Krompir

zdravo svima,interesuje me koliko treba vestackog đubriva baciti na jedan hektar posejanog krompira i koje đubrivo je najbolje baciti
 
E sad ovako. Moji seju krompir za sopstvene potrebe zadnjih 40 godina. Ja sam samo prosle godine prisustvovao sadnji, jer u to vreme ne izbijam iz maline i kupine, pa me interesuje posto ste vi ozbiljniji proizvodjaci da mi kazete dal negde grese u postupku. Cale pravi kucice na ratojanju 60*30 cm, dubine 15cm. Baci vestak u kucicu, prekrije ga tankim slojem zemlje, stavi 2 krompira i zagrne kucicu zemljom. Da li je to ispravno. Kasnije kad biljka ponikne baci malo KAN-a. Na 200 kvadrata( 2 ara) imao je oko 350 kg krompira... Ajde nemoj da vas mrzi da mi odgovorite, procitao sam celu temu, svih 5 strana i nisam nasao proces sejanja...
 
e ove godine će mnogi sejati krompir koji su zadnjih godina to batalili kod nas cena trenutno na pijaci 50din :udri:
 
Evo da se i ja pridruzim ovoj temi :cao:
Sadim krompir najvise do 50 ari zadnjih 15 godina, pa bih hteo da pitam ostale forumase koji isto to rade: Kako vrsite ljudi prpremu zemlje za krompir? Kojom masinom i na kojoj dubini? Zbog ove produzene zime bice dosta tesko prpremiti zemlju kako valja za setvu, pa eto da pisemo o' tome kako ko to radi i na koji nacin. Imam jedan klip od prosle godine evo ubacicu ga dole
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DoGC-KQM3MI[/youtube]
 
borko jagodinac je napisao(la):
Evo da se i ja pridruzim ovoj temi :cao:
Sadim krompir najvise do 50 ari zadnjih 15 godina, pa bih hteo da pitam ostale forumase koji isto to rade: Kako vrsite ljudi prpremu zemlje za krompir? Kojom masinom i na kojoj dubini? Zbog ove produzene zime bice dosta tesko prpremiti zemlju kako valja za setvu, pa eto da pisemo o' tome kako ko to radi i na koji nacin. Imam jedan klip od prosle godine evo ubacicu ga dole
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DoGC-KQM3MI[/youtube]
ja sam farmer u pokusaju probao bih sa sejanjem krompira pa bih te zamolio da malo objasnis koliko toliko sta je potrebno sve za tih 50 ari od pripreme sejanja do odrzavanja krompira do vadjenja . znam osnovne stvari ali od detalja dosta zavisi . unapreda hvala /.
 
skal je napisao(la):
e ove godine će mnogi sejati krompir koji su zadnjih godina to batalili kod nas cena trenutno na pijaci 50din :udri:

Pozzz svima :cao:
Znaci sledece godine da ne ocekujemo dobru cenu, mada iz iskustva znam da je uvek tako, jedne godine mogao bi brdo krompira da prodas po dobroj ceni, a sledece se poklanja
 
Na kvantaškoj pijaci kupljeno 10 kg krompira po ceni od 65 dinara, lep na oko krupan i danas proban u pireo, ukusan, bilo je i sitnijeg po 60 i 55, ali je razlika mala u ceni na manju količinu, a dosta je sitniji....
 
Nazad
Vrh