Balirka

mityoo je napisao(la):
NA molim te objasni ljudima kakve ovaj tvoj post ima veze sa diskusijom? Jesi pijan il si jeo bunike? :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
verovatno hoce da kaze da kada se promene svi lancanici i lanci to je vec druga presa. Zar ne NA? Koliko je to isplativo i neophodno na svakh 50-60 000 bala? Meni je to na oko tri sezone, nekome verovatno i na manje. :nono: ::novac::Ne znam za Lifama ali ne verujem da im je kvalitet bas toliko los.
 
verovatno hoce da kaze da kada se promene svi lancanici i lanci to je vec druga presa. Zar ne NA? [/quote]

tako je torpedo,kad sve menjas na njoj neces imati problema ni sanse kad se iznjaka da dodje do lufta pa pukne nesto....
 
Baš na to Pobeda je bila u sklopu Poljostroja , nekad . Da sad je odvojeno , ne mislim na sadašnje poljostrojeve (ako si video na sajmu znaš o čemu pričam - farba preko tavat masti) .
Čak sam čuo sad nedavno da Poljostroj kupuje stare reduktore sa presa prefarba (bez remonta) i ugrađuje u nove mašine ! :cao:
 
Starije Poljostroj su bile neuporedivo bolje od današnjih, ali ipak u baliranju kukurzovine pored Lifama nisu imale šta da traže.
 
Meni se svidja to sto su igle od kovanog celika! Nadam se da se nece tako lako polomiti sto sam vidjao kod livenih i aluminijumskih igala!
 
Izgleda da ni na mojoj nije ranije bilo problema jer izgledaju kao da su fabricke! Inace cela masina je jako ocuvana jedino fali pokoji zastitni lim i onaj tocak sto je na pikapu sa strane ali kazu da to ni netreba jer druge balirke to ni nemaju! I treba da zamenim bixnu na zamajcu na kojoj se zamajac vrti kad okida stifr jer u njoj ima lufta pa se zamajac malo klima!
 
kakve god da su igle ako preskoci paljenje klip i masa ce ih polupati, bile celicne ili ne. Ima li na Lifamovoj kocnica koja zaustavlja klip da ne udari u igle?
 
Imam je i ja na New holland, nije mi jasno (nadam se da nikada necu ni saznati) kako onda iskrive igle osim ako nisu dobro ucvrscene i nacentrirane sto ne sme da se desi. Jedino ako uvuce neki cvrst predmet?
 
znam da ih masa iskrivi, klip nema kontakta sa iglama jer prolaze kroz njega. A ni to ne moze da se desi ako kocnica odradi svoj posao, tj. zaustavi klip. Cugi rece da Lifam ima tu "kocnicu" pa sam se samo pitao zasto se desava da ipak iskrive igle na Lifamu.(Ima kod mene jedan u selu, vecito ima problema sa iglama na Lifamu)
 
Moguće da mu brava ne radi, znači ili je nešta slomljeno ili nije podešena kako treba.
Evo kako to radi. :cao:
 
isto princip je i na mojoj New Holland. Ne znam sta je kod njega, podalje je od mene tako da nikada nisam gledao, ali malo, malo cujem iskrivio igle. Mada to i nije tako lose, :zli: njegove musterije prelaze meni ::novac:: ::novac:: :zli:
 
sto se tice poljostroja moj stric ju je kupio 98 godine i oduvek mu jedna strana slabije nabija masu i bale su iskosene ...... to se desava ma kako ti nju nastelovao.. e sad dal je to neka fabricka greska .. pitanje je....
 
Nazad
Vrh