Balirka

Kod Sosica (Almex) u Pancevu je CLAAS svi tipovi 200 din/kg. Ja radim sa Makitalom Makedonskim Tip 500 i prezadovoljan sam. Ima u Pancevu i neki Leskovacki plave boje, sa UV zastitom. Valja li to nesto?
 
Evo slike od subotnjeg baliranja! 80 bala na 35ari!
5af4hu.jpg
 
mityoo je napisao(la):
Uzeo sam 2 klupka za probu pa cu videti! Inace firma je:
Stamenkovic DOO Donje Krajnice-Leskovac
Na prvi pogled nije los, malo je grublji od segedinskog...
to Krajince mi zvuci poznato. Jednom sam uzeo njihov kanap ali klupko nije izjedna izradjeno, nego ima cvorove unutra i svaki put se iskida kad naidje na cvor :(

ps.: Mislim da nije posebno mudra :nono: ideja da se sve teme o balirkama spajaju u jednu, jer se javlja haos i otezava se snalazenje... Zasto smeta da postoje zasebne teme ?
 
Spojio sam zato sto je posle 5-6 postova tema otisla u ofsajd jer se pricalo o istim stvarima o kojima je bilo reci u temi balirka...Te je ispalo da imamo 2 teme sa istim sadrzajem!
 
Evo šta je moj problem: kupio sam proletos presu New Holland sa kojom sam uglavnom zadovoljan, ali javlja mi se u poslednje vreme problem da desni vezač ne kompletira čvor do kraja (vezači su inače isti kao Lifamovi) . To inače izgleda ovako:

r2om53.jpg


pravilan čvor

o5t7x1.jpg


čvor sa jednim izvučenim krajem.

Pitao sam čoveka od koga sam presu kupio i on kaže da je u pitanju nosač noža.
Napominjem da sam probao različite vrste kanapa i uvek se dešava ista stvar i uvek na desnom vezaču (levi na skoro 3000 bala nije odresio nijednu).

Znam da nije lako ovako na nevidjeno nešto odredjeno reći, ali voleo bih da čujem šta mislite da može biti problem .

Zaboravio sam da napomenem da se problem uglavnom javlja kada se bale jače zatežu, tj kada se masa (lucerka, seno) suši ili kada baliram slamu...
 
@banatsi- problem ti je u prihvatnim mjesecima što prihvate špagu kad vile donesu.
ako stignem slikat ću ti.
imao sam takav problem na lifamovoj , probao sve i na kraju došao do toga,pojavi se luft pa neprinese špagu da petljač može zavezat ::namigivanje::
 
slavonac je napisao(la):
@banatsi- problem ti je u prihvatnim mjesecima što prihvate špagu kad vile donesu.
ako stignem slikat ću ti.
imao sam takav problem na lifamovoj , probao sve i na kraju došao do toga,pojavi se luft pa neprinese špagu da petljač može zavezat ::namigivanje::

Otprilike je tako, jer petljač veže čvor ali se jedan kraj izvuče... Opet napominjem da se to dešava kada su bale jače sabijene.
 
i ja isto mislim da spaga nije dovoljno pribijena uz vezac pa zato
Post je spojen: [time]1247077008[/time]
_________________________________________________
ako nije to proveri da ti nije patak iskrivljen pa ne moze da obuhvati spagu :ppozdrav:
 
Kod mene se to pojavilo(mislim da sam to vec pisao) kad mi je preskocio lanac na palenju pa je klip ranije krenuo da se vraca u zadnji polozaj nego sto treba pa je slama odgurnula kanap da dodavac nije mogao da ga dohvati i prinese petljacu!
 
pazi jedan mu veze dobra a drugi ne ..znaci nije do palenja!
Post je spojen: [time]1247081879[/time]
_________________________________________________
imao sam ja slican problem prestelovao sam donosace kanapa i primetio sam da je jedan patak bio blago iskrivljen ispravio sam ga i vozi misko ~!
 
Pa i meni je samo jedan kanap vezivao a drugi nije! Sa koje strane ti neveze? Pretpostavljam da je uvek ista strana u pitanju!
 
Izgleda da sam rešio problem. Kolege slavonac i Dragan18 su bili u pravu. Danas sam preštelovao vezače, zamenio osovinicu na nosaču noža i dotegao polumesece koji donose kanap i presa radi odlično. Bar je danas radila... Hvala svima na trudu i savetima! :ppozdrav:
 
matori presuje slamu[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OIDgeRbxrg8[/youtube][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F5BcdieQV8c[/youtube]
 
Nazad
Vrh