Balirka

Ne boja nije fabricka, po mojoj proceni farbano pre 2-3 godine. Tocak sam skinuo jer sam na felni video pukotinu kod rupa za srafove pa sam to preradio i stavio novu sredinu od plocevine 8mm tako da je sad razmak izmedju tocka i lancanika veci za oko 15-20 mm. Nadam se da se nece tako lako puniti blatom ako me uhvati kisa negde...
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236450453[/time]_________________________________________________
Rotaciona kosacica je sad farbana, njoj je samo farba falila... nju sam isto sad trampio kad i balirku!
 
Tenutno imam WELGER AP 45 dosad je radila super ali hocemo da je mjenjamo za vecu

sta mislite sta da izaberem osim lifam i poljostroj one ne dolaze u obzir ::namigivanje::
 
Za markant nemam pojma ali prošle godine je bila jedna DOMINANT uvezena iz švabije sa belim poklopcem "zver" od mašine za oko 7000€ extra stanje !
 
Imam Massey Ferguson 124 Kod mene je 2 sezone.Vucem je Rakovicom 65 cini mi se da ima spori kardan,pa je uglavnom 3 spora.Da li je neko vukao sa 539 i kako se ponasa kod mene nije svugde ravan teren (okolina Nisa).Nije bilo kvarova (hvala bogu) i kako je sa rez delovima? Jedino sto je omasivala vezivanje na jednu stranu, menjali smo vezivo onda radi pa opet ne radi pa u krug.Ima planetarce,sta moze biti uzrok?Dali da je prodajem pa da uzimam neki Internacional i kakve su one?
 
ja imam 2 kom massey ferguson,ali model 120,napresovale su i boga i oca,mislim da ih prodam da uzmem ili jd ili welgera.
a te international,riviere casalis,kirgistan....se mani(po meni)
za welgera imas delove maltene na svakoj trafici.
 
Ako hoces manju presu onda Welger 45
ali steta ti je vuci maleno onda John Derre vece ili Class Markant
 
da a jel vi znate koliko je osnovni remont za velger oko 200e a za poljostroj 100 ,ja imam poljostrojovu ovo je 10god i nikad ništa nisam imao svake godine serviser vidi jel sve u redu i samo gas
 
uradis veliki remont,i picis narednih 100000 bala.
koju ces upresovati za narednih 5 godina.
posto verujem da nigde vise nema velikih uisluga u presovanju.
 
slabo je sa uslugama bar kod mene zato lepo serviser uradi remont i radim samo moje
 
neznam sta reci i ja imam poljostroj balirku kupio je novu 99 godine u jesen bilo je par kvarova ali nista strasno,sto se tice vezivanja zadovoljan i posle 10 sezona a bogami i naradi se u sezoni, samo meni izlupam oko 4000 bala slame i imam 9 jutara deteline kazi u proseku po 150 po jutru plus 4 kosenja, to je samo meni plus usluge.
Kad smo vec kod balirka ko koji kanap koristi i gde ga kupuje?
 
kishr kupi welgerku ali nemoj manju od 61. jer su najbolje u radu tihe i lepe bale pravi,i najlakse odrzavanje a nisu skupe do 3000 eura.
 
zivice zaboravio si i najskupčje održavanje
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237744685[/time]_________________________________________________
dragane ja koristim original klasov kanap tip 400 jeste da je za 200din skuplji u odnosu na ostale ali jako je dobar kvalitet samo nastavljaš kanap i gas
 
sto se tice usluznog presanja nema bolje od 52 jer ima prikladne velicine bale ::namigivanje::
evo ja prodajem internacionalku.



 
ja imam claas malu markant 40 i uopste nije losa po meni mozda je neko ima?? ? bale nisu velike onako solidne a ide ko luda veze extra i bas je laka za odrzavanje prosle godine sam menjao lagere kod ovna sto presuje i nista vise samo ubacis konac i baliras mozda na hiljadu bala izbaci 2 3 odvezane!!!a tu jedan iz mog sela kupio je rolo balirku i video sam je u super je stanju iz francuske uvezena platio je samo 2700evra a balirka je super bombona...
 
Nazad
Vrh