Balirka

ti naravno cak sam i pricao sa tobom ti ili cugi ste rekli da se isto nekom koje vi znate sjebali vezaci u kukuruzovini !nije bitno uglavnom je zajebano sa vezacim! koju teras ti todore??
 
Nije kukuruzovina kamen da iskrlja presu!Pick-Up prsti i limovi se lome i krive na svakoj koja radi kukuruzovinu to je normalna pojava.
@Kombajner
Stric mi ima Poljostroj presu terao sam je i ja kada on nije mogao da stigne pa ne pričam napamet o njoj.Ide odlično u kukuruzovini bez problema.Inače Poljostroj prese imaju dodatak koji se ugrađuje umesto pick-up uredjaja za baliranje kukuruzovine.
 
ma sta ima veze pikap ti prsti moraju da se lome i sta ima veze pikap vec vezaci o cemu ja pricam al ti nikako da poverujes da je to njena slaba tacka!! nedaj boze da ne gledas da je ocistis videces kako ce proci pa ces verovati nego da se to nedesi :ppozdrav:
 
Ja dok nisam kupio presu brat mi je balirao sa poljostroj i mogu da vam kazem nije to losa presa ali mora da se vodi racuna o ciscenju oko pekljaca jer je i on imao problema.A sad i ne balkira vise kukuruzovinu jer je sjebo nesto .
 
Pa dobro kombajner ja ipak mislim da je to najvise do odrzavanja, jer bilo koja presa da je u pitanju ako se ne cisti i odrzava pokvarice se i u slami!
 
Kombajner druže odgovaram u jednom postu svima šta i kako.Vezači se čiste na svakoj jer to spada u održavanje.Vozim presu od 99-te iza sebe imam urađeno više od milion bala i tačno znam kako koja kultura utiče na presu.Kukuruzovina nije bauk ni za jednu presu. :D
 
Ja imam Lifam, dosad se dobro pokazala u detelini i senu! Za slamu se ne bojim a u kukuruzovinu cemo da vidimo najesen! I naravno sojinu slamu za lozenje!
 
ne kombajner gresis ... presa se cisti na otprilike svakih 300- 400 bala u njivi, a kad udjes u dvoriste ona vec treba da je cista jer si je pre toga izduvao kad si zavrsio presovanje tako da ti kuci ostane samo da je podmazes za sutra!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244670437[/time]_________________________________________________
i da ...cistis ih kad se zaprljaju ...bilo to na njivi kuci ili bilo gde .
 
kombajner je napisao(la):
ti naravno cak sam i pricao sa tobom ti ili cugi ste rekli da se isto nekom koje vi znate sjebali vezaci u kukuruzovini !nije bitno uglavnom je zajebano sa vezacim! koju teras ti todore??
poljostroj o kojo pričam
 
ok... dosta mogu da naucim od vas... a recite mi jos nesto... prese koje prave manje bale (imaju manji tunel pozadi), cuo sam dve verzije o nima. jedni kazu da hoce da zagusi u malo debljem otkosu, dok drugi pricaju da radi kao i svaka druga presa, samo cesce izbacije bale... sta je sad tacno? :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
redrax je napisao(la):
ok... dosta mogu da naucim od vas... a recite mi jos nesto... prese koje prave manje bale (imaju manji tunel pozadi), cuo sam dve verzije o nima. jedni kazu da hoce da zagusi u malo debljem otkosu, dok drugi pricaju da radi kao i svaka druga presa, samo cesce izbacije bale... sta je sad tacno? :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
ti ćeš svaku presu zagušiti ako ideš brže nego što ona može da proguta tako da su te priče o tunelu totalno neistine
 
To je tačno što todor kaže , ideš malo sporije . Naravno te sa manjim tunelom su i manjeg učinka . Ali za sve postoji ALI - učinak zavisi još i od broja udaraca klipa pri 540o/min. tako da prese koje imaju veći broj udaraca , a manji presek kanala nisu po pravilu manjeg kapaciteta. Stvarni kapacitet zavisi još i od podešenosti dodavača mase (pick-up uređaja , vila što ubacuju u tunel ili kod nekih spirala) .
Npr. Claas MARKANT50 i DOMINANT 90udaraca/min
Claas MARKANT55 i MARKANT65 93udaraca/min
, a stare su išle 60-75udaraca/min

Claas DOMINANT ima kanal 46x40
Claas MARKANT ima kanal 46x36

Kapacitet DOMINANTA i MARKANTA55 je isti , čak je markant malo i brži . To stoji i u katalozima i tvrdi čovek koji poseduje obe i vozi ih sa IMT542.
 
i ja idem sa poljostrojovom i 542 bez problema jer ima menjač 5+5 tako da uvek je presa puna
 
ja markant vozim naravno da uvek bude puna!@todor sto kaze je normalna totalna neistin i upravu je todor nema to veze moze da bude tunel 60x60 ako ides brzo zagusice se!!kako ide poljostroj u seno uu
 
mislim da se nismo razumeli... imam IMT 539... e sad, kad bih isao istom brzinom, da li bi presa sa vecim tunelom bolje radila u odnosu na onu sa manjim? ili bi radila isto, samo bi ona sa manjim cesce izbacivala bale?
pitam ovo, jer bi meni bolje odgovarale manje bale, s obzirom da sam moram da ih tovarim, a zatim i da spakujem na tavan
 
redrax je napisao(la):
mislim da se nismo razumeli... imam IMT 539... e sad, kad bih isao istom brzinom, da li bi presa sa vecim tunelom bolje radila u odnosu na onu sa manjim? ili bi radila isto, samo bi ona sa manjim cesce izbacivala bale?
pitam ovo, jer bi meni bolje odgovarale manje bale, s obzirom da sam moram da ih tovarim, a zatim i da spakujem na tavan
ti sa presom ideš da je uvek puna a ne da je poluprazna to ti ja govorim inače 539 ide bez problema sa poljostrojovom ja sam kod strica terao i samo gas
 
Nazad
Vrh