kako da moji zecevi dobiju tetovazu, uslovi i postupak?

NEBOJSA1977

Član
Učlanjen(a)
6 Mar 2010
Poruka
168
Lokacija
Nis, Bulevar Nemanjica
tetoviranje zeceva me zanima, koji su uslovi, ko dolazi i kako sve to funkcionise. Ja sam blagi "laik" sto se tiche toga pa bih voleo da pricamo na tu temu.
 
1.Treba da budes clan nekog udruzenja sitnih zivitinja,i to sekcije kunicara,i normalno da placas clanarinu.
2.Taj klub treba da bude regisrovan u jednom od dva saveza i da poseduje maticara koji vodi maticne knjige.
3.Tvoji kunici moraju da imaju poreklo odnosno rodovnike,jednom recju moraju imati mamu,tatu,babu,dedu itd koji takodje imaju poreklo onosno su tetovirani.
4.ako ispunjavas ove uslove tada maticar izlazi na lice mesta utvrdjuje dali ti kunici pripadaju odgovarajucoj rasi za koje trazis brojeve i tek tada pristupas tetoviranju odnosno ne ti nego maticar,i popunjavas rodovnik.Praktikuje se da maticar bude ili sudija ili vrsni poznavalac kunica kako bi se vodilo racuna o postojanosti rasa.
Nadam se da sam bio jasan i sazet.Pozdrav :cao:
 
:D Megi, dali su na tvojoj farmi svi kunići tetovirani s rodovnikom. Odnosno, moram li kupiti kuniće s rodovnikom i dobrim porijeklom kao matično jato za farmu? Ili mogu biti samo lijepi čistokrvni kunići?
Nadam se odgovoru.
Pozdrav
 
Ne nisu svi,izuzetak su Bečki Plavi zbog izložbi,oni moraju biti i maju rodovnike jer bez njih nebi trebalo ni da ih možeš odneti na izložbu uz obavezan papir od veterinara da je taj kunić sa tim tetovir brojem pelcovan protiv mixomatoze.Panon bele tetoviram samo radi lakše evidencije matičvog jata.Pošto si iz Hrvatske probaj da nađeš knjigu od Tomislava Kapitana
Kunićarstvo i standard kunića
To je idealna knjiga kako za profesionalce tako i za početnike.
 
Zanima me gdje se mogu kupiti Klijesta za tetoviranje ili ako ih neko prodaje neka mi posalje privatnu poruku . Kolike su cijene klijesta sa slovima i brojevima ?
 
Nazad
Vrh