Balirka

Zdravo, Pocetnik sam, i ako moze pomoc. Koju balirku moze da vozi traktor IMT 539. Daj koji savjet?

Hvala
 
ja vozim poljostrojovu sa 539 i bez problema ide a i delovi za poljostrojovu presu su džabe
 
Hvala vam.

Mozda nekad vas pocastim picem. U svakom slucaju hvala vam od mene i mnoge druge raje kojoj pomazete. Bas ste super.

Sve naj bolje.
 
pozdrav za sve clanove sa 539 vucem massey-ferguson bez problema vece otkose 3 sporom manje otkose i slemu 1 brzom inace tunel je 50 cm
 
Pa sad male JD imaju manu da im se vezač ne može može baš dugo podešavati (kao npr. Z-241 Poljska) nego se neki delovi moraju kupiti nema popravke .
 
Ljudi ako nemate godisnje 100 000 bala da presujete ne uzimajte JD i velike prese. za manje potrebe su sasvim dovoljne Lifam ili poljostroj. Ja licno imam lifamovu presu i prezadovoljan sam tuce i ona da ne moze da se stigne uvesti ,jeftini delovi i lako ih je nabaviti . Sta kad na JD ode sestougaoni lezaj ? a treba original i samo original se moze namontirati ... od cene ima jaja da ti otpadnu
 
JA imam dve Massey Ferguson 124 ... evo jedne slicice
w9dtly.jpg
 
Evo i moje balirke Welger AP 52 super sam zadovoljan nikakvi problema nemam kupio sam je pre 4god. ni jedan saraf nisam taknio samo daj spage i po gasu vucem je najvise sa IMT 539
2e2h2k6.jpg
 
IMT i ZMAJ
Dobra spravica,lagana i pomalo nezna.Terao 4 god. uradio preko 200 hiljadu bala,max 340 bali na sat slame duž.1met.
Posto 4 god. ni jedan šraf nisi taknuo,krajnje vreme da obratiš pažnju na neke stvari ,da ne bude kasno.
 
~Kiki~ je napisao(la):
Svako svog konja hvali , ali mislim da Claas Markant 50 nije ništa veći od 40 . Novija je , može se naći do 3500€ .
Da kačiš i nemisliš 5 god. :cao:
Kako nije veca 50tka?Ja imam godinu dana claas CONSTANT 50,pa gledao sam ima samo jedna 40ka kod nas.Pa sve je vece i bale naravno.Slazem se sa draganom 69 da nije za kukuruzovinuA u ostalom koja je za to?Na zapadu se to ne radi.Jedino john deer prese nesto"lakse"to rade zato sto su vezaci gore,a welger i claas imaju dole vezace pa ta masa skine kanap,malo su to"fine"prese.Priznajem da nije mnogo mocna,ali ako detelinu radi trecom sporom sa imt 540(gume 12.4-2:cool:onda mislim da je to solidno.U dobrom je stanju,kraljevacki kanap TIP-500 i napred.Vidim da ste i to komentarisali,gde da gledam na njoj koje je godiste.Nema na felni,ne vidim na diferencijalu.....??Naravno i ja stalno problema sa radnicima za utovar oko cene,tezine bale itd.itd. ::lose:: :ppozdrav:
 
Radi Welger kukuruzovinu samo tako.Dugogodišnje iskustvo u radu sa Welgerom mi daje za pravo da kažem da treba znati voziti u baliranju kukuruzovine jer ima jedna veoma prosta caka.
 
Ma sta je znam jednom sam samo preso kukuruzovinu i dobro je isla sada sam je opro podmazo prekontroliso dosuo ulja i tako evo iskopo sam jos par slika
j5in1u.jpg

30ii42p.jpg

Post je spojen: [time]1262530081[/time]
_________________________________________________
Hvala vam na pohvalama
 
Nazad
Vrh