Balirka

i ja sam sa 539 terao poljostroj!! a to da ides recimo sa 3 sporom sa 539 sa nekom malom presom nemoze da bude isto kao a velikom zar nemislis logikom!??
 
kombajner je napisao(la):
i ja sam sa 539 terao poljostroj!! a to da ides recimo sa 3 sporom sa 539 sa nekom malom presom nemoze da bude isto kao a velikom zar nemislis logikom!??
kako nemože da bude isto
 
redrax je napisao(la):
mislim da se nismo razumeli... imam IMT 539... e sad, kad bih isao istom brzinom, da li bi presa sa vecim tunelom bolje radila u odnosu na onu sa manjim? ili bi radila isto, samo bi ona sa manjim cesce izbacivala bale?
pitam ovo, jer bi meni bolje odgovarale manje bale, s obzirom da sam moram da ih tovarim, a zatim i da spakujem na tavan

klip ti pravi balu i izbacuje napolje ako klip udara puno puta i brzo ,normalno je da presa ima veci kapacitet tj. brze izbacuje bale . znaci nadji presu sa manjim tunelom a da klip udara brzo !
manji tunel =da mozes da ih sam tovaris i dizes
klip da udara brze = veci kapacitet.
mada ne bi imao frku i sa presom manjeg kapaciteta normalno ako radis samo za sebe.
Moja Lifam presa cini mi se da ima maksimum 60 udaraca klipa u minuti .
 
e dobro da si me ispravio zato sam i napisao CINI MI SE i meni se cinilo nekako malo jer lupa vise od 1 udarca u sekundi ...citao sam ja tehnicke karakteristike ali nije mi tu knjiga pa sam otprilike lupio ::sramota::
 
poljostroj ima 90 a ti brzinu možeš da šteluješ po obrtajima motora tj kardana veći gas više obrtaja i više udaraca što nije preporučljivo za presu 1500 obrtaja motora ti je 90 udaraca klipa na poljostrovoj
 
todor je napisao(la):
poljostroj ima 90 a ti brzinu možeš da šteluješ po obrtajima motora tj kardana veći gas više obrtaja i više udaraca što nije preporučljivo za presu 1500 obrtaja motora ti je 90 udaraca klipa na poljostrovoj
Potpuno ispravno uz jedno zapazanje! Nazivni obrtaj kardana je u vecini uputstava za upotrebu balirki dat i prema njemu se treba ravnati(u najvecem broju slucajeva je to 540o/min)!
 
meni su serviseri rekli da ona najbolje radi na 1500obrtaja to je nešto oko 540 obrtaja kardana
 
Otprilike je tu negde zavisi od tipa traktora jelda.. e sad necemo gledati u dlaku, pogotovo kad mi neradi obrtomer, mogu samo da nagadjam....
 
da li je neko nekad video ovakvu LIFAM PRESU :cool:

6huj9c.jpg


33bpjcn.jpg
 
Zdravo.

Imam problem sa balirkom. Nece da odvaja bale, nego ih vuce za sobom po 3-4 komada i tako ih ostavi sve povezane. Probao sam da ostrim nozeve ali se stvar samo malo popravila.

Slika69.jpg


Zanima me da li znate sta je uzrok problema, i koliki treba da bude zazor izmedju pokretnog i nepokretnog noza ?

Masina je Fiat 4240

Slika63.jpg


Takodje, ako neko kojim slucajem ima uputstvo za nju, molim da mi nekako posalje jer na celom Internetu nista nisam nasao :(

Hvala
 
sam si rekao za zazore,e sad ima jos neka caka oko tog problema,
lako je moguce da je masa malo siravija/zelenija,da se nije lepo prosusila,pa takva moze da pravi probleme.
 
da, zavisi od sena. Ako je malo mekse ili dugacka trava vise ga razvlaci. to sam i sam primetio, ali nisam primetio da tudje prese zezaju.... :udri:

jel ima jos nesto sto moze da pravi problem ?
 
Nazad
Vrh