Balirka

mityoo je napisao(la):
Ja za tu operaciju imam staru serpu pa na platni otopim Tavatnu mast u serpi i onda samo spustim lezaj u serpu sa mascu i ostavim da se ohladi! To je inace najbolji nacin podmazivanja Druk lezaja kod traktora kad se vraca stari lezaj, i svaki put kad rastavljam traktor "na pola" obavezno "kuvam" druk lezaj!
To moze da prode kod druk lezaja,kod prese ne,jer ako moze da ude mast ,moze i prasina
img1047.jpg

lezaj W 52,leve strane orig.desne rucni rad,mala priv.
img1048.jpg

W61,63... levo orig.desno mala priv.
 
Neznam nisam video welgerove lezaje ali na lifamu kod mene je obican lezaj sto potvrdjuje i katalog, Pozicije 16 i 19
 
Tibore u pravu si zajebo sam se.Kod 52-ke je manji klip pa idu drugačiji.Originali mogu ići dosta dugo vremena jer su sve to stare prese koje su radile dok nisu došle do nas pa na sebi imaju fabričke ležajeve kojih ima i ispravnih
 
siks je napisao(la):
63mm spolja, osovina18mm
Lezaj tih dimenzija u standardu nepostoji! Kod kuglicnih lezajeva dimenzije rupa su:15, 17, 20.....a dimenzije spoljnog precnika su:52,62,72... Tako da to neces naci kod prodavaca lezaja ako si dobro merio dimenzije!
 
Tačno tako.
Kada mi nešto na kombajnu crkne a što treba da se šrafi - muka...
 
Rasturio sam jednu rolnu,ona je ustvari lezaj nemoze da se menja,nasao sam da kupim nove, mala privreda 20 E komad. Ali sam odlucio da ipak nesto nabudzim,resio sam da na osovinicu koju sam izvadio obradim na 25 mm i da nabacim lezaj 6303(25*62*17)tako da mi kosuljica lezaja bude umesto rolne,kao kod lifam balirke pa stamislite dali to moze da izdrzi i koliko.Lezaji su svi 800 din i majstor 20 eura . ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: :zli:
 
Delovi za John Deere,Welger,Claas,Poljostroj,Lifam
apromet01.jpg

apromet02.jpg

apromet03.jpg

apromet04.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244146804[/time]_________________________________________________
siks je napisao(la):
I Sta ja da radim ,nista mi niste rekli?
ta mera je ista kod welger 52,imas na slici pod br.7
 
~Kiki~ je napisao(la):
I kod Class-a je isto trči na ležajevima . :cao:
dok sam imao claasa i ja sam stavljao obicne lezajeve,samo treba redovno pregledati,jer jako brzo odu i pojede sine
 
tibor je napisao(la):
~Kiki~ je napisao(la):
I kod Class-a je isto trči na ležajevima . :cao:
dok sam imao claasa i ja sam stavljao obicne lezajeve,samo treba redovno pregledati,jer jako brzo odu i pojede sine

Samo ih treba redovno podmazivati , ja to radim 2x godišnje i nema problema . Mada bi bilo bolje nabaviti original Class-ove pa te podmazivati oni su i nešto širi (dva reda kuglica sa kosim dodirom) .
 
Pa ima da ti traje 5 sezona , ja sam mislio da se više radi . Tako da samo ti to odradi i nemaš problema ... :cao:
 
relativno sam nov u ovom poslu... zivim u sumadiji u topoli... hocu da kupim balirku, prvenstveno za svoje potrebe... obisao sam pola srbije razgledajuci razne prese i svaki prodavac hvali drugu marku... ima li ko savet za mene, sta da kupim? :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
kolike su ti godisnje potrebe za baliranje? tebi bi trebala neka manja presa ako ces da radis posao uz jeftino odrzavanje moja preporuka LIfam a ako imas malo vise para dobra welgerica 45.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244562445[/time]_________________________________________________
lifam i 539 =100 godina EKSPLOATISANJA.
 
Nazad
Vrh