Asocijacija udruzenje poljoprivrednika

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.501
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Ja slabo znam sta o ovom udruzenju,onaj ko sigurno zna jeste clan MiroslavJovanovic78.
Ja samo da pitam jeste li za da napravimo listu nas forumasa koji mozemo biti clanovi,a o pogodnostima koje cemo imati kao clanovi moze nam vise reci doticni clan.
 
biću odsutan do večeras,idem sa bratom na piće danas mu rođendan pa moram sad da idem.North army ti objasni pošto sam i ja tebi a ja kad se vratim ja ću se uključiti u diskusiju.moram-znaš kako je.brat je brat :ppozdrav: :ppozdrav:popićemo pivo i umesto tebe :ppozdrav:
 
Ovo udruzenje vec postoji,ima oko 50 000 clanova.
Znam da se clanarina placa 1000din,gorivo na manje kolicine je 90din,a preko 3000l je 80din.Gorivo je na NIS-ovim pumpama,ono sto mi je rekao imenjak jeste da se samo ponese broj koji se dobije od udruzenja i da se na pumpi automatski placa niza cena.

Udruzenje nastupa pred ministarstvom kolektivno po svim pitanjime od cene njihove do cene nase robe.
 
North ARMY je napisao(la):
Ovo udruzenje vec postoji,ima oko 50 000 clanova.
Znam da se clanarina placa 1000din,gorivo na manje kolicine je 90din,a preko 3000l je 80din.Gorivo je na NIS-ovim pumpama,ono sto mi je rekao imenjak jeste da se samo ponese broj koji se dobije od udruzenja i da se na pumpi automatski placa niza cena.

Udruzenje nastupa pred ministarstvom kolektivno po svim pitanjime od cene njihove do cene nase robe.
I ti računi su važeći kada se predaju za subvenciju ili refakciju.
 
Asocijacija je udruženje svih udruženja.
Da bi ušli u asocijaciju ne možete kao pojedinac nego samo kao član nekog polj. udruženja.
Zato bi trebali u svakom selu da se napravi udruženje i da u takvoj formi uđu u asocijaciju.
Ja sam zimus planirao da organizujem u mom mestu udruženj samo sa namerom da uđemo u asocijaciju,nažalost ništa za sada nismo uradili.
Ovo što sam naveo kako funkcioniše asocijacija je kako su meni objasnili iz asocijacije,da li je baš tako ne znam.
 
Odlicno,ce se registrujemo mi forumasi kao udruzenje neko,pa cemo se prikljuciti.
Nadam se da cemo nekako moci da sakupimo koji ::novac:: cisto ako zatreba da se plati registracija naseg udruzenja.
 
North ARMY je napisao(la):
Ovo udruzenje vec postoji,ima oko 50 000 clanova.
Znam da se clanarina placa 1000din,gorivo na manje kolicine je 90din,a preko 3000l je 80din.Gorivo je na NIS-ovim pumpama,ono sto mi je rekao imenjak jeste da se samo ponese broj koji se dobije od udruzenja i da se na pumpi automatski placa niza cena.

Udruzenje nastupa pred ministarstvom kolektivno po svim pitanjime od cene njihove do cene nase robe.
jel ste vi citali moje postove oko udruzenja?
 
North ARMY je napisao(la):
Odlicno,ce se registrujemo mi forumasi kao udruzenje neko,pa cemo se prikljuciti.
Nadam se da cemo nekako moci da sakupimo koji ::novac:: cisto ako zatreba da se plati registracija naseg udruzenja.
Kishrobert je pisao o troškovima koji su potrebni za registraciju.
 
i o tome i o pristupu asocijiaciji i koje ona donosi pogodnosti.ako se misli na apv,onda je nafta,uvek 4,8 din jeftinija od prodajne bez obzira na kolicinu koja se uzme.
clanarina ce tek od sada biti 15000 din na godisnjem nivou prema asocijaciji od svakog udruzenja.
 
North ARMY je napisao(la):
Odlicno,ce se registrujemo mi forumasi kao udruzenje neko,pa cemo se prikljuciti.
Nadam se da cemo nekako moci da sakupimo koji ::novac:: cisto ako zatreba da se plati registracija naseg udruzenja.
pitao sam ja i za poljoinfo forum,čovek je rekao da nije problem.članarina na godišnjem nivou je 1000dinara.eto član udruženja je i ljusha pa može i on dati koju korisnu informaciju ako nekog nešto zanima.u suštini radi se o tome da samo udruženi možemo nastupati lakše na tržištu,kako da prodamo svoju robu,tako i da nastupimo pred državom tj.ministarstvom.ja to podržavam i ja sam se prijavio jer pojedinac stvarno nemože ništa da uradi jer kad neko istupi ispred kolektiva(udruženja)i to je onda druga priča.kako su mi objasnili dobrodošli su svi koji imaju veze sa poljoprivredom pa čak poljoinfo forum kao celina.uostalom i ljudi iz ministarstva su zagovarali i pričali da treba da se organizujemo u udruženja jer će nam biti mnogo lakše da se izborimo za svoja prava,cene,repromaterijal itd. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1275858724[/time]
_________________________________________________
Zoran Kostović je napisao(la):
Znači samo Vojvodina...
nije samo vojvodina,kako su mi rekli ovo je udruženje za celu srbiju
 
Dobro bi bilo da postaviš link sa statutom asocijacije, i da postaviš kontakt tel/mejl.
 
Evo i mene...struja u Laćarku nestaje svakih 15min. :zli:
Za sada znam za pogodnosti za gorivo koje ste već naveli.
Mogao se uzeti kukuruz od robnih rezervi paritet 1-1 da se vrati na jesen potrebna je samo bankarska garancija.Ne znam dali je još aktuelno.
Organizacija se zove Asocijacija poljoprivrednika Srbije.
Sva udruženja mogu da budu članovi
 
Nazad
Vrh