PDA

View Full Version : einhell alati- iskustva

Advertisement

Advertisement

Advertisement

DULEmajstor
06-07-10, 22:57
Danasnje trziste alata je preplavljeno ovom markom alata . Gotovo u svakom mestu ima prodavnica u kojoj se moze kupiti alat marke einhell . Ja imam dosta elektricnih masina ove robne marke i zadovoljan sam njima jer uspesno zadovoljavaju moje potrebe. Ja znam da to nije neki kvalitet ali ima bas bas dobrih masina , mislim na masine iz crvene a ne zute serije . Masine iz zute serije su hobi masine i od njih i ne trebamo mnogo da ocekujemo. Ovde spadaju i masine pro work , iako se pro work navodi kao ime marke u pitanju je takodje einhell . Ovu temu sam otvorio da bi vido kakva su iskustva drugih ljudi sa ovom robnom markom ! >:({

sasa22
06-07-10, 23:14
pre par godina sam radio neki elevator ukupne visine 27m sa vrha su mi utprilike u isto vreme ispale dvbe busilice jedna enhel a druga "neunistiva" iskra kad su pukle o zemlju isto su izgledale.Od onda alat delim na radionicki uglavnom metabo koji ne izlazi iz kuce i terenski gotovo sve enhel kojeg nosim po terenima.Upravo taj enhel za neke "lakse" bravarske radove mislim da je neprevazidjen u smislu odnos cene i kvaliteta.Za 1500 din pa nek i zadimi, na sledecem cosku ima nova

zorancile
06-07-10, 23:26
U pravu si Saša, kupiš jeftinu mašinu i miran si dve godine (dok traje garancija), a verovatno i duže.
Ja sam imao žutu bušilicu Einchell (onu malu od 500w), istekla joj je garancija odavno, verno bi me služila i danas da nismo žurili da probušimo nekoliko rupa od 16mm, pa se zadimila...ali se isplatila više puta za tu cenu.

DULEmajstor
07-07-10, 15:42
pre par godina sam radio neki elevator ukupne visine 27m sa vrha su mi utprilike u isto vreme ispale dvbe busilice jedna enhel a druga "neunistiva" iskra kad su pukle o zemlju isto su izgledale.Od onda alat delim na radionicki uglavnom metabo koji ne izlazi iz kuce i terenski gotovo sve enhel kojeg nosim po terenima.Upravo taj enhel za neke "lakse" bravarske radove mislim da je neprevazidjen u smislu odnos cene i kvaliteta.Za 1500 din pa nek i zadimi, na sledecem cosku ima nova

U pravu si Saša, kupiš jeftinu mašinu i miran si dve godine (dok traje garancija), a verovatno i duže.
Ja sam imao žutu bušilicu Einchell (onu malu od 500w), istekla joj je garancija odavno, verno bi me služila i danas da nismo žurili da probušimo nekoliko rupa od 16mm, pa se zadimila...ali se isplatila više puta za tu cenu.
Zuti einhell je amaterski alat , i manje radove bez silovanja moze da zavrsi lako. Zuta serija alata mislim da se vise ne proizvodi . Sada su plava serija (hobi) i crvena serija (pro) koja je dosta skuplja od bele. _________________________________________________ nego ja neznam ako mi recimo crkne masina u garanciji kome da se obratim ? Neznam kome da je nosim tada ? U Beograd u ovlasceni servis ? Za put bi dao vise nego sto kosta nova masina?___________________________________________ ______ Ja imam busilicu od 650w vec 6 godina , radi kao da je nova. Imam njihovu brusilicu 900w, ubodnu600w, aku busilicu 14v ali ona je stvarno losa , rende 600w, vibracionu slajvericu 150w, rucni cikular 1200w . I sve rade bez ikakvih problema osim sto je oslabila baterija na aku busilici ! >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:D

zorancile
07-07-10, 22:25
Kad sam kupio tu bušilicu u prodavnici su mi rekli da njima donesem ako imam reklamacije pa će oni poslati u ovlašćeni servis besplatno.

aca zr
09-07-10, 18:03
Tako je Zoki ja radim u takvoj prodavnici u Zrenjaninu mi sa einhelom imamo dosta korektnu saradnju sto se tice servisa mi saljemo i ide na njihov trosak ako ne moze da se popravi obavezno se vracaju pare ako je alat u garantnom roku a za kvalitet to je vec druga prica ja imam zutu aku busilicu od 18v koja je odradila oko 400 auta ugradnje autogasa baterije se nisu skidale sa punjaca dan noc pa jos uvek radi ,a uzeo sam veliku brusilicu od 2300w pa je crkla posle treceg paljenja i vratili mi novce ako vam sta treba slobodno mi se obratite!

DULEmajstor
12-07-10, 12:33
Evo moje hobi einhellovke od 650w . Otvarao sam je da bi je ocistio od prasine i podmazao. Najveca mana ovih busilica su plasticni lezajevi za lagere . Zato mora redovno da joj se kontrolise temperatura i da se odmara pri poslu . Sa takvim koriscenjem moze da traje i 100 godinica . http://i32.tinypic.com/ea19qf.jpg http://i27.tinypic.com/2yzkhtd.jpg http://i30.tinypic.com/2005klv.jpg http://i30.tinypic.com/2005klv.jpg http://i26.tinypic.com/30w60s8.jpg

DULEmajstor
18-07-10, 18:12
Da li je moguce da vise niko od orumasa nema einhell alat ili bar da nema neko iskustvo sa ovim alatom?

sasa22
18-07-10, 18:20
Nije einhel al je za temu.Da se malo pohvalim.Uzeo sam pre par dana malu stubnu mislim da je Vomaks ili nesto slicno 9700 din.Probusila ja za sad 400 rupa Fi 8.5 u cevi 4mm sa jednom burgijom bez ostrenja sa hladjenjem burgije i par stajanja da se ohladi motor.Sve u svemu mislim da se vec otplatila, koliko bi samo vremena potrosio da sam busio iz ruke.

leka
18-07-10, 18:22
ja sam dve spalio koliko su dobre a taman im garancija izasla,nikad vise to ne kupujem,koliko para toliko i muzike :D

sasa22
18-07-10, 18:43
sad sam gledao nije vomax nego matrix.A sto se tice spaljivanja spreman je 0.75kw 3fda uskoci kao trajna zamena cim ovaj zadimi

MONTOYA
18-07-10, 19:15
imam einhel hilti i ubodnu testeru te alate ne koristim tako često da mi se nije isplatilo da kupujem profi. za svakodnevnu upotrebu bosch i aeg
inače imao sam mašinu za pranje einhel koristio sam je prilično ali je i crkla nedugo posle isteka garancije

mucobieno
18-07-10, 19:21
ja iskreno nemam iskustva, ali znam ljude koji koriste dosta enhell alata, i iskustva su podeljena.
kod nas je sve metabo.

sad planiramo kupiti CO2 aparat za varenje enhell, pa cemo videti, kako ce ispasti...

zetor7245
18-07-10, 21:15
dobar je to alat, i ja imam aparat za varenje einhel trofazni 190A i izuzerno sam zadovoljan. Kupio sam i jedan parang (lancaru) od 1000kg einhel sluzi me odlicno

DULEmajstor
20-07-10, 22:41
Vomax alati su dosta losiji od einhella a i sa matrixom nemam dobra iskustva. Pokvarila mi se njihova slajerica a jos nisam ni jednu dasku nisam uspeo da uglacam ::lose:: . Dosta su losiji od einhella ali stubna ce da posluzi , siguran sam . >:({

Post je spojen: 1279693478________________________________________ _________
Tu stubnu busilicu ako samo malo pricuvas - odnosno stalno kontrolises temperaturu motora moze da ti sluzi dosta dugo . Isti je slucaj i sa vomaxom . Ja na primer imam vec osam godina busilicu marke masim koja je sto se kvaliteta tise nula - ali bas nula . Sa njom radim sitnije poslove i pazim na zagrejanos pa evo i nakon osam godina radi .

DULEmajstor
22-07-10, 11:52
Vido sam da na drugom orumu (elitemadzone, stolarska radionica) ljudi komentarisu da zuti einhell ima plasticne zupcanike koji dosta stradaju ( mislim na busilicu) . Ja mislim da je to samo glupa izmisljotina jer da zaista imaju plassticne zupcanike ne bi mogla da probusi ni deset rupa . kad sam je otvarao nisam obracao posebnu paznju na to ali cu je danas opet otvoriti pa cu bas da vidim . Zanjima me misljenje clanova ovog oruma o ovome! >:({ >:D

Post je spojen: 1279773190________________________________________ _________
Sad sam ponovo otvarao busilicu i svi zupcanici su metalni . Neznam odakle nekim ljudima da pisu tako nesto. Jedino ako ima neka razlika u tome sto je moja busilica crvena marke PROWORK radjena po licenci zute einhellke od 650w sto mi sve pise u papirima od masine.

Post je spojen: 1279820519________________________________________ _________
Sad sam proverio na netu pro work je einhellova serija za 2005 godinu a ne neka druga marka alata.

dkocic
10-08-10, 22:36
Ako je zupcanik sive boje to ne znaci da je metalni, majstore proveri. Srecno u radu.

dorel
10-08-10, 23:39
Ja imam onaj set iz nekermana, sve radi osim busilice kojoj je crko prekidac. Po meni to je vise za imati po kuci nego za radionicu. >:({

DULEmajstor
11-08-10, 00:05
Pa uzeo sam silo i zagrebao . I vido sam da je matal . _________________________________________________ Da je u pitanju plastika to ne bi trajalo ni dan. To za plastiku je po meni necija glupa izmusljotina. _________________________________________________ Prekidac se moze lako popraviti , to je makar najmanji problem.

DULEmajstor
31-10-10, 09:46
Moje enhellovke rade i zavrsavaju posao ko lude. Nikavih problema nemam sa njima , ali moram da spomenem da ih redovno odrzavam.

poljoprivrednik u pokusaj
31-10-10, 10:01
U pravu je ko kaze koliko para toliko muzike Brusilica 2300w otokarila diskosni zupcanik nakon potrosene 3 rezne ploce zamjenjen u servisu i nakon druge dve ploce istopile se lamele na kolektoru, zamjenjen novi rotor isto u servisu sve u garantnom roku i niko nije primjetio da je puklo kuciste od prednjeg lezaja na rotoru radila jos par mjeseci i raspalo se sve a taman istekla garancija. Sa tim da sam imao einhhel rucni cirkular koji je sasjekao vise gradje nego neki stolni 5 zaga potrosio dok jedan strucnjak nije pretjerao preko njega 558 i tu mu je bio kraj.

DULEmajstor
31-10-10, 11:28
Kod einhella je takav problem da sve masine nisu podjednakog kvaliteta. Njihova ubodna testera je bas bas dobra. I ja imam cirkular rucni i radi , rastura.

Kje je boje bila ta tvoja brusilica? Znaci izdrzala je cele 2 godine.

Ja imam jednu od 900w nisam je koristio . Ni pola ploce 125 nije potrosila pa neznam kakva je . Jos uvek koristim staru BLULINE brusilicu koja radi odlicno.

31-10-10, 11:39
Zuta naravno s tim da ima i do nas kad radimo gledao sam jednog cicu ima iskru iz 70-ter godine i dan danas radi nemora znaciti da su jeftine i lose mora sedobro paziti od ugla pod kojim se sjece stim da tvrdi da nikad nioje ni pokusao da obrusi neki var sa njom. Poslije tri cetiri reza ostavi je par minuta da odmori malo da se ohladi i neberi brigu skini onaj dekl sa zupcanikom i vidi da li je grafitna mast stvrdnula se a ako jesti ocisti i natrpaj drugu bar mi je serviser tako rekao usled zagrijavanja mast izgubi svojstvo.

DULEmajstor
31-10-10, 13:00
Morcu kada budem imao vremena to da otvorim i na ovoj staroj. Promenija je malo zvuk pa sam se i pre resavao to da otvorim i pogledam.

Enhelovka mi je stara 6 godina i jos je nisam 3 puta ukljucio u struju.

31-10-10, 13:38
To je bas zeznuto prosla garancija a nemas pojma u kakvom je stanju masina nego cim je novo treba dobro opteretiti pa nek bar u garanciji crkava.

DULEmajstor
24-12-10, 14:49
I dan danas mi sve masine rade odlicno. Veliki posao odradjuju. Nemam problema. Ali ih redovno odrzavam , podmazujem i cistim.

Sad planiram da kupim masinu za ostrenje lanca motorne testere.

biljana
18-01-11, 17:36
Ja sam fan ovog alata.Po meni je to odličan odnos cena/kvalitet.
Imam malu brusilicu 125mm , ubodnu testeru , ručni abrihter (rende) i pištolj lemilicu sve žuto i iz 2002 godine.
Fen za vazduh i cirkular , žuti iz 2004
Veliku brusilicu 230mm -žutu , roze bušilicu za beton (buši i štemuje ) , plavu malu bušilicu , kompresor 24lit , malu žutu šlajfericu i ne sećam se da li još nešto iz ove serije.Ovo je kupovano 2005,6.7.Sve savršeno radi.Imao sam problem sa malom bušilicom , zaglavio mi preklopnik na čekićanju posle 20 dana.Doneo sam u prodavnicu i vratili mi ispravnu posle 3 dana.Kompresor je malo grejao kad ga stisnem , ali sam mu dodao jednu praznu bocu od freona kao dodatni rezervoar i montirao ventilator od 120mm direktno na plastične proreze za hladjenje i više nisam imao problema.
Moj rezime : toplo preporučujem za kuću uz normalan , umeren rad.Doduše meni to ekstra odgovara jer sam pušač , pa se alat hladi dok pušim cigaretu :D

DULEmajstor
18-01-11, 20:19
Uz razumnu upotrebu i nesilovanje masine , alat je ekstra . Eto moje masine su kupljene 2004 cini mi se i dan danas rade perfektno . Malo su mi se kod abrihtera BEH600 zeznuli lezajevi zbog intenzivnog koriscenja pa sad malo vise trese dok se radi ali nije strasno i nije izgubio na oartajima i snazi . Otvoricu ga da pogledam dali se mogu zameniti da bi povecao vek trajanja masine . Nozeve sam samo menjao jer je to ionako potrosna roba.

Sve u svemu sasvim razuman kvalitet , a ova najnovija crvena profi serija je odlicna ali i skuplja.

dejan 351
13-04-11, 19:01
Sta mislite o Einhell motornom trimeru BC-BG43,ima 2ks za oko 180 e?Brine me samo servis i rez.delovi,gde im je predstavnistvo?

DULEmajstor
13-04-11, 21:51
Ima delova za einhell i to nema potrebe da te brine , imaju dobro rasirenu mrezu u srbiji .

A na kraju krajeva , polovina , ako ne i vise delova se prigadjaju sa villagera.

Mrgud
13-04-11, 22:29
Platio sam einhellov "hilti" pre 6 godina nekih 6000. Odradio je tiplovanje stiropora za dve kuce, izbusio i ostemovao mnoooogooo betona i jos uvek radi. Kad mi je prvi put zatrebao hteo sam da pozajmim od kuma Makitu koja i sad vredi 500 evrica, ali reko nisam je ni sebi kupio, ako crkne kupicu drugome. Fen je skinuo farbu sa kompletne stolarije u kuci, busilica sljaka, jedino mi crkla brusilica, ali sam je silovao. Naravno da nije neki kvalitet, ali odradi kucne poslove. Jednostavno pitanje, da li bi se njima isplatilo da daju garanciju od godinu-dve da ipak to nisu solidne masine? I,da, prosle godine sam uzeo trimer koji je odradio jedno 50 rezervoara (a tip mi trazio 600 dinara po rezervoaru da mi kosi). Znaci i te kako se isplatio, a spreman je i za ovu sezonu.

Šošara
13-04-11, 22:39
Imam malu brusilicu Einhel-zutu iz 2002.Radi kao sat i dan danas a nema sta nije sekla,od salonita do gvozdja-puno gvozdje 30 mm.
Znaima me ima li neko iskustva sa Einhelovim aparatima za varenje.
Moj drug ima plavi Einhelov aparat za varenje 140 ili 150.Ugradio mu je ventilator i radi lepo.Godiste je oko 2002.Jedino sto se nesto deblje mora vise puta nalivati.Vari sa elektrodama 1,25 i 2,5.
http://www.bricostore.hr/69627-991-large/einhell-aparatelekzavabt-ew-160v.jpg
Video sam na pijacu isti ovakav samo crveni,polovan kao donet iz Austrije,cenili 60 evra.

Interesuje me kako se pokazao Einhelov aparat od 200 ampera.

Ovakav,sam skoro gledao i cena mu je skoro 15000.Vredi li te pare?
http://www.limundo.com/slika-Einhell-aparat-za-varenje-BT-EW-200--1900853x640.jpg

DULEmajstor
13-04-11, 22:43
Moje sve masine , a imam ih 7 einhellovih rade besprekorno.

Ima tu malo i do gazde.

DULEmajstor
13-04-11, 22:44
Moje sve masine , a imam ih 7 einhellovih rade besprekorno.

Ima tu malo i do gazde.

zombie_666
13-04-11, 22:51
Ja imam Einhell aparat za zavarivanje, neki Turbo model, ima pravo dobar ventilator nazad, platio ga 60 evra prije 4 ili 5 godina, radi i dan danas kao zmaj, nema sta nije zavario, od tankih stvari pa do bas debelih zavarivanja i navarivanja, čelika i gusa. Izuzetno dobro me služi i nikad nisam imao ama bas nikakav problem sa njim. Inače ima 160A, bez problema zavaruje i one debele elektrode od 3.25mm, bas sam nedavno nešto navariovao s njima, odvrnuo ga na maksimum i samo zuji, čak je i njih odlično topio, mada naravno najbolji var radi sa 2.5mm. Zavarivao sam jako dugo s njim, tek ponekad se desi da se pregrije, ali ima sigurnosni prekidač (bimetal) koji prekine rad transformatora i ostavi samo ventilator da radi punom parom i čim ohladi transformator, odmah se sam opet upali. To mi se inače desi jako rijetko, samo ako zavarujem npr po 10-15 elektroda zaredom Moja preporuka, jeftiniji teško da ćeš naći.

Takodje ima i Einhell udarnu bušilicu za beton sa štemanjem, i ona je nadrobila brdo betona i izbušila stvarno hiljade rupa, s njom ito nije bilo ama baš nikakvog problema, ima snage i za bušenje i za štemanje. Nju sam isto kupio prije 4-5 godina, uopšte je ne štedim već kad se radi onda se radi punom parom, al nikad me nije izdala. Dakle, sasvim solidan alat.

Matkee
13-04-11, 22:54
@DULEmajstor ovo si dobro rekao, ako se mašine ne sile i koriste domaćinski dugo, dugo mogu da traju, kada mi treba od kuma uzmem aparat za varenje da sam malo bolji varioc mogao bih da ocenim stručno, ali ovako kao početnik mogu da kažem da odlično odradi posao..... ::svaka cast:: >:({

mbranko
13-04-11, 23:28
einhell je dobar za ono sto mu je namjena a to je povremeno hoby koristenje, ja imam nekoliko njihovih alata (blanju, malu brusilicu koja mi pokrece frezer za kekse, malu rucnu brusilicu - dremel, pistolj za vruce ljepilo , dvije velike brusilice, klatecu pilu), i ako se koristi s uhom tj. da imas osjecaj kad mu je tesko pa mu smanjis opterecenje i svako malo ga ohladis trajat ce dugo i visestruko ce se isplatiti. uglavnom nije da netko sad uzme njihovu brusilicu i udri osam sati raditi s njom i jos je nemilice pritiskati. neki moji savjet za brusilice je da je nakon sto istekne garancija rastavite i stavite jacu kajlu na pogonski (mali) zupcanik posto je originalna s previse tolerancije pa stvara velike trzaje prilikom kretanja i lomi zube na zupcaniku i isto da zamijenite prednji lezaj za jedan broj manjeg vanjskog promjera i okolo se stavi gumeni prsten kojeg imaju sve skupe marke. inace imam dosta alata ali ga kupujem prema namjeni ako ga cesto koristim onda uzimam kvalitetniji (makita, bosch, iskra ili sad perles) dok ono sto rjedje koristim kupujem einhell ili nesto slicno. uzeo bih ja i festo ili metabo ali su mi preeeeeskupi.

Šošara
14-04-11, 00:16
U cemu je razlika izmedju plavog i crvenog Einhela,mislim na aparate za varenje,jer sam video do sad samo 1 crveni polovan na pijacu,a po prodanvicama su plavi?
A vidim na netu ima i beli Einhel.

Bosonoga
14-04-11, 00:31
Crveni enhell namjenjen je za profi upotrebu tako bar oni kažu a i dosta je skuplji od plavog einhella koji je home upotrebu.

rosuljac
14-04-11, 00:38
crveni vec ulazi cenom u Bosh tako da se i ne isplati, mada plav zavrsava po kuci sve poslove ako znas kako sa alataom. za profi upotrebu nije svakako a to vec svi znaju

DULEmajstor
14-04-11, 09:13
Ta podela na crveni profi alat je pocela od pre 2-3 godine i ranije crvene nisu bile profi masine .

Moj celokupni alat od einhella je crven , ali je potpuno identican zutom , odnosno razlika izmedju zutog i mog crvrnog je samo u boji .

Ako je taj aparat star 6-7 godina , to ti je ista prica kao i ovaj plavi , a za njega smatram da je sasvim ok , ali ne mozes da ocekujes ako uzmes slabiji aparat da ce da ti topi ekstra , kad kupujes pazi na amperazu.

Ja imam Modernin aparat od 140A i tacno osecam da mi mnogo fali jos tih 20A do 160A .

Šošara
14-04-11, 21:25
Hvala na objasnjenju >:({

German hunting terrier | Jagdterrier