Balirka

Koja je cena novih balirki ?
 
Jedan majtor ima običaj da kaže Welger je jako dobra presa dok se ne pokvari , a posle dobro zavuci ruku u džep .
 
Kupio sam welgericu 61 pre pet godina svake godine ispresujem oko 25000 bala sem nozeva nista nisam menjao a ni to nebi da ne pokupi zicu od sunca, koliko sam se ja raspitivao delovi su jednako skupi kao i za sve prese
 
61-ca je najuspelija serija,samo sto su matore,kad bi pravili,ja bi jos jednom uzeo.
 
gde pise godina proizvodnje sem na felnama
Post je spojen: [time]1258039414[/time]
_________________________________________________
nisu presudne godine kod mene u selu ima jedna 61d novija od moje botos nije mogao da je resi nije dobra
Post je spojen: [time]1258039484[/time]
_________________________________________________
jel presuje neko kukuruzovinu sa welgericom
 
Pa ako uzimaš kod istog prodavca ili proizvođača , neće bit da su cene iste .
 
Godište na Welger presama može da se vidi na centralnom pogonskom kućištu.Podigne se hauba i sa unutrašnje strane postoji odlivak sa tačnim danom,mesecem i godinom proizvodnje.Takođe može da se vidi i na lančaniku pogona vezača(onaj što stoji na osovini prvog dodavača).
Može da se presuje sve živo sa njima jer ne postoji nešto što ne može da veže.Po meni najbolja Welger presa je AP-63 tj.pravo savršenstvo od prese,ceo pogon joj odrađuju zupčanici,ne može da preskoči paljenje,novi tip vezača.Treba izbegavati one novijeg datuma sa pogonima preko šestougaonih osovina zbog toga što nikada nećete biti mirni sa tim pogonima zbog zajedanja tih osovina a i samih kućišta koja su malo poskupa.
 
jeste moze da veze sve zivo a kad obidjes 1 krug u kukuruzovini pa namota uzicu na drzac kad budem presovao sledece godine kukuruzovinu zvacu te da mi pokazes maticu
 
nikola indjija je napisao(la):
jeste moze da veze sve zivo a kad obidjes 1 krug u kukuruzovini pa namota uzicu na drzac kad budem presovao sledece godine kukuruzovinu zvacu te da mi pokazes maticu
Ako ti namotava uzicu na držač ili ti je prestegnuta uzica ili preotpuštena pa ti pravi probleme.Kukuruzovina nije nikakav bauk za presovanje pogotovo sa 61.Nije nikakav problem rado ću ti pokazati kako se vozi 61 :D
 
Pozdrav svima! vidim da ste obavesteni osvemu i svacemu.
Moj problem je sledeci: Imam staru balirku rivieru casalis
ko zna koji model ( veliki tocak na reduktoru je sa strane) i usled prejakog osiguraca koji nije pukao na vreme, pukao je diferencijal u param parcad. Da li neko zna da postoji negde neki slobodan jer mislim da varenje starog ne bi bilo dobro resenje.?
 
Ja sam zavario na Someki -m14 i drzi. Za polovno su mi trazili 700Eura.Neznam koliko bi kostalo livenje novog ali ovako je ok -za sada :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh