secam se kad su mi roditelji zapatili kredlike bilo je da ce trebati zaklati petlica jer ima neoplodjenih jaja,komsinica je trazila da menjamo kokicu za petlica i da nece biti neoplodjenih i stvarno bi tako.
Eh za pijacu Boze moj! Ni ti ne prodajes ono sto ti treba :ppozdrav:
 
Odg: Koja rasa za ukras u dvorištu???

Ako volis patuljastu zivinu ja bi ti preporucio Kokinkine iz razloga sto su mirne i ne lete ima ih u mnogim nijansama od crnih do belih . Ako volis krupnu zivinu tu je po meni najlepsa brama ili mozda srebrna vijandota...
 
lazomoler je napisao(la):
Interesujeme Brama,Orpington ili Suseks.Gde se mogu nabaviti i koja im je cena? Ja živim u Subotici. Do sada se nisam bavio ukrasnom živinom i nisam upućen . Video sam te predivne koke i mnogo su mi se dopale .

Imas kod Pintera iz Subotice a kokoske su mu veoma kvalitetne Brame u 3 varijateta a broj najlakse mozes da nadjeas u ZOV-U
 
Odg: Koja rasa za ukras u dvorištu???

filasd je napisao(la):
Ako volis patuljastu zivinu ja bi ti preporucio Kokinkine iz razloga sto su mirne i ne lete ima ih u mnogim nijansama od crnih do belih . Ako volis krupnu zivinu tu je po meni najlepsa brama ili mozda srebrna vijandota...

e kljucna stvar, nasli smo lepe, mirne, jos samo da dobro nose?!! takve mi trebaju
 


Evo kako izgleda prosecan petao rase Rodajland... inace su odlicna zivina, dobro nose a i masa ima je Ok., takodje mogu uz "losiju" ishranu da daju rezultate. pozzz
 
ou4m5h.jpg
s48mpu.jpg

ja imam ovog da li je ovo brama ?
 
popovic je napisao(la):
Jedan moj prijatelj ima kokosku koja nosi zelena jaja,sve jedno sa kakvim se petlom pari, jaja su uvek zelena,a kokoska se nipocemu ne razlikuje od drugih kokosaka.Dali neko zna nesto o ovoj sorti
Ne znam kako se zove ali čula sam, da ova jaja nemaju holesterola.

ja sam imala takve kokoške za dvorište:
zivali-foto_10611947_10611959_15119458.jpg


Petelin je bio totalno lud, pa sam ga poklonila susjedu, koji ima gostionu :D.
 
Zivina koja nosi zelena jaja je Araukana, i nisam siguran ali mislid da je ovo za holesterol izmisljeno. A ove koke na slici su ukrstene sa Amrok zivinom.
 
iz mog iskustva te graoraste koke kako ih mi zovemo sto ih ima karmen najbolje su kvocke ja imam samo dve takve i jedino mi one kvocu....ljudi ja imam orpington,ali neko je pomenuo da postoji dzinovski orpigton sta je to i ubacite mi sliku da vidim
Post je spojen: [time]1264794081[/time]
_________________________________________________
hvala unapred
 
I mi jim kažemo grahaste koke :bravo:. Kod nas se jih ima za jaja i za meso. Imala sam i one crveno-smeđe ali posle jedne godine prestale su da radu jaja.
Ovim grahastim morala sam malo skratiti perutke, jer su mi letjele preko svih mreža. Sad je o.k. ali imam još samo jednu, nabaviti moram još dve ili tri, ne treba nam više.
Imam i tri guske, ali ovo sezonu mi ne redu jaja ::lose::.
 
Odg: Koja rasa za ukras u dvorištu???

sta je to plimutrok kako izgleda jel krupan
 
Nazad
Vrh