USAID Biznis plan

Učlanjen(a)
27 Jul 2010
Poruka
424
Lokacija
Beograd/Kalanjevci
koliko sam video ove teme nigde nema pa rekoh da pokrenem novu temu na temu organizovanja takmicenja koje svake godine organizuje USAID. Interesuje me da li je ranijih godina neko od vas konkurisao i pisao Biznis plan i da li ste mozda eventualno dobili neka sredstva ili neko planira ove godine da pise isti. Ja planiram ove godine da se prijavim na konkurs u septembru pa bih voleo da razmenim iskustva sa nekim ko je vec konkurisao ili ce isto ove godine da konkurise... pozdrav
 
u septembru ce biti objavljen konkurs za pravljenje Biznis plana i onda se ti BP predaju oni ih pregledaju i najbolje napisani BP i najbolje ideje budu nagradjene i to do 15.000USD po BP(ove godine je devet nagradjeno jer je fond koliko ja znam 150.000USD). Samo nisam siguran ko sve moze da se prijavi, da li ima neka ogranicenja zbog godina i tako to, ali raspitacu se jos ovih dana pa cu napisati ovde.
 
kakve preporuke:haha: imas li neku informaciju kada ce poceti konkurs?? ja isto pratim i cekam konkurs odmah se prijavljujem, ove godine ce konkurencija biti velika jer sad vec dosta ljudi zna za takmicenje..

prosle godine se npr prijavilo 27 i samo njih 7 je valjda dobilo, ostali nisu ni ispunili zahteve koji je usaid propisao da mora BP da sadrzi.... :sta:
 
Treba pokušati ali moraš profi plan da imaš + veza, to ti je dobitna kombinacija, tako mi je rečeno. Još nešto, ameri su poznati da, kad odbiju jednom, teško da ćeš ikad više proći zato ja ne bih žurio. Pogledaj na njihovom sajtu pa ih cimaj za info i pre konkursa.

Generalno, niko od sponzora ne voli da bude sam u priči, ima više tih fondova pa je, možda kombinacija ono što traže, nisam čitao uslove konkursa pa neću da pričam napamet.
 
ma zvao sam ih bar pet puta do sada, konkurs treba da bude objavljen u decembru sad, nesto kasni(prvobitnoje trebalo u septembru).

ja sam odlucio ove godine da pisem pa sta mi Bog da.. iskreno vezu nemam, mogu samo da se oslonim na dobar biznis plan pa da vidim sta ce biti.

mada vecinu stvari ne finansiraju, fakticki samo neku opremu mozes da trazis, sve osnovno ti moras sam da placas, ali dobro i to je nesto. ::super::
 
Ti ustvari hoćeš da napišeš biznis plan neke proizvodnje, pa da im prodaš pravo na njega?
 
Bato, neka me pokriju za prikolicu što razbacuje piljevinu od njihovog proizvođača i puna kapa. Polomi obe noge pa da prođeš na konkursu :D i javi šta si uradio. :ppozdrav:

srkitransporter je napisao(la):
ma zvao sam ih bar pet puta do sada, konkurs treba da bude objavljen u decembru sad, nesto kasni(prvobitnoje trebalo u septembru).

ja sam odlucio ove godine da pisem pa sta mi Bog da.. iskreno vezu nemam, mogu samo da se oslonim na dobar biznis plan pa da vidim sta ce biti.

mada vecinu stvari ne finansiraju, fakticki samo neku opremu mozes da trazis, sve osnovno ti moras sam da placas, ali dobro i to je nesto. ::super::
 
@zorancile nisam razumeo pitanje? :sta:

@futurefarming a ti ove godine neces da se prijavljujes na konkurs:haha: jos ove i sledece godine ce biti takmicenje za biznis planove...
 
Ti napišeš biznis plan i daš ga njima, a ti nemaš pravo da radiš tu proizvodnju koju si opisao?
 
ne ne, napises biznis plan za proizvodnju koju zelis da otpocnes ili usavrsis ako imas postojecu i dobijes pare za to sto si trazio(ima tacno propisano sta finansiraju a sta ne).. maksimalni iznos koji mogu da ti daju je 15.000 dolara, ako je biznis plan perfektan!! :cao:
 
Nemaju veze, pišeš oba, sada ću da potražim. Nego vidi ovo, info o prošlogodišnjem konkursu:

Ovo takmičenje je otvoreno za mladiće i devojke iz cele Srbije, koji su učestvovali u programu USAID Agrobiznis projekta „Preduzetništvo u agrobiznisu“.

Grantovi u vrednosti do 15000 američkih dolara biće nagrada predlozima koji budu imali najbolje razvijen biznis plan, a koji budu bili u skladu sa kriterijumima USAID Agrobiznis projekta.

Rok za podnošenje biznis plana je 5. oktobar 2009.

Izgleda da mora prvo taj program da se prođe pa onda apliciraš. Imaju oni i poseban program za žene u poljoprivredi, tu treba prijaviti ako imaš sestru, recimo, sigurno je veća šansa za prolaznost.
 
pod tim program oni podrazumevaju vreme od kad se objavi konkurs da mozes da se prijavis da pises BP pa sve do datuma predaje gotovog biznis plana, sto znaci sad u decembru se prijavljujem i pisem(rok je oko dva meseca) pa onda predam.

citao sam dosta i o zenama u agrobiznisu, trazim zrtvu za to, ali jos nisam nasao nikog pouzdanog. nadam se da ce drugarica da popusti do sledeceg konkursa.. :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh