Balirka

To je najvise sto smo ikada natovarili-drugaru sam izbalirao soju za grejanje i posto ga je mrzelo da se voza sa prikolicama on je tovario koliko god moze da stane! Tovareno je naravno levatorom za bale... Kada smo isli kroz selo, morali smo sve zice da zadizemo vilama da prodjemo!!! :D
 
Mi max. 7 redi bala iznad sanduka ni red vise, cak je i ovo negde kriticno.... zice se samo ljuljaju
 
Ja sam vukao u Temerin bratu isto bale soje-mislim da je bio 7 ili 8 redi iznad sanduka-ja se zaleteo kroz ceo Temerin, ni ne gledam jer znam da kod mene u selu mogu opusteno da prodjem! Kada sam se ja okrenuo, a zamnom se pola zica njisu lagano. Ajao! Tada sam malo smanjio dozivljaj pa sam obracao paznju malo vise..
 
U momselu covjek uzeo dvije zadnje osovine od lade, kojekakvih sinja i napravio tandem prikolicu samo za voziti bale. Prikolica je sira od osovina na svaku stranu 10-20cm a tovarni prostor dugacak 4m ili cak i duzi. Slazu ju 3-4m u visinu i 539 ju ni ne osjeti punu. Cjelo ljeto jedno vozili bales njom i poceli i drugi ljudi praviti takve prikolice ;) Bolje od ovih dvoosovinki koje se ovako natovarene po vagasima mogu i prevaliti.
 
Prikolica na koju staje blizu 400 bala deteline ::namigivanje::

r2rrli.jpg
 
Od tog niže ne može odprilike je nekih 70cm , pod je nagnut prema unutra . To je prikolica od jednog poznanika inače je od nekog hedera .
 
interesuje me da li znate gde se mogu naci kvalitetni rasspe vezaci za kupiti? imam presu italijanske proizvodnje (Antonio Farina, succesori italo-swizzera, bologna), i dotrajali su mi vezaci. presa je stara otprilike 20 godina. problem je sto na netu ne mogu nista pronaci o ovoj firmi, a video sam u ovoj temi te vezace na lifamovoj presi koji su prema slici identicni onima na mojoj presi. da li postoji nekoliko verzija tih vezaca, tj kako da znam koji je tip i to tako... ajd ako ko sta moze pomoci...
 
hvala ljudi na dosadasnjim odgovorima, pisite i dalje ako doznate sta... a kakvo je stanje sa kvalitetom tih delova? :)
 
EMSAD@
Ta nemoj vikati.Kad pises velikim slovima to se smatra vikanjem.Ali oprasta ti se ovaj put.
 
Bobo je napisao(la):
U momselu covjek uzeo dvije zadnje osovine od lade, kojekakvih sinja i napravio tandem prikolicu samo za voziti bale. Prikolica je sira od osovina na svaku stranu 10-20cm a tovarni prostor dugacak 4m ili cak i duzi. Slazu ju 3-4m u visinu i 539 ju ni ne osjeti punu. Cjelo ljeto jedno vozili bales njom i poceli i drugi ljudi praviti takve prikolice ;) Bolje od ovih dvoosovinki koje se ovako natovarene po vagasima mogu i prevaliti.
jel bi mogao to da slikas i stavis sliku kako izgleda ta prikolica ,hvala :ppozdrav:
 
Bobo je napisao(la):
U momselu covjek uzeo dvije zadnje osovine od lade, kojekakvih sinja i napravio tandem prikolicu samo za voziti bale. Prikolica je sira od osovina na svaku stranu 10-20cm a tovarni prostor dugacak 4m ili cak i duzi. Slazu ju 3-4m u visinu i 539 ju ni ne osjeti punu. Cjelo ljeto jedno vozili bales njom i poceli i drugi ljudi praviti takve prikolice ;) Bolje od ovih dvoosovinki koje se ovako natovarene po vagasima mogu i prevaliti.
Stvarno.de slikaj tu prikolicu ima jos zainteresovanih....hvala. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh