...Problem sa akumulatorom!!!!

Trnavac

Član
Učlanjen(a)
28 Jul 2009
Poruka
626
Lokacija
Donja Trnava-Prokuplje
....Pozdrav drustvo!!!!

Dali se nekom desilo da iz akumulatora , izbije kiselina, i zasto!!!:haha:?
Ja imam IMT 558, radi ko sat, i nije imao tih problema, ali se to desava u zadnjih 3 meseca.
Akumulator sam nosio na ispitivanje, i on je OK, dali nije da ga puni alternator previse, i sta bi mogo uraditi, da bude ok:haha:
(sem sto je da ga vozim pod upaljena svetla) :haha: :ppozdrav:
 
Prepunjava ga altenator, ako imaš voltmetar izmjeri punjenje. Bez opterćenja bi trebalo da bude od 14.2V-14.4V (ako je poviš ne valja). A kad su ti uključeni svi potrošači struje ne bih trebalo da spada ispod 13V.
 
ja sam imao taj problem na t-25, i sad sam promenio akumulator, i vise ne curi kiselina.
 
...i to nije losa ideja, samo nije resenje!!
Jer ako puni alternator previse, onda ce zeznuti i novi akumulator.
Jedan mehanicar mi je dao ideju da stavim od zastave(auta) alternator, kaze resenje , trajno!!!
Videcemo kako i sta!! :D :ppozdrav:
 
pa upali potrosace nek trose a on nek puni svoje i dobro
 
Trnavac kome pivo i tko placa,
t-25 ima regulator napona da neprepunjava ispod kontakta seraf tacno iznad stepenica i mora se rupa probusiti da bi mogao regulisati,ako ti puni iznad 14 v potrosaci moraju raditi i redovno pregledati "voda"u akumulatoru ispod 13,3 nevalja kad puni.
 
@Car!!!!!!!!!!!
Ja dajem pivo!!!!!!!! ma naravno i za druge koji su pokusali mi pomoci, na bilo koji nacin, pa nije TRNAVAC cicija!!!!
...a sto se tice punjenja provericu, u svakom slucaju hvala :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :D
 
Malo kasno se uključujem ali sada sam naišao na temu :spavam: :spavam: :spavam:

Imam takođe 558 i standardno sam imao problema sa akumulatorima i punjenem. Akumulatori nisu mogli da izađu iz garancije a već su umirali :udri: Punjenje je bilo ok oko 14,5V, ali sam odlučio i stavio alternator čini mi se iz stojadina (Zastava 101) od 55A. Od tada nemam problema ni sa punjenjem ni sa akumulatorima. To ti je moj predlog kao trajno rešenje problema punjenja akumulatora kod 558.
 
Nazad
Vrh