Dali ste zadovoljni sa radom Jugoinspekta na vasim otkupnim mestima

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.343
Lokacija
Golubinci
Hteo bi da pokrenem ovu temu jer iz godine u godinu javljaju problemi sa radom Jugoinspekta i njihovom kontrolom nasih predatih proizvoda kakva su vasa iskustva i dali ste zadovoljni sa njihovim radom :ppozdrav:
 
Da li na SVAKOM otkupnom mestu(tj na svakoj vagi) treba da bude po jedan kontrolor stalno ili oni obilaze teren u kampanji pa kad dođu došli su :sta:
 
cujte ljudi, kod nas ovaj sto ga postavili iz jugoinspekta brije bez pene ::lose::
naime oterao sam jednu prikolicu u otkupno mesto zz milenijum i merili mi 11,7 vlaga, hektolitar 67 a primese nisam cekao. ja okrenuo prikolicu i pravac zz plugarul kod kojih radi jedan iz jugoinspekta a koji je iz naseg sela. Merenje je bilo sledece: vlaga 14,6, hektolitar 68, primese 12 ::lose:: ::lose::
a ja mislio ovi drugi kradu :zli: zito jeste bilo lose ali ne toliko! Sutradan sam nosio drugo zito u zz milenijum: primese 2,3 vlaga 11, hektolitar 72.25. Prosle nedelje sam isto nosio u zz plugarul jer sam mislio da radi ovaj iz jugoinspekta pa ce biti pravedan, oduzeo je sledece: vlaga 14,7, primese 6 hektolitar 74 ::lose:: ::lose::
ja sam stvarno mislio da mi je zito tolko lose :sta: :sta:
 
Mene su pre par godina pokrali vise oni nego secearna Pecinci pa su pokusali posle par godina ponovo i onda sam prodao repu Zablju. Odbitak necistoce u Pecinci je bio po proceni jugoinspekta 24 pa su hteli da dignu na 30 i onda sam ih najurio i prodao repu sacerani Zabalj kod njih je islo sve preko sonde i bio prosecan odbitak 15,03 a digestij a 1,5 % veca. A taj predstavnik jugo inspekta ima kucu na moru verovatno ju je zaradio od PLATE. :sta: :sta: :sta: :zli: :zli: :zli: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes:: Jednom recju vliki L O P O V I.
 
Ljudi, kao prvo! ko plaća Jugoinspekt?
Naravno, Prerađivači pšenice tj. mlinovi!!!
Dal' ima negde da je neka ZZ ili neko udruženje angažovalo njih da rade proveru i utvrđuju kvalitet otkupljivane robe:haha:
Tada bi oni radili u interesu proizvođača (nas, onih koji ih plaćaju) a ne prerađivača i tada bi došlo do veeeeellliiiikkkkiiiih problema!!!
Ovako.... to nam je što nam je ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Daa, samo im je ime korektno a ostalo sipak ::lose:: ono kao jugoINSPEKT pa ti se cini da je ispravno :nono:
 
Dolovac je napisao(la):
Pa ljudi kad bi mi angazovali jugoinspekt i placali onda bi nam bilo dobro a ovako ih placa vlasnik otkupnog mesta i kaze to tako ovo onako...
u pravusi sto posto ko ih placa oni rade za njega mene su jesenas u kampanji repe odrali :ppozdrav:
 
pa ne kazem da nam je zito prvoklasno al Jugoinspekt dere SGS skida kozu sa ledja da ne upotrebljavam druge izraze Primese od dva do devet posto al ga trebe pod lupom Jedne godine je suboticka Fidelinka platila primese kao sad recimo pet dinara ovako oni naprave stocno brasno a mi ostanemo bez pet sest posto :zli:
 
kod nas se sredjuje prizma za prijem repe tako da cemo i ove kampanje imati sa njima posla :udri: :cao:
 
Nazad
Vrh