Balirka

Nemozes je porediti sa Welgerom classom itd. ali sasvim solidno odradi posao ! moze da odradi oko 2000 bala dnevno! to joj je vrh! dosta jednake bale veze svaku! I na mojoj su original nemacki vezaci! kvalitet nije los... presa nije za jurcanje po njivi ... ide se sporije ali dobro odradi posao ! ima tu ponekih sitnica ... nisu bas najbolje resene neke stvari npr. dostupnost lezajeva ponekih ,mazalica... itd ali nije losa!
 
ja imam isto lifamovu presu ali obicnu, 99 godiste, dobro radi, jedino nekad ne vrati igle do kraja, pa mi se polomi onaj saraf osigurac na zamajcu, onda rucno vratim igle na mesto i posle radi sve ok. pa onda nakon nekog vremena opet.
 
Welger AP-61.Dnevni kapacitet 6000 bala za 12 sati uz 1% nevezanih!Vucem je 2 i 3 brzom sa 577 a guta otkose nemilice
 
Tacno tako.500 bala na sat ali ovo mogu da izvedem samo u velikim tablama bez vozikanja od njive do njive.
 
Zato ja i napisah onaj post na predhodnoj strani....dečko iznosi malo :sta: tvrdnje po forumu.
 
Po meni je glupo raspravljati dalje o ovome jer niko nije spominjao kolike su bale u pitanju. Bala je i ona od 3-4 kg, ali i ona od 10-12 kg. Moje bale su i u slami 15 kg. Kada vucem presu sa Zetorom mogu do 200 bala/sat a kada vucem sa rusem onda skoro 300 bala/sat. A verujte mi ovaj Vicon je zverrrrr od prese :D

2s7whna.jpg


2rotbb4.jpg


indhmb.jpg


Ucinak ne zavisi od ove prese, nego od traktora koji ga vuce. Ona bi mogla i vishe da uradi ali za to bi trebao jaci traktor od 82. :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
to je u redu,200-300 bala od 15 kg na sat sasvim uredna brzina.ja sa poljakinjom i rakovicom 65 na sat 200 takvih bala i još pivica u hladovini
 
može se uraditi i više od 500 bala na sat samo trebaju neki uvjeti... (odgovarajući traktor, presa, suha i kompaktna masa, lud driver... )

ovo je moj mali video iz 2007. sa baliranja talijanskog ljulja i u drugom dijelu videa se vidi da presa svakih 7 sekundi zaveže balu, a to bi bilo oko 500 bala

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=dZDvhyHLawg[/youtube]
 
Ljudi kao sto sam vec napisao 500 normalnih bala (15 kg) se ne moze napraviti sa 1 sat. Moze 500 bala ali samo ako su lagane bale. U svojoj karijeri sam promenio nekoliko presa i izbalirao oko 300.000. bala tako da ne pricam napamet, vishe necu pisati na ovu temu jer ne pada mi na pamet da se ubedjujem sa ljudima.
 
Vec 5 godina imam presu New holand 377 i do sada sam prezadovoljan sa istom. Kupljena je polovna ali u dosta dobrom stanju tako do do ove godine nisam ni jedan deo menjao sem prstiju na grabljama. Svake godine radi oko 20 000 bala s tim da sam vozim i da mi poljoprivreda nije glavno zanimanje pa dosta ne stignem da odradim. Ove godine je balirano sarovine ko nikada do sada pa sam imao manji defekt na jednom vezacu. Inace bi trebali da se detaljno pretresu vezaci za sledecu godinu.
Ako ko ima ovu ili drugu New holand da malo razmenimo iskustva.
 
Dali neko poznaje Panonija balirke? Nude mi jednu za 1200Eura pa neznam da se odlucim dali da kupim ili ne! Radio bih za sebe godisnje oko 3000-4000 bala a nebih da ulazem u nesto skuplje sto necu iskoristiti! Tip B344 godiste '84 u solidnom stanju! Pomagajte ljudi :cao:
 
Prvi put čujem da su ih pravili, ako misliš na Panoniju iz Slovenije, imaš neku sliku?
 
Jeste! Panonija Murska Sobota! Nazalost nemam fotke, akumulator telefona mi se ispraznio pa nisam mogao da slikam! Toliko znam da je manjeg kapaciteta ali nisam o njoj inace cuo lose!
 
@ Chugi
Nisam imao kablove u autu jer fala bogu pali ko mina! A da sam imao verovatno bi mu proradio i nepostojeci blic! :ideja: :ideja: :ideja:
@NA
A sta ako oce da mi podvale pa zato traze puno? Imam i ja puno skupih stvari na prodaju ajd kupi nesto!
 
Nazad
Vrh