Balirka

nije da se falim al presa me sluzi odlicno niti me petljaci zajebavaju stvarno super radi nikaki problema nisam imao nadam se da necu ni imati. ta presa nije puno radila a neradi ni kod mene bog zna koliko mozda godisnje sto ispresam 6000 bala ona sa njive ide odma u supi i tako da je u perfektnom stanju

Post je spojen: [time]1262561715[/time]
_________________________________________________
ako nekoga nesto interesuej na presi mogu mu poslikati nije problem i da zaboravio sam reci moja je na zubcanike nije na lance puno su bolji zupcanici od lanaca
 
e za ucinak ti stvarno nezna posto ja nezurim platio sma je pre 4god 3.500€ u Doljnjoj bebrini to ti je kod Slavonskog broda
 
Dejann je napisao(la):
ja sam kupio pre 2 god. Klaas markant 40 skroz lose se dokazala :udri: ::lose::, a uopste nije mnogo radila , a sada koristim opet poljstroj mnogo bolja je od Klaas
a poljostroj ti radi po klasovoj licenci imam i ja poljostrojovu za 100e mi dođe serviser i pretrese je celu svake godine i samo teraj
 
ako nekoga nesto interesuej na presi mogu mu poslikati nije problem i da zaboravio sam reci moja je na zubcanike nije na lance puno su bolji zupcanici od lanaca
[/quote]
Baš i nisi u pravu što se tiče pogona na zupčanike.Prostom računicom koliko koštaju šestougaone osovine i zupčanici kada puknu ili se zajedu i okrune a koliko košta metar lanca?
 
na sta ima jedan u selu na lance welgericu i stalno ga jebu lanci ili pucaju ili spadnu sto pizdarija, a kod mene samo teraj i vodi racuna o presi i nemas brige to i on covek reko da su bolje na zupcanike a i kada sam je kupovo bila je jedna na lance jedna na zupcanike ova na lance kostala 3.100€ a moja 3.500 samo zato sto imaju zupcanici nemoj je siliti i nemas brige
 
Matić je napisao(la):
ako nekoga nesto interesuej na presi mogu mu poslikati nije problem i da zaboravio sam reci moja je na zubcanike nije na lance puno su bolji zupcanici od lanaca
Baš i nisi u pravu što se tiče pogona na zupčanike.Prostom računicom koliko koštaju šestougaone osovine i zupčanici kada puknu ili se zajedu i okrune a koliko košta metar lanca?
[/quote]
Ja sam za 4 god. na W52 tolko potrošio zupčanike,da mi je više isplatilo da prodam ,nego da menjam.
 
Tibore vidim da imas w63 a hvalis w61,da li mozes da kazes koje su razlike.
A evo je i moje.
14scxi0.jpg

Welger ap63
 
radovan@61-ca malko manja ,manja kilaža,pravi manje bale.W63 pravi velike bale,ima veliki učinak, pa samim stim moraš gušče redove grabiti da bi radio kako treba,inače ne napuni kanal do vrha i ne tera onu zvezdu za okidanje.
Ps.Vidim da imaš hidraulični pogon na zamajcu ,imaš li možda katapult?Fabrički ima ugrađen hidraulični pikap i hidraulično pomeranja rude na W63 al kod tebe ne vidim .Možda si skinuo?
 
@tibor,kada smo je kupovali katapult je vec bio skinut,a nije nam ni trebao.klip za podizanje pick-up uredjaja sam skinuo ja sa njim samo zaje......a,a rudu nisam dirao.
da li ti je pick-up ubrzan?na snimku kao da ide brze od mog,ili mi se cini.
 
radovanp je napisao(la):
@tibor,kada smo je kupovali katapult je vec bio skinut,a nije nam ni trebao.klip za podizanje pick-up uredjaja sam skinuo ja sa njim samo zaje......a,a rudu nisam dirao.
da li ti je pick-up ubrzan?na snimku kao da ide brze od mog,ili mi se cini.
Klip na pikapu zamenio za jedno četri puta debljim klipom,ovako sporije diže al je preciznjije.Pikap sam ubrzao tako što menjam lančanike.Ima tri veličine,največi je sa 27 zubaca .U slami stavljam najmanji.
278245.jpg

278283.jpg

Klip na pick-up-u
278285.jpg
 
Ima li ko iskustva sa Welger AP 41, imam je 6 godina, ali kao laik koji je otisao da kupi presu, prvu u mom kraju, nisam imao pojma niti kome da se obratim, cuo za Welger pa to i kupio.
Svidja mi se zato sto ima male bale, lake za manipulaciju jer sam kupio presu sebi da olaksam posao a ne da se kilavim.
No interesuje me da li u izlaznom tunelu trebaju da stoje ili ne one bocne vinkle sa obe strane, mislim da je to zbog upravljanja bale .
Hvala na dodatne komentare o ovoj presi Welger AP 41.
 
Nazad
Vrh