Balirka

Te vinkle sa strane služe da bi se povećao pritisak u tunelu i ni za šta više.
 
pa sa cim da je vucem ? prebacio sam na rusu obrtaje na 1000 kardana pa sam vozio maltene na leru oko 1100 -1200 obrtaja motora..
 
Ima li neko iskustva u radu sa presom za okrugle bale WELGER rp 15s? Da li neko ima uputstvo za rukovanje? Je li bolje bale vezivati u kanap ili mrežicu? Gde mogu da nabavim mrežicu za uvijanje bala? HVALA!
 
pa ne presujem drvece , a i idem sporije i presujem samo ono sto je SUVO , a to sto navodis je kad presujes vlazno seno,detelinu... :ppozdrav:
 
četiri hrasta je napisao(la):
Ima li neko iskustva u radu sa presom za okrugle bale WELGER rp 15s? Da li neko ima uputstvo za rukovanje? Je li bolje bale vezivati u kanap ili mrežicu? Gde mogu da nabavim mrežicu za uvijanje bala? HVALA!
Ja znam gde ima mrežica,nego ti kaži lokaciju i pol da znamo šta si mister ili miss.
 
Evo malo slika mojih sprava. Presa je kod mene od 2001. godine i uradila je oko 200000 bala uz par sitnijih kvarova i jedan generalni remont. Realan kapacitet para sa kojim radim je oko 350 bala/1h slame duzine bale oko 95 cm radi lakseg uklapanja, tezine i do 20 kg (tako da se ne mogu vile zabosti u balu) Kapacitet u detelini je do 300 bala/1h. Koristim madjarski kanap svetlo plavi u klupcadima od 5 kg (identicnog kvaliteta kao CLAAS original) tipa 350 ili 400. Baliram sebi i usluzno. Svaki cigan svoga konja 'fali tako da se u tu tematiku necu upustati ali znam kada bih opet kupovao presu da bi to bila CLAAS MARKANT 65!







 
tibor je napisao(la):
četiri hrasta je napisao(la):
Ima li neko iskustva u radu sa presom za okrugle bale WELGER rp 15s? Da li neko ima uputstvo za rukovanje? Je li bolje bale vezivati u kanap ili mrežicu? Gde mogu da nabavim mrežicu za uvijanje bala? HVALA!
Ja znam gde ima mrežica,nego ti kaži lokaciju i pol da znamo šta si mister ili miss.
Tako je Tibore....kontaktiramo sa 4 drveta??!! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
PIFTA je napisao(la):
@Bubu koliko vidim vi ste jos ludji od nas ovde kada je u pitanju vuca bala ::svaka cast::
I mi tovarimo, ali ovo kod mene u ulicu nemere... Ili posle dolaze komšije da te tuku što im neradi telefon, kablovska, internet.... ::samo bes::
 
Nazad
Vrh