Lemind (Leskovacki) plug

francuz

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
12 Jan 2010
Poruka
1.570
Lokacija
Donji Krnjin, Leposavic, KiM, Srbija
Imam Lemind 2 x 14", i nikako da tu bedu nastelujem da prevrce brazdu, vec je samo prisloni uz predhodnu :udri:,
vucem ga sa R-65 tako da nije zapelo za snagu, orao sam i sa IMT 757 koji prevrce perfektno u odnosu na LEMIND-ov, kontaktirao sam i clana SIKA koji isti problem ima, hajde da vidimo sta kazete Vi koji ili imate ili znate problematiku tog pluga....
 
ja isto imam leskovacki 2*14" i vucem ga sa tafeom duplakom od 60 ks, i prevrce picanski

meni je malo pravila problem velicina prve brazde - ali to sam resio pomeranjem na onoj osovini prekoj, a prevrtanje regulises preko onog navoja :cao:
 
Malo OFF-a. cika_jova jel možeš nabaciti koju sliku svog Tafe-a u temu Tafe (ako nema otvori ju) i malo nam reći kako si zadovoljan sa njim (potorošnja,snaga, kvarovi...)?
 
drugari imam stari leskovacki plug dobro ore ali mi slabo cisti brazdu pa kad idem u sledecu ocu ruke da polomi,sta da radim da kako da ga namestim :ppozdrav:
 
odvij toplink, a sto se tice slika nema od toga nista dok mi ne dodje sestra i ne donese fotoaparat, posto mi je puko ekran na tel
 
neznam kako da ti objasnim gde se nalazi,neznam ako na onom navoju pomerim zadnji plug da ide malo vise u desno dal ce biti bolje posto je sada malo vise prema levo
 
kada zakačiš plug i spustiš ga vrh prednje glave treba da ti je na nekih oko 5cm unutra u odnosu na zadnji desni točak,ostalo će ti se samo pokazati
 
malo pre sam gledao oko navoja, on je kod mene postavljen na drugoj rupi na osovini, a vidi se 11 krugova navoja - nadam se da je bar koliko toliko jasno posto ne mogu da slikam
 
ne znam o kom navoju pričaš ali zakaći plug kao što sam napisao i ako nije tako pomeraj osovinu dok ne dobiješ to što treba,
 
zoran0230 aj molim te pogledaj slike u mom profilu i reci mi jel to taj plug ako jeste reci mi koliko cm trba da bude osovina u desno gledano od poyadi
 
565-video sam plug,ja imam regentov a leskovački je pravljen po njihovoj licenci Zavisi sa kojim traktorom oreš tj.od dimenzija guma zadnjih.Zakači plug,spusti ga dole -vrh prednjeg raonika da bude oko 5 cm unutra u odnosu na unutrašnji deo zadnjeg točka,tako treba da namestiš osovinu i nema da te boli glava,ne znam da li ti je jasno ako nije pitaj slobodno :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh