einhell alati- iskustva

DULEmajstor

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2010
Poruka
646
Lokacija
Josanicka Banja
Danasnje trziste alata je preplavljeno ovom markom alata . Gotovo u svakom mestu ima prodavnica u kojoj se moze kupiti alat marke einhell . Ja imam dosta elektricnih masina ove robne marke i zadovoljan sam njima jer uspesno zadovoljavaju moje potrebe. Ja znam da to nije neki kvalitet ali ima bas bas dobrih masina , mislim na masine iz crvene a ne zute serije . Masine iz zute serije su hobi masine i od njih i ne trebamo mnogo da ocekujemo. Ovde spadaju i masine pro work , iako se pro work navodi kao ime marke u pitanju je takodje einhell . Ovu temu sam otvorio da bi vido kakva su iskustva drugih ljudi sa ovom robnom markom ! :ppozdrav:
 
pre par godina sam radio neki elevator ukupne visine 27m sa vrha su mi utprilike u isto vreme ispale dvbe busilice jedna enhel a druga "neunistiva" iskra kad su pukle o zemlju isto su izgledale.Od onda alat delim na radionicki uglavnom metabo koji ne izlazi iz kuce i terenski gotovo sve enhel kojeg nosim po terenima.Upravo taj enhel za neke "lakse" bravarske radove mislim da je neprevazidjen u smislu odnos cene i kvaliteta.Za 1500 din pa nek i zadimi, na sledecem cosku ima nova
 
U pravu si Saša, kupiš jeftinu mašinu i miran si dve godine (dok traje garancija), a verovatno i duže.
Ja sam imao žutu bušilicu Einchell (onu malu od 500w), istekla joj je garancija odavno, verno bi me služila i danas da nismo žurili da probušimo nekoliko rupa od 16mm, pa se zadimila...ali se isplatila više puta za tu cenu.
 
sasa22 je napisao(la):
pre par godina sam radio neki elevator ukupne visine 27m sa vrha su mi utprilike u isto vreme ispale dvbe busilice jedna enhel a druga "neunistiva" iskra kad su pukle o zemlju isto su izgledale.Od onda alat delim na radionicki uglavnom metabo koji ne izlazi iz kuce i terenski gotovo sve enhel kojeg nosim po terenima.Upravo taj enhel za neke "lakse" bravarske radove mislim da je neprevazidjen u smislu odnos cene i kvaliteta.Za 1500 din pa nek i zadimi, na sledecem cosku ima nova
zorancile je napisao(la):
U pravu si Saša, kupiš jeftinu mašinu i miran si dve godine (dok traje garancija), a verovatno i duže.
Ja sam imao žutu bušilicu Einchell (onu malu od 500w), istekla joj je garancija odavno, verno bi me služila i danas da nismo žurili da probušimo nekoliko rupa od 16mm, pa se zadimila...ali se isplatila više puta za tu cenu.
Zuti einhell je amaterski alat , i manje radove bez silovanja moze da zavrsi lako. Zuta serija alata mislim da se vise ne proizvodi . Sada su plava serija (hobi) i crvena serija (pro) koja je dosta skuplja od bele. _________________________________________________ nego ja neznam ako mi recimo crkne masina u garanciji kome da se obratim ? Neznam kome da je nosim tada ? U Beograd u ovlasceni servis ? Za put bi dao vise nego sto kosta nova masina?_________________________________________________ Ja imam busilicu od 650w vec 6 godina , radi kao da je nova. Imam njihovu brusilicu 900w, ubodnu600w, aku busilicu 14v ali ona je stvarno losa , rende 600w, vibracionu slajvericu 150w, rucni cikular 1200w . I sve rade bez ikakvih problema osim sto je oslabila baterija na aku busilici ! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :cao:
 
Kad sam kupio tu bušilicu u prodavnici su mi rekli da njima donesem ako imam reklamacije pa će oni poslati u ovlašćeni servis besplatno.
 
Tako je Zoki ja radim u takvoj prodavnici u Zrenjaninu mi sa einhelom imamo dosta korektnu saradnju sto se tice servisa mi saljemo i ide na njihov trosak ako ne moze da se popravi obavezno se vracaju pare ako je alat u garantnom roku a za kvalitet to je vec druga prica ja imam zutu aku busilicu od 18v koja je odradila oko 400 auta ugradnje autogasa baterije se nisu skidale sa punjaca dan noc pa jos uvek radi ,a uzeo sam veliku brusilicu od 2300w pa je crkla posle treceg paljenja i vratili mi novce ako vam sta treba slobodno mi se obratite!
 
Evo moje hobi einhellovke od 650w . Otvarao sam je da bi je ocistio od prasine i podmazao. Najveca mana ovih busilica su plasticni lezajevi za lagere . Zato mora redovno da joj se kontrolise temperatura i da se odmara pri poslu . Sa takvim koriscenjem moze da traje i 100 godinica .
ea19qf.jpg
2yzkhtd.jpg
2005klv.jpg
2005klv.jpg
30w60s8.jpg
 
Nije einhel al je za temu.Da se malo pohvalim.Uzeo sam pre par dana malu stubnu mislim da je Vomaks ili nesto slicno 9700 din.Probusila ja za sad 400 rupa Fi 8.5 u cevi 4mm sa jednom burgijom bez ostrenja sa hladjenjem burgije i par stajanja da se ohladi motor.Sve u svemu mislim da se vec otplatila, koliko bi samo vremena potrosio da sam busio iz ruke.
 
ja sam dve spalio koliko su dobre a taman im garancija izasla,nikad vise to ne kupujem,koliko para toliko i muzike :D
 
sad sam gledao nije vomax nego matrix.A sto se tice spaljivanja spreman je 0.75kw 3fda uskoci kao trajna zamena cim ovaj zadimi
 
imam einhel hilti i ubodnu testeru te alate ne koristim tako često da mi se nije isplatilo da kupujem profi. za svakodnevnu upotrebu bosch i aeg
inače imao sam mašinu za pranje einhel koristio sam je prilično ali je i crkla nedugo posle isteka garancije
 
ja iskreno nemam iskustva, ali znam ljude koji koriste dosta enhell alata, i iskustva su podeljena.
kod nas je sve metabo.

sad planiramo kupiti CO2 aparat za varenje enhell, pa cemo videti, kako ce ispasti...
 
dobar je to alat, i ja imam aparat za varenje einhel trofazni 190A i izuzerno sam zadovoljan. Kupio sam i jedan parang (lancaru) od 1000kg einhel sluzi me odlicno
 
Vomax alati su dosta losiji od einhella a i sa matrixom nemam dobra iskustva. Pokvarila mi se njihova slajerica a jos nisam ni jednu dasku nisam uspeo da uglacam ::lose:: . Dosta su losiji od einhella ali stubna ce da posluzi , siguran sam . :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1279693478[/time]
_________________________________________________
Tu stubnu busilicu ako samo malo pricuvas - odnosno stalno kontrolises temperaturu motora moze da ti sluzi dosta dugo . Isti je slucaj i sa vomaxom . Ja na primer imam vec osam godina busilicu marke masim koja je sto se kvaliteta tise nula - ali bas nula . Sa njom radim sitnije poslove i pazim na zagrejanos pa evo i nakon osam godina radi .
 
Vido sam da na drugom orumu (elitemadzone, stolarska radionica) ljudi komentarisu da zuti einhell ima plasticne zupcanike koji dosta stradaju ( mislim na busilicu) . Ja mislim da je to samo glupa izmisljotina jer da zaista imaju plassticne zupcanike ne bi mogla da probusi ni deset rupa . kad sam je otvarao nisam obracao posebnu paznju na to ali cu je danas opet otvoriti pa cu bas da vidim . Zanjima me misljenje clanova ovog oruma o ovome! :ppozdrav: :cao:
Post je spojen: [time]1279773190[/time]
_________________________________________________
Sad sam ponovo otvarao busilicu i svi zupcanici su metalni . Neznam odakle nekim ljudima da pisu tako nesto. Jedino ako ima neka razlika u tome sto je moja busilica crvena marke PROWORK radjena po licenci zute einhellke od 650w sto mi sve pise u papirima od masine.
Post je spojen: [time]1279820519[/time]
_________________________________________________
Sad sam proverio na netu pro work je einhellova serija za 2005 godinu a ne neka druga marka alata.
 
Ja imam onaj set iz nekermana, sve radi osim busilice kojoj je crko prekidac. Po meni to je vise za imati po kuci nego za radionicu. :ppozdrav:
 
Pa uzeo sam silo i zagrebao . I vido sam da je matal . _________________________________________________ Da je u pitanju plastika to ne bi trajalo ni dan. To za plastiku je po meni necija glupa izmusljotina. _________________________________________________ Prekidac se moze lako popraviti , to je makar najmanji problem.
 
Nazad
Vrh