Predlog za dobru traktorsku kosu

kotur

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
4
pozz svim clanovima foruma. .ukoliko vam nije tesko molim vas za neki predlog , iz iskustva, po pitanju kupovine kose koja bi odgovarala traktoru tipa Vladimirac T 25 sa kabinom. .kacenje je zadnje. .inace zivim u okolini Kraljeva gde je teren brdsko-ravnicarski. .ovo vam navodim iz razloga sto je drugar skoro kupio roto kosu i nije njome zadovoljan jel tesko kosi terene pod nagibom. .sta mislite o kosi sa duplim nozevima. .koji tip, koja kosa. .molim sve korisnike foruma za savet jer sam u nedoumici koju kosu da kupim posto se jos niko nije pohvalio nesto posebno sa svojom. .zahvalan unapred. .
 
Odg: predlog za dobru traktorsku kosu

ocekivao sam da ce neko dati neki predlog ali ocigledno nista od vas. .aj ljudi stvarno ako neko ima neki dobar predlog za kosu recite, posto sam u dilemi sta da kupim. .pozz svima. .
 
Odg: predlog za dobru traktorsku kosu

Nisu ljudi videli temu, ne brini, javiće se...
Kod nas u Vojvodini su sad sve popularnije rotacione, najviše se prodaju polovne iz uvoza, mislim da su najprodavanije Kuhn-ove. Ima modela sa 4 diska koje nisu teške za nošenje, pa je ljudi koriste sa Imt 539, a može i Vladimirac da kosi sa njom. Svaka može da radi i na nagibu, ima mogućnost naginjanja. Ne znam kako se ponašaju na brdovitom terenu.
Imaš temu: http://poljoinfo.com/prikljucci-za-traktore/traktorske-kose/
pa postavi tamo pitanje, tamo ima dosta učesnika koji znaju više o toj temi...
 
Odg: predlog za dobru traktorsku kosu

ja sam kosio sa zadnjom oltovom i mogu ti reci da to ne uzimas ni za zivu glavu :nono:
sad imam rotacionu poljsku 165 i nju sam vukao ranije sa rakovicom 60, sad sa tafeom 5900

i kod mene ima dosta sto bi rekli prdolesnica i skrsivratina a ljudi sa ferdzom 539 kose sa poljskim 135 bez problema, samo mora pazljivo u transporu jer imaju krak - pravi moment
 
Odg: predlog za dobru traktorsku kosu

I kod nas 539+poljakinja 135 super kombinacija.Radi cetvrtu sezonu bez problema.
 
Odg: predlog za dobru traktorsku kosu

Moj zet u Bijeljini kupio za 650 evra Claas 165-cu, polovna, perfektno stanje. Ima prenos preko kardana i zupčanika, nema remenja, ima integrisanu lamelu pa se s njom moze koristiti i običan kardan, mada je na njoj došao i originalni Claas kardan. Pokosio je oko 10ha s njom prvih par dana nakon kupovine, kosa perfektna. Ako mozes kako takvu nabaviti, ostaćeš sretan s njom.
 
ljudi našo sam neku LPD roto kosu sa 3 trouglasta diska 180cm e pa vas pitam zna li neko koja je to firma i kako su se pokazale
 
zna li ko,ima li rotaciona kosa 2m ili 2,15 ma izmedju 195 i 215,mnogi me ubjedjuj da nema rotaljke vece od 185
 
Ja imam 2.2m, naravno da postoje i veće kose,
ali nisi dobro postavio pitanje, htio si pitat da li ima bubnjastih većih, jel?
 
koliko zmam ima tih dupleksa dve vrste:Sa duplim nozevima i sa jednim nozom i siljcima(rade siljci levo desno)Mislim da je ova za nase uslove bolja sa jednim nozom,Skupe su ove kose 50e komad pa kad ti treba dve ::lose::
 
Ja radim sa 539 i poljakinjom 165,ide ferga ko lud. A pre poljske sam imao imt bocnu (vibracionu) i lepo je radila samo mi je bila spora(prodao sam je u Bresno Polje) dok ovom 10 jutara uradim od zajebacije.
 
verovatno poljska rotaciona, ja sam radio sa takvom poljskom od 1,65m sa 539 sve je lepo dok ne naidje brdo, a onda 3 spora hoce traktor da prsne :udri:!po meni za tebe je najbolja kosa dupleks dubrava.
 
Nazad
Vrh