Krompir

Totalom si trebao ranije tretirati korov.
Posle skidanja useva. Dok jos seme ne opadne.
Ovi gore naveden preparati se koriste pre setve i posle nicanja.
Total nesme, UNISTICE KROMPIR. :cao:
 
Kako ovi gore navedeni herbicidi ili sta su vec dijeluju na piriku.
 
U krompiru, plastenickom je nismo imali, ali mislim
da SENKOR resava stvar. Kod nas je svu izniklu travu unistio senkor.
Verovatno da ce je suzbiti. Ima jos preparata novije generacije. Raspitajte se u
polj apoteci. :cao:
 
Pirevina klija i niče tokom marta i aprila a cveta od maja do septembra.
Sredstva za suzbijanje su:
AGIL 100EC-1,5L/do 300L vode na Ha
LEOPARD 5-EC -2L/DO 300Lvode4 na Ha
AROW 2L/200-400 Lvode na Ha
PANTERA 40 EC 2X1L/2X200Lvode na Ha
Ako imaš toliko da se možda više isplati da je gajiš kao medicinski korisnu biljku i predaješ je kao takvu,pa se raspitaj ko je otkupljuje kod vas.
 
Prosle godine sam imao desetak dzakova ambrozije i raspitivao sam se da poklonim nekoj
medicinskoj ustanovi za proizvodnju antibiotika. Ali, na kraju je zavrsilo u provaliji. :haha:
 
Panteru sam koristi prije dvije godine i dobro se pokazala u krompiru ali nije bilo pirike na toj njivi pa neznam ti nista reci.
 
Solanum komerc i Agro mobil

Jedine registrovane firme za proizvodnju i distribuciju semenskog krompira kod nas.
Mi smo kod njih kupovali semenski,e sada ima i tu muljanja.
Niko to direktno ne proizvodi vec se sve vrti na principu otkupnih mesta.
Povrtari proizvedu i prodaju njima dalje se zna...
Nismo uvek bili najzadovoljniji. ::lose::
 
Најважнија ствар коју би произвођачи кромпира и остали повртари морали да ураде је :
удруживање ради производње семенског кромпира(макар).Досадашњи начин производње семенског кромпира води само смањењу количине произведеног кромпира и његовог квалитета.
Моћи, морати и хтети су три различите категорије.
 
Dali je neko kupovao semenski krompir?
Kleopatru, Red Skarlet, proizvodnja ranog krompira iz plastenika.
 
za krompir se raspitaj kod valent pavela iz lalića ontije doktor za te stvari mislim da ima i svoju web stranicu
 
Momci koja je trenutna cena krompira, koliko se kreće, nisam odavno pratio ::sramota:: a treba nešto da trgujem. :ppozdrav:
 
To sam pitao jer je jedan lik na pijaci kod nas rekao da je krompi Aladin, a ja poverovao_Ovako je lep samo se premisljam sta i koju sortu da sejem u bastu na prolece.Ipak ima ovde krompirdzija :D
 
Nazad
Vrh