Balirka

Ma moj kum ima isto tu Poljostroj balirku, i stalno ima taj isti problem...
 
Dragan18 je napisao(la):
sto se tice poljostroja moj stric ju je kupio 98 godine i oduvek mu jedna strana slabije nabija masu i bale su iskosene ...... to se desava ma kako ti nju nastelovao.. e sad dal je to neka fabricka greska .. pitanje je....
noz je tup,tj jedan od nozeva, dal na klipu ili fixni je tup.
neka ih naostri i sve ce biti ok.
 
Kose bale imaju sve prese sa dodavačima u vidu vila (Class , Poljostroj ... ) , dok dodavač u vidu beskrajnog zavrtnja (spirale) taj problem nemaju jer se masa ravnomernije ugurava (kontinualno zavojnica ubacuje) prese ( Welger , Poljske , JD ...) .
Taj problem se jednostavno može rešiti vožnjom tako da masa ulazi bliže desnoj strani prese , prebacivanjem osovinice na dodavaču u drugi položaj , pravilnim podešavanjem udaljenosti vila od kanala i podesiti brzinu tako da presa bude uvek "natovarena" (dešava se kad nema dovoljno mase ) Presu držati sa 540 o/min.
Ovo je sve isprobano i nema problema ni u senu ! :cao:


Inači klip udara u igle ako se susretnu , na većini presa sistem zaštite neradi treba ga redovno izduvavati i prskati sa VD40 (ni kod mene nije radio pravilno , ali primećeno i kvar otklonjen) ! :nono:
Ali i masa može da polomi igle , ali retko (stabljika kukuruza ).
 
kiki je u pravu ja imam poljostroj 10 godina ,svasta mi se desavalo ,nozevi ostri da nema lufta sve ustimano kako treba i dovoljno mase sijena deteline itd i onda ide ::namigivanje::
 
ja imam poljostrojovu i radi kao sat pa čak i kukuruzovinu i svake godine mi dolazi serviser iz poljostroja i za 100e sve uradi ako nekog zanima broj neka se javi radi i klasove
 
Iz Poljostroja su dolazili u selo kod nekog tipa u garantnom roku polomili 3 para igala i nisu ni našli kvar (naravno nisu sigurno svi serviseri isti).
Tip popizdi i kupi polovnu manju Claasovu presu. A ovu proda ! :zli:
Imam ja dr. za prese , iz Ade mityoo ga zna sigurno . Ako on nemože da popravi onda je to za otpad. Radi čovek i prepravke i dorade...
 
tvoja volja ali ovaj meni svake godine za 100e pretrese celu presu i nema problema samo gas
 
Kiki pogresio si! Nije doktor vec je apotekar( bar sto se cena tice) ali zna znanje! Mislio si sigurno na Botosa?! :cao:
 
Da... na njega sam zaboravio a on je samo jednu ulicu vislje od mene... Nego neidem kod coveka jer uglavnom popravljam sve sam nego delove kupujem pa vise poznajem ljude koji prodaju delove!
 
Onda znam gde stanuješ (ti ili starac ) . Od skele skreneš kod groblja i prva desno sa desne strane negde na sredini (u ulici dosta loš asfalt mislim za Adu) ! :cao:
 
Nazad
Vrh