Balirka

Ej drustvo ja imam mc kormik international b47 stari tip vezivanja. Stelovanje preko nozeva. Toliko prosta da mi se opste ne odvaja od nje. Internet kaze da je 1960 godiste. Ko zna.... Ali zna da uradi i po 100 bala da ne odveze ni jednu a oce i da se nljuti pa da dvadesetak uzastopnih rasturi dok si reko.... A teska kao prikolica puna peska cini mi se..... :sta:
 
kojom brzinom vozite balirke? ja recimo imam fiat 4240 i rakovica ga vuce trecom sporom, pun gas :)
naravno, za razumnu debljinu sena
 
imam ja LIfam Rsgv dobra je to presa nemacki vezaci sistem vezanja dzon dir mrtvi cvor ! ispresovao sam sa njom oko 30 000 bala mozda i vise ! nisam imao nijedan veci kvar sve je na svom mestu kako sam je kupio ! na 1000 bala mozda odveze jednu ! prilozicu i sliku !

Ima novi prenos na pik-up nije vise preko lancanika nego je ispod klipa preko kardana ... ako te nesto konkretno jos interesuje slobodno pitaj tu sam !
 
Ja imam Welger ap41 i mogu reci da je to jedna od najboljih balirki. S njom sam dnevno nekad znao uraditi do 1000 bala, a da se ne odveze 1 ili 2. Svake godine ju servisiram prije sezone, Ima li ko od vas neki Welger?
 
Ja imam neku staru Somecu,nije losa veze kao zmaj. Ali neznam vise nista o njoj.Zna li neko?
 
Malo je reči zadovoljan,kupljna je na neviđeno.Hitno je trebala jer bili su ugovoreni veliki poslovi baliranja na duže vrijeme.Tada joj je cijena bila 10.000DEM-a,( isti godine se i isplatila i zaradila) kupljena je 98 naravno polovna inače godište je negdje 74.Ali tada je još na pick-up bila njena origial boja.Uglavnom nema nikakvog remenja,lanaca i lančanika.Od kvarova samo dvaput polomljene igle ( vlastita nepažnja ) i jedan petljač.Jedino je osjetljiva ako je sjeno prašnjavo onda neče vezati.
 
RSGV je ime firme koja se bavi proizvodnjom profilnih cevi ,limova, okruglih cevi... jednom recju gvozdjurijom ! E sad LIFAM je dugovao neke pare njima pa su ovi preuzeli njihovu proizvodnju! I eto malo modifikovali presu ..(ne puno) i dodali ,pored imena lifam, RSGV kao reklamu! ! :cao:
 
2005 godiste ispresovala oko 30 000 bala! odlicno veze proletos sam joj zamenio sve lezajeve u klipu i naostrio noz i kontra noz i radi milina! redovno se podmazuje i cisti ne perem je vodom nego je izduvam na kompresor a posto trenutno nisam kupio traktor nisam je ni ocistio oko vezaca ali garazirana je pa joj nista nece biti! imam supu 12x12m i u planu je prosirivanje sledece godine za jos tri fioke 4x4 !
 
E to, sad mi je jasnije. Moja je bila 2002 god. i to je zadnja serija koja je izašla iz Stare Pazove. Gde se nalazi ta firma koja ih sad radi?
 
E to neznam tako se radilo pre dve godine a sad neznam gde se radi i da li je taj dug naplacen i tako to! ako te nesto interesuje mogu ti dati broj telefona od servisera lifamovih masina .covek radi vec 30 godina tamo. on ti moze nesto blize reci ako te interesuje!! 063/853-81-19 covek se zove stevo!
POz Chugi!
 
Kakvog su kvaliteta danasnje lifamove prese? Pre su bile solidne. Mi smo uzeli novu lifamku 1997. god. u to vreme je kostala 10.000. DEM. Vezaci su bili veoma kvalitetni nemacke proizvodnje RASP. Ono ostalo je bilo onako. Bila je kod nas do 2007. god. i uradila preko 200.000. bala ( usluzno baliranje ). 1997 je otplatila sebe, a do novembra 1999. kupila novog rusa 82.1 :osmeh:
 
Nazad
Vrh