Balirka

ma poljostroj i 539 su zakon
 
Ma bilo koju da odabereš , ako je u solidnom stanju bićeš zadovoljan . Ni jedna nije savršena , svaka ima neke nedostatke . Uzmi poznate marke Welger , Claas (Poljostroj) , John Deer , NH , neki kažu da su i Lifam dobre to nebi znao . :cao:
 
claas ili poljostroj! i ovde ces isto takve savete dobiti svako ce reci to sto ima! inace ko je rekao da nasao presu na prodaju Mc CORMICK ako se tako pise tip internacional inace oceva sestra (od tetke) kaze covek imao je mase ali je menjao ova je super sluzi ga radi sve ok pa eto ako nekome ovo treba!
 
potrebe su mi zasad male, oko 2-3 hiljade bala sena godisnje + slama i mozda kukuruzovina, ali to nije pod obavezno. radimo ja i otac sve sami, tacnije on tera traktor a ja tovarim bale sam :haha:
kao sto rekoh, nov sam pa se ne razumem u balirke uopste... i ako mi neko moze dati savet, kad idem da kupujem, na sta treba da obratim najvise paznju...
 
Balirku ja nebih kupovao sam , jer ima par stvari koje dobar majstor može da vidi ( reduktor , vezač , stanje klipa ...) tako da je moj savet povedi nekog . :cao:
 
ja pravim 20-30 000 godisnje sa lifamovom i ne umorim se uopste cak ni ne radim svaki dan

a jos ako imas vocnjak pa izmedju baliras ili na mestima tesko dostupnim LIFam se svuda zavuce (novi tip kao sto je moj imas u slikama u profilu i na prethodnim stranicama ove teme )
 
ma zaboravili ste na John Deer.Ja imam cb 300 malu John Deer-ku i izbaliro sam bala nemam ni kose na glavi a za ovih 5 godina koliko je kod mene promenuo sam samo petljac i klizace na klipu posto ona nema lezaje.Snjom moze i kukuruzovina da se balira i da pevas a da vidim i jednu welgericu koja ce da balira kukuruzovinu.
 
topalovic je napisao(la):
ma zaboravili ste na John Deer.Ja imam cb 300 malu John Deer-ku i izbaliro sam bala nemam ni kose na glavi a za ovih 5 godina koliko je kod mene promenuo sam samo petljac i klizace na klipu posto ona nema lezaje.Snjom moze i kukuruzovina da se balira i da pevas a da vidim i jednu welgericu koja ce da balira kukuruzovinu.
Topalovic&nisam ni znao da jd moze da presuje kukuruzovinu,dosad sam ja presovao njima sa welgerkom , jer kod nas jd nije mogao
 
sta balira poljostroj od sale?? haha jel neko od vas vozio tu masinu?? brat od moje babe je ima balirao kukuruzovinu sa njom (kupio novu pre par godina) samo je jedna tuluzka usa izmedju petljaca vezaca razletelo se sve u pm bio je kalio malo ispravio vezace ni dan danas nemoze sa njom ni seno da se balira kako treba (licno sam vozio)jer nije isti materijal POLJOSTROJ odzaci i CLAAS
 
Welger može sve živo da balira od sena do drvenih fatljika(provereno)bez problema.Može i Poljostroj sve da radi ima ih ovde dosta i nisam video da neko nije mogao kukuruzovinu da presuje.
Ti kombajner svoje komentare zadrži za sebe jer nisi u pravu
 
pa ti si mogao da vidis ali nisi terao kad teras javi se i sta imas ti meni da pricas sta ja da radim !! POLJOSTROJ nezna za kukuruz 100% samo da se tuluz nadje na vezace kraj nista bez novih! o welgeru neznam pa i nepricam al ovo sto znam bogami cu da kazem da nebudu ljudi u zabludi!! kakvih sve lapsusa i neistinitih komentara boze me sacuvaj!!
 
moj stric je presovao kukuruzovinu i nije se zalio sem sto od pik-up odlaze prsti i oni limovi se krive .... nista vise... za vezac se niko nije zalio a samo prosle godine je ispresovao oko 5000 bala kukuruzovine
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Poljostroj balira kukuruzovinu ko od sale!
i ne samo kukurzovinu ja imam moju od 99 i samo ona u đurđevu radi kukurzovinu
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244651285[/time]_________________________________________________
kombajner je napisao(la):
sta balira poljostroj od sale?? haha jel neko od vas vozio tu masinu?? brat od moje babe je ima balirao kukuruzovinu sa njom (kupio novu pre par godina) samo je jedna tuluzka usa izmedju petljaca vezaca razletelo se sve u pm bio je kalio malo ispravio vezace ni dan danas nemoze sa njom ni seno da se balira kako treba (licno sam vozio)jer nije isti materijal POLJOSTROJ odzaci i CLAAS
pa zavisi kako je on terao moja se još nikad nije sjebala a uradila je nezna ni ona sama
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244651382[/time]_________________________________________________
kombajner je napisao(la):
pa ti si mogao da vidis ali nisi terao kad teras javi se i sta imas ti meni da pricas sta ja da radim !! POLJOSTROJ nezna za kukuruz 100% samo da se tuluz nadje na vezace kraj nista bez novih! o welgeru neznam pa i nepricam al ovo sto znam bogami cu da kazem da nebudu ljudi u zabludi!! kakvih sve lapsusa i neistinitih komentara boze me sacuvaj!!
pa kad se nakupi staneš pa očistiš i teraj dalje malo duže radim od tebe presovanje pa znam svaki deo o njoj
 
Nazad
Vrh