Balirka

Dragane to je velika Lifamova presa koja nije ni za šta.Imao ju je rođak par godina i uvek plaćao drugima da mu baliraju.Jednostavno neće da radi i nema pomoći.Video sam u PKB-u na jednoj licitaciji gomilu takvih novih presa pobacanih jedna na drugu ove male su im pun pogodak i rade odlično a ove ogromne promašene totalno :udri: :udri: :udri: ::lose::
 
kod mene kada su bili iz poljostroja da mi puste novu presu u rad rekli su mi sledece da sa 539 vozim na 1200 obrtaja a sa 567 na 1400-1500 obrtaja, inace vucem je sa 567 bas zbog brzina sto kaze Todor jer ima 5+5, a vukao sam je i sa 539 i ide lepo jedino sto malo vise ljulja
 
mislim da sam ukapirao u cemu je kvar :)

Pukao je L-profil na koji se srafi nepokretni noz, i on se zaokrenuo po vertikali i zbog toga nisam mogao da nastelujem lepo zazor

P6170058.jpg


Ovde se tacno vidi koliko je "zinuo" var
P6170059.jpg
 
ovo sam danas slucajno primetio. nepokretni noz je samo zadnjim delom bio blizu pokretnog, a secivo je bilo udaljeno. I bas mi je bilo cudno to sto je ledjna strana noza uglancana :haha:
 
danas sam onaj L profil vratio u potrebnu poziciju pomocu dizalice, izvario, ojacao, usrafio.... Nozeve sam naostrio i nastelovao.... i sve je savrseno radilo, napravio sam nekih 30-40 bala. I onda nastupa nesto sto se zove MALER! Rodjak je skupljao seno njegovim paukom i odlomio je vilu od njega. Ona ostala u otkosu i ja je pokupio :D Samo se culo BUM!! Nozevu su osteceni :udri: zazor se opet pojavio, ali i dalje lepo radi, ne ostavlja spojene bale. Celik od vile je tako kvalitetan da se uopste ne poznaje gde ga je noz gricnuo ! Samo se malo iskrivio. Dakle, moram opet jovo na novo :( Jedina sreca u nesreci je sto nozevi nisu zahvatili vilu za kraj na kome je opruga, jer da se to desilo ko zna sta bi bilo.... ::lose::
 
Ja sam imao isti problem da cvoric veze samo na jedan kraj kanapa i ostane bala neuvezana....I tek kad sam zamolio coveka da mi polako okrece zamajac da vidim sta radi kad vezuje sam ustanovio problem! Naime kad igle idu gore dodavac prihvata kanap ispred igle i dodaje je petljacu, E sad meni je klip u tom momentu (kad dodavac treba da uhvati kanap) vec bio skoro na pola puta vracen i slama je odgurala kanap suvise nazad(na iglu) i dodavac nije mogao da uhvati kanap! Naravno petljac je vezao cvor na onaj kraj kanapa koji je bio u drzacu kanapa a igla je drzacu dodala kanap koji je noz odsekao i onda je izgledalo kao da je sve uredu...A popravka je bila to da sam pomerio palenje za 2 zuba na lancaniku i kvar je otklonjen(2 zuba ranije da krene vezivanje) Prvo(probno) vezivanje obavezno okrenem rukom da slucajno ne napravi neki kurslus i onda samo teraj!
 
da, obavezno "usporeni snimak" , tj rucno okretanje. Drugacije je nemoguce videti jer se sve desi u trenutku
 
kod mene nema lanca u sistemu paljenja tako da mislim da nije moglo preskocit palenje, kod mene bi prije moglo biti da igla dobro ne nanosi spagu ili drzac spage ispusti spagu u trenutku kad petljac podje da veze cvor
 
dali neko zna na poljostroj presi kako se menja opruga(mala) na petljacu koja ide na samom delu gde se pravi cvor, neznam kako bih vam bolje opisao gde stoji, u katalogu nema strucan naziv za nju. inace ona stoji dole ispod nozica koji sece vrpcu jedan kraj joj upire u plocu a drugi je zakacen za taj deo sto mota cvor i uvijena je oko tog dela
 
NENA indjija
delovi veznih uredjaja ,lancanici ,zupcanici,diskovi,nozevi,igle(aluminijumske)

Welger,Claas,DAjc-far,New Holland ,Lifam,Poljska z224,John Deere

Vlasnik
PEJIC nedeljko
022/552-079
mob.063/526-515 ili 064/949-33-22
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245663563[/time]_________________________________________________
Botos doo
opravka veznih uredjaja sa garancijom i rezervni delovi


Welger,John Deere,claas

24430 Ada Halasa Jozefa 75 tel 024/853-062 mob.Sandor 063/582-920, Pista 063/70-67-415
 
Od Nena Inđija bežite jer nisu ni blizu kvalitetu.Uzimao sam diskove kod njih i mogu vam reći da ih prave sa pogrešnim uglovima pa petljači ne mogu pravilno da odrade na reklamaciji mi rekoše sigurno ti nešto ne valja na presi čim je tako.Stavio nove iz originala našao na vašaru i odmah druga priča.Botoš je po pitanju delova dosta,dosta kvalitetniji što se tiče poklapanja sa originalnim delovima
 
Matić je napisao(la):
Od Nena Inđija bežite jer nisu ni blizu kvalitetu.Uzimao sam diskove kod njih i mogu vam reći da ih prave sa pogrešnim uglovima pa petljači ne mogu pravilno da odrade na reklamaciji mi rekoše sigurno ti nešto ne valja na presi čim je tako.Stavio nove iz originala našao na vašaru i odmah druga priča.Botoš je po pitanju delova dosta,dosta kvalitetniji što se tiče poklapanja sa originalnim delovima
poznat mi je nena stavš deo od vezača sto bala i menjaj
 
Nazad
Vrh