Balirka

Moraš proveriti da li ti nosač noža pravilno podešen jer je to često uzrok da kanap ostane na kuki za vezivanje
 
@ Matic,

puno hvala na informacijama. A da ti pravo kazem, ne razumijem se bas nesto u balirke, to me je komsija pitao da priupitam ovde, a poslije se on vec nekako snasao, tako da hvala jos jednom...
 
ona rascepka sto ide kroz patka i kuku za vezivanje je malo virila i kad se patak okrece za 360 stepeni zakaci i spagu pa ostaje na patku .... kucnuo sam je nazad i radi bez problema
:D
Post je spojen: [time]1250012549[/time]
_________________________________________________
kanap je drvoplast tip 500 i i uzeo sam neki kanap iz lebana tip 320 ..sad veze odlicno.. od 130 bala koje sam pre neki dan presovao ni jednu nije razvezala..
 
Dragan18 je napisao(la):
ona rascepka sto ide kroz patka i kuku za vezivanje je malo virila i kad se patak okrece za 360 stepeni zakaci i spagu pa ostaje na patku .... kucnuo sam je nazad i radi bez problema
:D
Post je spojen: [time]1250012549[/time]
_________________________________________________
kanap je drvoplast tip 500 i i uzeo sam neki kanap iz lebana tip 320 ..sad veze odlicno.. od 130 bala koje sam pre neki dan presovao ni jednu nije razvezala..
Samo kad je reseno! :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Da li se kod balirke moze smanjiti velicina bale, tj. skratiti kanap, ili se samo smanji masa u bali, tj. manje se nabije? Mozda je glupo pitanje, ali me zanima.
 
To sam i ja mislio do sada, dok mi juce neki covek ne rece da je jedino moguce da se samo smanji masa bali. :D.
 
Naravno da ce se smanjiti masa bali ako je skratis ili popustis pa bude slabije sabijena. Sto se tice podesavanja tezine bale, sam si rekao: moze se bala produziti/skratiti ili zategnuti/popustiti. Ja neznam drugi nacin... :ppozdrav:
 
todor je napisao(la):
milanso je napisao(la):
To sam i ja mislio do sada, dok mi juce neki covek ne rece da je jedino moguce da se samo smanji masa bali. :D.
koju ti presu imaš
Nemam ja presu, nego smo ovako nesto pricali. On kaze da se na presi ne moze smanjiti format, odnosno dimenzije bale, vec se samo moze manje, ili vise sabiti. Ja sam pocetnik u svemu tome, pa se nisam hteo praviti pametan, pa sam zato pitao :sta:.
 
Znao sam ja to, nego me taj "iskusni" poloprivrednik zbunio, ja reko posto je stariji covek, pa sam mozda ziveo u zabludi ::lose::.
 
ima kod nas,kupljena je pre xxx godina,na licitaciji,covek za sebe radi,kaze da je sa njom zadovoljan.
kupljena je za nekih 2500e.
 
ja sam je kupio od preprodavca u super stanju...i jos sam kupio 300kg delova za 300€ na nekoj licitaciji...patkove,igle,diskove,limove....sve po evro/dva...
pa me interesuje koliko se ceni medju obicnim smrtnicima :D
 
Nazad
Vrh