Balirka

Moj savet ti je LIFAM ne zato što je ja imam,nego što je prvo jeftina u nabavci,jeftina za održavanje, delova gde god hoćeš a i ne kvari se.
 
tibor je napisao(la):
Nema te prese koja se ne kvari,i ne trosi se.

naravno da nema. međutim, kao i MONTOYA, ja sam lifamkom prezadovoljan što se pouzdanosti tiče. što se učinka tiče, spora je, nema tu priče. ali ako ne treba da radi velike površine i te kako je dobra
 
rbwqwp.jpg
Juce je mladji Kiraj isao da pomogne suraku da dovuce slamu ,pa sam se setio Todorove muke sa radnicima .I surak je imao problem sa utovarom i istovarom slame i lucerke pa je to resio ovako.
 
Milanche je napisao(la):
Welger AP 42 tip 500 konac drvoplast Kraljevo je super kombinacija.jos nesto bale iz ove prese su umerene velicine pa se neces kilaviti.

Ja tu kombinaciju imam već godinama i bez greške je.Probao sam neke druge uzice ali ne valjaju. ::lose:: :nono:
 
Ne zelim da hvalim ni jednu presu jer svaka ima svojih dobrih i losih osobina, ja licno imam cllas50 bolju nemam pa sam zadovoljan i na nju. Cllas40pravi samo malo tanje bale u odnosu na cllas50 druge razlike nema.Classs je "meka" balirka za kukuruzovinu i ko god ima cllas-a nemoj da pokusava da balira kukuruzovinu,ja sam to pokusao da radim dva puta i oba puta sam imao kvar,prvi put sam slomio iglu i upreo nosac igala,drugi put se igla iskrivila pri veoma malom obrtaju izlaznog vratila i potpuno otpustenom balom. :nono:
 
Kiraj, mozes li reci nesto vise o ovoj rolo balirci? I uopste, ko god nesto zna o rolo balirkama da kaze ponesto. Cini mi se da se o ovoj vrsti balirki ne raspravlja skoro uopste ovde... Evo, mene interesuje koliki traktor je potreban da vuce rolo balirku (KS), da li je moguce praviti bale razlicitih dimenzija, koje su marke balirki popularne a koje su dobre, cijene, itd.
 
Rolka je surakova koristi je mnogo vec 4 sezonu inace je kupljena polovna.Jedino je pre 2-3 nedelje imao kvar tj otisli su neki lezajevi. Kad ju je kupio mislio je da ce moci MTZ 820 da radi sa njom ali nije tako .Slamu je mogao ali u lucerku kad treba da zavrsi rolnu rus samo sto nesvisne ,pa je te godine terao slabije nabijeno a to posle stvara problem pri utovaru i skladistenju iste. Treba joj traktor snage preko 100 ks.Znam kad je kupovao da je nailazio i na manje robalirke i sto vezuju sa kanapima ali se odlucio za ovu koja ima i kompijuter koji sve prati. Toliko znam a ako te interesuje nesto konkretno mogu ga pitati.
 
Hvala puno na brzom odgovoru. Znaci, sa rolkama moj 577 nema sta traziti... A cijene polovnih? I je li surjak zadovoljan ucinkom? Pretpostavljam da je prije ove imao malu... I koji je odnos velike i malih bala, mislim na kolicinu slame, sijena? Je li brza od malih balirki? Izvini ako sam puno zahtjevan...
 
Sto se tice brzine rada puno brze i lakse radi a pogotovo manipulacija sa balama i nema radnika. Imas i manjih roopresa te bi 577 verovatno radio sa njom.Ako je dobra lucerka mislim da stane u 7-8 bala a malih bi trebalo da bude oko 180-200.On je ovu platio 8 ili8,5 hiljada i kaze da ju je u to vreme povoljno nasao posto je tip sve prodavao a sadasnje cene neznam.
 
I koja je razlika izmedju kanapa i mrezice? Koji sistem se vise upotrebljava? Koji je bolji i prakticniji? Jeftiniji? Ponovo hvala na odgovorima. I ako neko ima slika, stavite da ih vidimo, na ovoj temi skoro da i nema slika od rolki... Mislim da je to buducnost za svakoga ko se planira ozbiljno baviti stocarstvom. Mozda bi bilo dobro otvoriti posebnu temu o rolo balirkama na forumu.
 
Evo malo slika moje lifamke u radu! Sad nakon sezone mogu da kazem da nisam zazalio sto sam je kupio! Radim sa kanapom tip500 odzacki i mogu vam reci da nemam sa njim problema. Ono jeste da je bilo malo zajebancije dok nisam ustelovao masinu da radi sa ovim kanapom kako treba ali sad je sve OK i iz jednog klupka izadje 800+bala a ucinak balirke je cca 200 bala na sat, stime sto je nisam ganjao a i ubuduce necu...Meni je ovaj ucinak sasvim odgovarajuci!
12691xk.jpg


k03t5j.jpg


2v3rfyx.jpg
 
miso1 je napisao(la):
I koja je razlika izmedju kanapa i mrezice? Koji sistem se vise upotrebljava? Koji je bolji i prakticniji? Jeftiniji?

Kanap je jeftiniji, a mrežica brža.
Ako radiš za sebe i malo, možeš si uzet par sekundi, da se konop omota oko bale.
Ako radiš uslužno, to se na kraju dana nakupi puno izgubljenog vremena.
Kod nas skoro svi koriste mrežicu. Kolega drži stado vani i zimi, i njemu je jednostavnije vezat konopom, jer baci balu na kakvu žbunje, preseće i izvadi konopce. Sa mrežicom to trebaš napravit dok je još u vazduhu i bale iz kraćih 'materijala' se vole rasipat i slično.
 
ja sam pre par nedelja menjao na patku onu kuku za vezivanje (u pitanju je rasspe vezac sa Lifam prese) i kad sam isao u rad nece da veze ostaje kanap na kuki zza vezivanje ma nece pa da si bog... uzmem ti ja magicnu knjigicu koja sve zna i krenuo redom i otpusti ovaj sraf dotegni onaj sraf i na kraju dosao do zaljucka da je taj deo sto sam menjao HRAPAV i koci spagu.... uzeo danas finu smirglu izglacao ga i uzeo pastu za poliranje i ispolirao ga.. i sad hvala bogu radi dobro... videcemo kad udjemo u njivu . Deo je kupljen kod NENE iz indjije cak ni ne izgleda identicno kao original (na originalu je vrh kuke malo zakrivljeniji ) a i odlivak je bio dosta hrapav...
 
Nazad
Vrh