Kompresor od motora za frizider i plinske boce

DULEmajstor

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2010
Poruka
646
Lokacija
Josanicka Banja
Planiram da napravim ovaj kompresorcic pa reko da potrazim neki savet . _________________________________________________ Jel ima neko iskustva sa ovakvim kompresorom . _________________________________________________ Trebala bi mi sema i spisak delova ( osim motora i boce sta jos sve treba ) .
Post je spojen: [time]1281563706[/time]
_________________________________________________
Pokusacu da proguglujem neke slike , pa cu ih postaviti al bi mi mnogo znacio savet nekog clana jer od slika i nemam neku posebnu korist.
 
video sam to
nije ništa posebno
bez boce jedva naduva auto gumu
a dok napuni bocu ohohoho
moj savet kupi neki mali žnj kompresor iz onih einhell kataloga
kod mene takav
radi već 10 god ali ne farbanje
 
Clan rodja duva gume sa tim motorem i odradjuje posao samo sporije dok je kum kod mene namestio dva motora na bocu od hidrofora ali sporo to ide. A sto se tice ovih pr.a kupovnih nisam ni za to ja sam moj s....o dok sam izduvavao presu suvise je to nezno za stalnu upotrebu vise su amaterski. Po tvom imenu rekao bi da ti treba za radionicu i moj ti je savet ako ne mozes da kupis pravi bolje nadji neki kamionski i napravi i da te sluzi .
 
Sta ocekivati od motora od frizidera koji ima 100 do 150W-ti. trba ti sat vremena da naduva bocu od hidrofora. Inace nemaju hladenje i nisu dugog vrka. ako se koriste kao otvoreni za punjenje boca. Ulje koje je u tim kompresorima je jako hidroksilno, to jest vezuju vlagu iz vazduha i pocece kompresor unutra da hvata rdu i onda se zna sta ga sleduje. Na tebi je da odlucis sta ces uraditi. Moze da posluci ali nece biti dugog veka.

Butan bocu ti ne preporucujem jer ima velike sanse da odletis u vazduh zajedno sa bocom kada budes nesto vario na njoj. Je se u boci uvek nalazi zaostalog gasa pa makar ventil bio i demontiran. OPREZ ZIVOT ZNACI.

Pozzz.
 
Pa dobro Gospodine peto1, da li ste Vi odgajivač kunića, odgajivač šampinjona ili serviser kompresora za frižidere? :sta: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
panonstib je napisao(la):
Pa dobro Gospodine peto1, da li ste Vi odgajivač kunića, odgajivač šampinjona ili serviser kompresora za frižidere? :sta: :haha: :haha: :ppozdrav:

Sva cetiri, tri si nabrojo a cetvri je najbitniji dabalebarenje kao penzioner.

Pored gajenja sampinjona sam radio i kao serviser za belu tehniku pa mi je nekoliko kompresora proslo kroz ruku, za nekih desetak godina. :haha: :ppozdrav:
 
Izvinjavam se za ovo četvrto sam stvarno zaboravio.
Nego jedno pitanje, ja sam video kod jednog "bivšeg" majstora za belu tehniku da je imao postolje odnosno mašinu za otvaranje i remont tih kompresora, da li je to moguće? :sta: :haha: :cao:
 
Gospodine panonstib ovo je XXI vek sve je moguce. Kad moze Mujo da podkiva konja po mesecu sto se ne bi mogla otvoriti i jedna veca konzerva, odnosno kompresor. Za vreme embarga bilo je koji su otvarali kompresore ali sada su oni toliko jevtini da se ne isplati raditi. Inace ako je kompresor ispravan moze da nagura i 35-40 bara. samo sto im je mali kapacitet. Inace ako neko odluci da pravi kompresor sa rezervoarom onda mora naci trokraki povratni ventil koji kada kompresor stane rastereti deo izmedu kompresora i povratnog ventila inace kompresor nece krenuti.
 
Nismo se razumeli.Da li ste možda poznavali tog gospodina što je remontovao kompresore i što je napravio tu mašinu za otvaranje istih. ::namigivanje::
 
Poznajem tu personu koji je otvarao i zavarivao kompresore. Trenutno se seta sa stakama i pomalo pise po forumu. Ja sam ih otvarao i zatvarao i ima koji i dan danas rade besprekorno.
 
Pravio drugar kompresor za farbanje od kompr. od zamrzivaca , i radio njime , ali air-brass tehnikom ::namigivanje:: , zaboravi. Imam visegodisnje iskustvo( odradjuje vec sedmu godinu stalne upotrebe ) sa jednom no-nejm kompresorom , izduvavanje testera , pumpanje guma , cak je ofarbao i dva automobila u nuzdi , za tu cenu od stotinak evricca sa opremom , nema bolje. Ima neke decje bolesti , losa creva , rasteretni ventil za start hoce da zeza ....
 
Peto1@
Ima vremena tome ali se secam da je morao da montira dva filera iza da mu ne bi pljuckao , i znam da je to dobro radilo ali airbrass , sirina od 1 mm , pises njime kao olovkom ,do 25 mm max sirine , kad ga vidim pitacu ga o tome.

Pifta@
Pa ako imas vremena da to sastavis , sa dovoljno velikom flasom/flasama to bi bila prava stvar.
 
kad se vec daju ideje, skino sa rashodovanog kamiona, dajca na otpadu.Radi kao vestica,za 15 sec digne za dva bara u boci 80l sa uklucenim pistoljem za izduvavanje
A sto se tice plinske boce pre bilo kakvih poslova sa njom napuniti je 100% vodom to je jedini siguran nacin da ce isterati sav gas napolje.
Naravno isprazniti vodu pre drugih radova.I jos jedan savet pre pustanja kompresora u rad testirati sistem opet sa vodom, takozvanom pumpom brentacom.
 
@ BeB nije mi jasno sta podrazumevas pod flasama? Ako mislis na boce nisam hteo mnogo veliko pa sam uzeo plinsku bocu od auta 60 l i traktorsku 20-25 l.
 
POZZ . Nije me bilo tri dana na forumu zbog havarije na telefonskoj mrezi. _________________________________________________ Kompresor mi je potreban da naduvam nekad gumu na autu i da ocistim masine posle posla. Hvala na savetima. Trenutno nisam u mogucnosti da kupim nov gortov komprtesorcic pa videti sta cu da uradim i javicu sta sam uradio. Nisam se setio za kompresor od kamiona .
 
Evo kako sam resio da napravim kompresor. Fali samo motor i da se ofarba
333ejhe.jpg

2196yqu.jpg

1yabva.jpg

2njxaif.jpg
 
@ PIFTA Od cega si uzeo ovaj klip sto se nalazi na manjoj boci ? _________________________________________________ Zbog cega si stavljao dve boce? Kakva je uloga ove manje boce ? _________________________________________________ I gde mogu da kupim ove ventile i merace pritiska ? _________________________________________________ Odlicna ideja .
 
Nazad
Vrh